Turunç ile tüy azaltma

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
hanımefendi sakinleri..internette turunç kullanarak tüylerin azaltılabileceğini hatta yok edildiğini okudum.şöyle ki turuncu kavanozun yarısına gelicek şekilde kabuklarıyla birlikte yıkayıp doğruyomuşsun.sonra doğranılan turunçları bir parmak geçinceye kadar zeytinyağı döküyomuşsun.bir ay güneşte bekletiyomuşsun ama her gün açıp elinle karıştırıp geri kapatılacak.bir ayın sonunda tüylerin üstüne ovalaya ovalaya sürülüyomuş tüyler dökülüyomuş azalıyomuş ve hatta yok oluyomuş (ve hatta antimaddeye dönüşüyomuş :lululu:).
ne kadar doğru bilmiyorum ama gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum.denemek istiyorum da acaba deneyen var mı?işe yarar bir sonuç edindiniz mi?herhangi bir yan etkisi-zararı oldu mu?
bir de eğer hormanal bozukluklarınız varsa tüy durumunuz bundan etkilendiyse işe yaramamış olması normal olabilir.o yüzden özellikle sıradan tüylü insanladan cevap bekliyorum :tskler:

OP
pembenutella

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
hiç mi kullanan etrafında gören duyan yok ya.en azından bi zararı olmadığını duysam kendimde deniycem

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
turunç derken portakal mı demek istedin canım
hiç duymamıştım ama çok asitli bir meyve olduğu için riskli olabilir bu:acep:

OP
pembenutella

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
yok portakal değil turunç.zaten asitli olduğu için tüy köklerini etkiliyodur asitliğini dengelemek için de zeytinyağı kullanılıyo galiba çünkü normalde zeytinyağı cildi ve dolayısıyla kıl köklerini besliyo olması lazım.

ya hürrem otu yağı çok reklam ediliyo merak etmiyo da değilim ama ne biliyim gerçek olsa bile çok reklamı yapılan şeylerin muhakkak sahtesi çıkıyo onlardan birini alıp mağdur olmak istemem :ne: popülaritesi geçsin veya güvenilir birinden duyayım işe yaradığını kullanırım :ask:

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Canim bioder marka agda varmis. Eczanelerde satiliyormus.
Kuzenim cok memnun. Cok azalttigini soyluyor
Kokten cozen bir yontem bulana kadar bunu deneyebilirsin
Gerci klasik bezli agda olunca ben usendim gene hazir bant aldim

OP
pembenutella

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
Turuncu bende duydum ama denemedim her yerde bulunan bir şey değil ki
bakla suyunu denedim baya azaltıyor

ayyy baklayı da okumuştum ama tam anlamamıştım.gerçekten azaltıyo muuuu :ask: turunc için tek seferde hallediyo diyolar bide sürerken döküyomuş tüyleri. işe yaramazsa da epilasyonda kullanırım arkasından da bakla suyu sürerim :gul:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
yok portakal değil turunç.zaten asitli olduğu için tüy köklerini etkiliyodur asitliğini dengelemek için de zeytinyağı kullanılıyo galiba çünkü normalde zeytinyağı cildi ve dolayısıyla kıl köklerini besliyo olması lazım.

ya hürrem otu yağı çok reklam ediliyo merak etmiyo da değilim ama ne biliyim gerçek olsa bile çok reklamı yapılan şeylerin muhakkak sahtesi çıkıyo onlardan birini alıp mağdur olmak istemem :ne: popülaritesi geçsin veya güvenilir birinden duyayım işe yaradığını kullanırım :ask:

Canım bahsedilen yöntem turunç yağı elde etme yöntemi , z. yağını da bu sebeple kullanırlar (başka bir maddenin yağını elde etmek için) , turunç yağı diye arat belki organik bir marka bulursun kolaylık olur senin için kullanıcaksan.
Hangi bölgeler için kullanmayı planlıyorsun bu arada?

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
bak LiLi biliyormuş.
turunç yağının hazırı varmış. aktara bakmak lazım.
ben de merak yaptım şimdi, oyüzden:1:

OP
pembenutella

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
turunç yağına baktım da tüy azaltma yöntemi için yazmıyo bişeyler cild için kullanılmasından bahsediliyo sadece :ne:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
bak LiLi biliyormuş.
turunç yağının hazırı varmış. aktara bakmak lazım.
ben de merak yaptım şimdi, oyüzden:1:

Aslında turunç yağını hiç kullanmadım canım ama yöntem diğer zerzevat yağlarını elde etmekle aynı ordan şeyettim bağlantı kurdum , işe yarar mı bilinmez , kullanırsanız bilgi verin bize de.
Ben de evde havuç yağı yapıyorum bu yöntemle aynı gibi , havuç yağını salatalara falan koyuyorum vücut için oldukça faydalı.

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Aslında turunç yağını hiç kullanmadım canım ama yöntem diğer zerzevat yağlarını elde etmekle aynı ordan şeyettim bağlantı kurdum , işe yarar mı bilinmez , kullanırsanız bilgi verin bize de.
Ben de evde havuç yağı yapıyorum bu yöntemle aynı gibi , havuç yağını salatalara falan koyuyorum vücut için oldukça faydalı.

havuç yağı da çok güzel fikirmiş sağlık için.
zaten havucun vitamini sadece yağla birleşirse ortaya çıkarmış.

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
yapılışını ve nasıl kullandığını anlatabilirmisin?

baklanın yeşil tüylü kabuğunu mikserde çek suyunu al ağda yaptığın bölgeye sür yirmi yirmibeş dakika bekle ve yıka her ağda yaptığında bu işlemi tekrarla
tüylerin incelip azaldığını göreceksin hadi kolay gelsin canım :)

OP
pembenutella

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
baklayı da denemek lazım kolayca ulaşılabilen malzemeler.ama turuncun mevsimi geçmiş :tskler:

Tepki
0
Merhabalar benm eşimin bazı kitapları War dedeleri zmaaninda hekimmis kitaplardan bazı blgiler elde ettik. Turuncla tüylerden kurtlma. Nasipse bende deneyeceğim. Aydın tarafından turunç getirtiyoruz kendimiz İzmirdeyz bakalm sonuç ne olacak

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar