Mahalle komsusu bulamiyorum arkadaslar

Niloya

Yeni Üye
Tepki
8
Merhaba arkadaslar ben umraniyeye Tasinali 1 yil oldu. Cok arkadas canlisi bir insanim. Ancak burada hic komsu edinemedim. Cok aykiri tipler var. Guvenilir kaliteli komsu bulmak cok zor. Site mahallesinden kimse varmi acaba. Nasil bir yer burasi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Fistikzade

Daimi Üye
Tepki
339
@Niloya Artık metropollerde..arkadaş, dost bulmak..cookk zorlaştı.Seni çok iyi anlıyorum Niloyacim..Umarım güzel bir dosta rastlarsin

Serramm

Yeni Üye
Tepki
7
Merhaba ben yeni üye oldum, malesef komşuluk arkadaşlık ölmüş. Ben 20 yıldır aynı yerde oturuyorum. Kime değer verip görüştüysem hep ters tepti. Bi tarafları kalktı derler ya aynen oldu. Ben değer verip görüşmek istedikçe kendi değerleri arttı bana havadan baktılar.
Bende isterim şöle canı gönülden dertleşeceğşm kimsem yok.olması için çok çabaladım ama olmuyor...

OP
N

Niloya

Yeni Üye
Tepki
8
@Serramm cidden oyle. Harfi harfine katiliyorum. Kendini birsey zanneden cok kisi var. Guvenilmiyor kimseye. Komsuluk iliskisi sifir. Daha dogrusu insanlik vasfi sifir. Herkes cakal olmus. Kim kime dis gecirirse. Kimsenin canim cicim demesine inanamaz olduk. Canim diyip arkadan atip tutan mi ararsin. Icinde kiskancligini biriktirip kusmak.icin acik arayan mi.. hepsinden var vesselam.
4 duvarda kaldik boyle. Ne bicim insanlar hayretle bakiyorum.. en cokta insanlik yaptiklarimiz, her seyine kostuklarimizdan kotuluk gorduk. Neyse Allah buyuk vesselam

Serramm

Yeni Üye
Tepki
7
@Niloya, eskiden böyle değildi ama.annemlerin zamanını hatırlıyorum da o kadar işin gücün arasında fırsat bulup görüşürlerdi. Birinin bi hastası ölüsü olsa koşa koşa gidilirdi. Şimdi.. Ben sitede oturuyorum annemlerde diğer blok da. Annemden başka kapımı açanım yok. Başımıza bişey gelse valla kimsenin haberi olmaz..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar