Dökülen Saçlar İçin.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Günde 100 kadar saç teliniz dökülüyorsa huzursuz olmayın. Bu dökülme yeni çıkan saçlarla dengelendiği için gayet normal. Saçlarınızın sağlığını korumaya devam etmeniz yeterli.

Normal sınırların dışında bir saç dökülmesi yaşıyorsanız, mutlaka önlem almanız gerekiyor. Eğer bir saç hastalığınız yoksa, normalden fazla saç dökülmesinin genellikle 3 nedeni vardır:
- İlkbahar ve sonbahardaki iklim değişimleri.
- Hamileliğe bağlı hormonal değişiklikler ( özellikle doğumdan sonraki 3 aylık dönem)
- Bilinçsiz olarak uygulanan zayıflama rejimleri.

Ne yapmalı?
Saç dökülmesini engellemek için en az 3 ay bakım uygulamanız gerekir. Ayrıca bu bakımı beslenme ile de takviye etmelisiniz. Unutmayın, saç kökünün beslenmesi yediklerimizle doğrudan ilişkilidir. Özellikle H, B5, B6, çinko gibi saçı besleyen vitamin, mineral ve besinlerden mahrum kalmayın.

Saçınızı saç yapınıza uygun ve sık yıkama için hazırlanmış bir şampuanla her gün yıkayın.
Bebek şampuanı kullanmayın. Büyüklerin saçları için yetersizdir.

Haftada bir kez mutlaka besleyici ve nemlendirici maske uygulayın. Bu, saçınızı hem dışarıdan gelecek zararlı etkenlere karşı korur hem de kuvvetlendirir.

Güneşlenme, havuz ve deniz sırasında koruyucu ürün kullanın.

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
enbuyuk sorunum sacım kalmadı nerdeyse:(
paylasım ıcntesekkurler cnm:eek:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
arkadaslar demir eksikliginden de sac dokulebiliyo,,,,benim sacim dokulmeye basladimi anliyorumki demir eksikligi var,doktoruma gidip demir haplarimi aldimmi kesilir dokulme,sizde bi baktirin isterseniz,,,,

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
Bende de var canım demir eksikliği e bu hapları ömür boyu mu kullanıcaz:ates:

mesela ben kullaniyorum 3 aylik hap veriyo bana,,,haplarim bitince beni belki bi sene idare ediyo,,,,,,,,,,saclarin dokulmuyo yani,,,,,,saclarim dokulmeye baslayinca gene teste gidiyorum ve bi 3 ay daha hap kullaniyorum...boyle iste,,,,bu siralarda gene dokulmeye basladi gitmem lazim doktora,,,sanada gecmis olsun canim:panter:

tubaicennet

Yeni Üye
Tepki
1
iyi geceler kızlar. belki bir yararım olur. saçlarda dökülme yaşayanlar için Hızlı Saç Uzatan Dökülme Önleyici Keratin Dip Bakım Yağı öneririm.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar