Nişanlım benden ayrıldı,ne yapabilirim?

sailormoon06

Yeni Üye
Tepki
1
Nişanlılık dönemini de içine alan yaklaşık 1,5 senelik bir ilişkim vardı hala da aslında var gibi.Düğünümüz Temmuz'da olacaktı ama nişanlım iki ay kala ertelemek istediğini söyledi.Aslında 18 Ekim'de olacaktı ama hem korona bizi korkuttu hem ben 15 Ekim'de karantinaya alındım iş yerinde temaslı olduğum için ve pek tabi ertelendi mobilyalarımız falan gelmedi.Ama evimiz tutulmuştu,nişanlım benim bulunduğum ilçeye geldi.Bir hafta on gün kadar düğün ertelendiği için bana surat yaptı.Bir şekilde gönlünü aldım yolumuza devam ettik.Ki Ramazan bayramından on gün öncesine kadar.Ben gelinlik bakalım mı artık gözüme ilişti bir gelinlik 3 bin 500 kadar dedim.O çok dedi.Tamam dedim.Halımız ve perdelerimiz de eksikti annesi aradı bayramdan sonra bakalım dedi.Annem tamam dedi.Tam bunları anlatıyordum.Yine 10 ay önce erteledeğimiz düğün meselesini açtı ve kavga ettik.Ondan sonra baya konuşmadık.Beni aradı bitirmek istediğini söyledi.Ben ayrılmak istemedim,geldi ailemle konuştu "kızınız böyle böyle bizim aile yapılarımız farklı olmuyor denedik,karakter yapılarımız farklı bu saatten sonra olsa da ben önünü göremiyorum.Sonumuz ayrılık" dedi.Düğünü hem koronadan hem de anlaşmazlıktan kaynaklı ertelemek istediğini söyledi.Annem babam gayet olgun bir şekilde tamam dediler,hatta bir süre görüşmeyin bak böyle ufak sebeplerden nişan atılmaz dediler.O ben görüyorum sonumuz yok dedi.Tamam dedik döndü.Ben gitmeden özür diledim,sonra tekrar yazdım ayrılmak istemiyordum.Çünkü çok basit sebeplerdi ayrılık sebepleri.(bir örnek vereyim kısaca balayı konusunda tartıştık.bana standart oda neyine yetmiyor dedi ben de balayına bile götüremeyeceksen neden evlilik yoluna çıktın dedim.ama sonra özür diledim gönlünü aldım.en kötü sözüm buydu.3-4 ay önceki mevzu.ailemin yanında anlattığında yeniden özür diledim.telafisini yaptığımı sanmıştım ama içinde tutumuş:(Bayramda ben aramadım ailesini o beni aradı annemin babamın bayramını kutladı bir şey olmamış gibi.Ben de kutladım.Bayram bitti beni düğünü iptal ettiğini söylemek için tekrar aradı dedim biz ayrılmamış mıydık?Öyle mi dedi annen biraz daha durumu değerlendirelim demişti ona bakıyordum dedi.Sonra tekrar 3,5,10 aylık meseleler üzerinden beni suçlamaya başladı.Ben de tamam ayrılmak istiyorsan kabul ediyorum dedim.Bu yanaşmadı.Ertesi gün onun için özel bir gündü aradım kutladım,İzmirde gezmelere gitmiş.Bozuldum.Oraya geleceğim yüz yüze konuşuruz dedi.Sonra bana yine mesaj attı,"Tarihi Formaya Adını" yazdır diye geçen günlerde bir paylaşım vardı adımı oraya yazmış bana attı.Ben de teşekkür ettim,ona karşılık verdim.Sonra bir daha aramadı.Olayları da uzun uzadıya anlatırdım ama çok uzayacak yazı normal evlilik arifesinde yaşanan sıkıntılar.Hala sosyal medya profillerinde resmimiz duruyor benim de duruyor zaten ben kaldıramıyorum çünkü ayrılmak isteyen taraf ben değilim.Çok üzülüyorum.Bana çok ağır sözler de kullandı "senden memnun değilim,antipati duyuyorum,seninle bir gelecek kurmayı artık düşünmüyorum,sen olmayınca daha mutlu olabilirim" gibi bir sürü şey.Sonrasında ben ayrılığı kabul edince de işte bak savaşmıyorsun ben hep mücadeleye hazırım sen hemen pes ediyorsun diyor.Tamam diyorum mücadele ederim.Ama benim sinirimin geçmesi bir sene sürer bir iki ayda geçmez dedi.Aynısını aileme de dedi.Ben de dedim gelin ailenle ayrılalım medeni bir şekilde eşyaları verelim.Ama ne ailesi arıyor o gün bugündür,ailesiyle de konuşacaktı.Ne de kendisi hadi gelelim diyor.Çıkmazdayım ailemde başta anlayışlıydı ama hep biz adım attık kızım ayrılmak isteyen taraf onlar gelsinler dedi.Biz mi gidelim.Biraz uzun yazdım ama hakkınızı helal edin.Dışardan bir göze ihtiyacım var.Ne yapabilirim?Ben mi aramlıyım ki çok adım attım.Bir aydır bir çıkmazdayım.Yoksa sessiz kalıp onlardan mı tepki beklemeliyim.Beklemek de beni üzüyor zaten ertelenen bir düğün var.

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Merhaba size çok kısa ve öz olarak şunu diyebilirim ki bana şu aşağıdaki cümleyi kuran biriyle değil evlenmek bir daha suratına bile bakmam anında çıkarır atarım hayatımdan ne sevgim kalır ne saygım kalır ailemin içine de aşkımdan ölsem sokmam böyle birini. Böyle bir insanla mümkün değil düzgün bir evlilik yürütülmez. En iyimser düşünceyle birkaç sene sonra net patlar o evlilik.

"senden memnun değilim,antipati duyuyorum,seninle bir gelecek kurmayı artık düşünmüyorum,sen olmayınca daha mutlu olabilirim"

Tepki
19
Flört döneminde tanıdığımız erkekler, düğün hazırlıklarında 180 derece değişiyor.
Hatta genel olarak maddi durumu olmayan erkekler de daha fazla oluyor bu durum. Sevgiliyken, ''balayına gideriz şunu alırız'' diye hayaller kurdurup, iş ciddiye binmeye başlayınca maddi durumunun olmayışından bahsediyor.
Flört döneminde bu kavgaları etseniz, size bunları söyleyecek cesareti olamayan ve kaybetmekten korkan erkek, ciddiye binince ailesinden de destek alıyorsa kırıcı konuşmaya başlıyor. Yüzüğü takınca değişen erkeklerin, evlendiğinde daha da kötü olacağını düşünürüm; çevremden örneklerini görmüştüm.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar