5 Günde Şekeri Bırakın!

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
aaaaa.jpg

5 Günde Şekeri Bırakın!

Sağlığınız için önemli bir karar alıp şekeri hayatınızdan çıkarmak istiyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sizi bu bağımlılıktan kurtarmak ve şekeri en kısa zamanda bırakmanız için yardımcı 10 öneri…
Kaynak Fotoğraflar: Pixabay

10 ADIMDA BIRAKABİLİRSİNİZ

Sağlığınız için önemli bir karar alıp şekeri hayatınızdan çıkarmak istiyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sizi bu bağımlılıktan kurtarmak ve şekeri en kısa zamanda bırakmanız için yardımcı 10 öneri…

5 Gün Boyunca Kendinize ‘’Şeker Tüketmeyeceğim’’ Demelisiniz

Şeker bağımlılık yapan bir madde olup bırakmakta da psikolojinin etkisi büyük oluyor. Kendi psikolojinizi bu yönde geliştirerek şekeri bırakmak için bir altyapı oluşturun.

Gazlı İçeceklerden Uzak Durun

Gazlı içecekler şeker doludur. Bunun yerine, madden suyu ve su gibi alternatifler tercih edin. Bunların haricinde meyve de tüketebilirsiniz.

Daha Güçlü Beslenin

Canımızın en çok şeker istediği zamanlar aç olduğumuz zamanlardır. Dolayısıyla açlık hissi ne kadar az olursa o kadar şekerden uzak durabiliriz. Tabi tokluk hissi için de sağlıklı beslenmemiz gerekiyor.

Etiketlere Göz Atın

Ürünlerin etiketine bakarsanız bazı maddelerde bolca şeker içerdiğini göreceksiniz. Market alışverişlerinizde bir ürünü diğer bir ürünle karşılaştırma yaparak doğru ürüne ulaşabilirsiniz.

Şeker Ölü Bir Besindir

Beyaz şeker içerisinde vitamin, protein ve mineral bulundurmaz. Bu sebeple hiçbir besin değeri bulunmuyor. Şeker yerine tahıllı gıdalar tüketmeye gayret gösterin.

Açken Alışverişe Çıkmayın

Marketler bize çeşitlilik sunarak kafamızı karıştırır. Açlık hissiyle gidilen alışverişte bulduğumuzu sepete atma ihtiyacı hissederiz. Tok bir mideyle alışverişe çıkmak size daha doğru seçimler sunacaktır.

Paket Servislere Dikkat

Paketlenmiş ve paket servis ürünlerinden uzak durun. İçeriği belli olmayan bu ürünlerin içerdiği şeker miktarı size bir daha sipariş etmenizi tembihleyebilir. Bu sebeple evde üretilmiş gıdaları tercih edin.

Günlük Tutun

Şekerden kurtulmak istiyor ama krizlere karşı gelemiyorsanız bir günlük edinin. Krizlerinizi günlüğünüze not alarak ne kadar ilerleme kaydettiğinizi ölçebilirsiniz.

Çayın Yanında Bal Kullanın

Şekeri bırakmak istiyorsanız en zor aşamalardan biri de çayınızda da kullanmamanız olacaktır. Sağlıklı bir tatlandırıcı olarak balı tercih edebilirsiniz. Bir zaman sonra şekeri yavaş yavaş azaltıcaksınız.

Tatlı Seçimlerinizi Değiştirin

Şerbetli tatlıları hayatınızdan çıkarın. Şeker krizine girenler için önerimiz bitter çikolata ve kuru kayısı seçenekleriniz arasında.

Kaynak/ Mahmure + Fotoğraflar: Pixabay

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Şekersiz ve tuz olmadan yasayamiyorum resmen.
Ne zaman bırakabilirim bilmiyorum ama bırakabilsem hiç fena olmaz

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Ben tuz olmadan hiç sıkıntı yaşamam ama şeker olayı çok fena :( Yapabildiğim tek şey mesela kek yapıyorsam şeker oranını iyice düşürüp kuru meyve ya da yaş meyve oranını arttırmak oluyor en azından beyaz şeker değil diyorum kendi kendime

Yelizimmm

Daimi Üye
Tepki
4.327
Normalde şeker bagimliligindan kurtulmak 21 gün derler
Ben gecmiste 6 ay hic yememistim
Ama bi baslayinca yine arkasi gelyor malesef

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar