Keyifsizim, olumsuzum, nedensizim

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Senin kendine olan güvensizliğin güzel bir geleceği yok etti farkında mısın? Hiç kimseye güvenini sarsacak bir şey yapmadım ki sana yapayım,kendime yapayım.Ben artık tesadüflere inanmıyorum.Olmaz diye düşünürken doğruluğuna bir kez daha inandım.

BENİ BIRAKIP GİDEN SEVGİLİ; bütün düşmanlarımın ömrüm boyunca bana veremediği zararı , sen bir saniyede verdin. Sen bütün düşmanlarımın toplamından daha tehlikelisin.

İnsanların duyguları ile oynayan sahtekarlar yüzünden; bizim gibi saf duygularla sevmek isteyenlere inanmıyorlar. Bir kadının içindeki masum meleği erkek keşfediyor; ama o meleğin tüm masumluğunu yok edecek olan yine bir erkek oluyor.Senin inanmadığın o sevgiye ben binlerce kez gözyaşı döktüm.

Papatya!.Doğallığı, saflığı, gösterişten uzaklığı, narinliği, içtenliği, zarifliği, masumiyeti, samimiyeti hatırlatır.Bir papatya sizi nasıl sardıysa, siz de olun bir papatya ve sarın!

UNUTMAK YOKTUR BENDE; UNUTMAYA ÇALIŞTIKÇA ÖLMEK VARDIR.

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Küsmek nedir bilir misin?
Küsmek dürüstlüktür.
Çocukçadır ve ondan dolayı saftır..
Yalansızdır.
Küsmek; seni seviyorum
Vazgeçememektir.
Beni anlatır küsmek.
Kızdım ama hala buradayımdır, gitmiyorumdur, gidemiyorumdur.
Küsmek; nazlanmaktır, yakın bulmaktır, benim için değerlisindir.
Küsmek, sevdiğini söyle demektir hadi anla demektir
Küsmek; umuttur, acabaları bitirmektir, emin olmaktır

Yani, diyeceğim o ki:
ben sana küstüm!

Nazım Hikmet Ran

Birini adam gibi sevmek; aldanmayı, ağlamayı hatta yalnız kalmayı göze almak demekmiş.

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Direnişim.Kalbimin Sızısı.

Sıradışı hayatımın aykırı Aşk'ıydın sen.
Tüm olmazlara karşı,
Herkese karşı koyuşumdun.
Direnişim, sabrım, asiliğim
Çılgınlığım, içimdeki Ben'din.
Gittin;
BİTTİM..

Yürekte başlar benim aşklarım,yüreği olanla, yürek mekanının, en yüreğinde buluşur.Hak edene YÜREK! denecek kadar yürekli,Hak etmeyene yürek/siz diyecek kadarda yüreklidir, yüreğim.

Gelişin kadar onurlu olmadı gidişin,
ve
hiçbirşey Gidişin kadar ağır GELMEDİ...

Kısacası;
O kadar güzel gittin ki,
Dön diyemedim...

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Aşkkk herşeyi silip atmak;içimizde barındırdığımız sevgiyi silmeye yeter mi? Kolay mı? Bir Anda Silip Atmak, Kalbinden Söküp Çıkarmak, . Olur ya Bir gün Başka Biri Girer Hayatına. Benim Sevdiğim Gibi Sevebilir mi Seni, Benim Düşündüğüm Gibi Düşünebilir mi?

Sevmek, her şeyi göze almaktır.

İnsanoğlu işte sen guvenirsin inanirsin.O ise senin sevgine karşılık umursamaz tavirlar sergiler sen yurekten sevmissindir bikere gozlerin kör olmuştur. Onun yaptiklarini gozunle gordugun halde inanmazsin.Ask işte. .!!!

Ne kadar sevdin?’ diye soruyorlar bazen. Hep aynı cevabı veriyorum : ‘Hak etmediği kadar’.

Tepki
0
iciniz sıkılıyorsa spor diyorum baska bir sey demiyorum.. hic bir sey yapamazsanuz soyle uzuuuun bir yuruyuse çıkın, takın kulakliklarini, rihanna dinleyin bangır bangır :))) soz veriyorum hic bi seyiniz kalmayacak!
Sakın ama sakın canınızı sıkmayın hepimize olur böyle şeyler, sadece çoğumuz itiraf edecek cesarete sahip değiliz. gönlünüzü ferah tutun :sevindirikasli:

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
iciniz sıkılıyorsa spor diyorum baska bir sey demiyorum.. hic bir sey yapamazsanuz soyle uzuuuun bir yuruyuse çıkın, takın kulakliklarini, rihanna dinleyin bangır bangır :))) soz veriyorum hic bi seyiniz kalmayacak!
Sakın ama sakın canınızı sıkmayın hepimize olur böyle şeyler, sadece çoğumuz itiraf edecek cesarete sahip değiliz. gönlünüzü ferah tutun :sevindirikasli:
Aynen katılıyorum, spor spor spor :sevindirikasli:

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418

anlamsız herşey
öyle bakma tek suçlu sensin
yüreğim yoruldu
ağlarım sessizce bilmezsin

bir gün anlarsın
neden vazgeçtim
yenildim sonunda

ayrılmak zor değil
seni unutmak zor
akşam oldu yine
hayalin her yerde
rahat yok bana
anılar ardımda oldukça
anladın mı ne yaptın bana

belki de suç ben de
belki hataydı böyle bağlanmak
değişirsin diye
kendimi aldattım yıllarca
aynısın hâlâ
gücün yok aşka
anladım sonunda

g9NOd3.jpg

Bir hayalim var işte.. Satırlara dökemediğim.
İçinde Umud’um olan Aşkım olan Ruhum olan Benliğim olan. En önemlisi Sen olan seni sen yapan her şey olan seni bana beni sana sevdiren herşey olan herkes olan ama ikimizin olan her gece yatmadan önce düşlediğim hayalim var işte sen olan ben olan hayat olan..

Hayal ya işte mesela..
Olmıyacak duaya amin demek gibisin ama bu inatla dua etmeye devam edersem kabul oluncak gibi..
Seni yeri göğü yaradan Rabbim benden baskasına helal etmesin..

Simdi bu olmayacak hayallerle beynimi kalbimi doldururken belki sen kim bilir kimin hayaliyle uyuyorsun. Kim bilir gönlünü kime kaptırdın . Kim bilir kimi görünce heyecanlanıyorsun. Kim bilir kime.

Sözün bittiği yerdeyim..
Satirlarin kelimelerin sözcüklerin bittiği yerdeyim artik kalemimden ne bir cümle gelir ne de bir harf.Sözün bittiği yerdeyim sevgilim.

Sözün bitipte kelimelerin anlamsız kaldigi yerdeyim . Sevgilim galiba artik sendeyim senleyim.Sen yoktun ki yanımda hayalin vardı.Artık benim için sen ne varsın ne de hayalin var!.Daha çok yaşanacak şey varken ölmemeliydik be sevgili.

Susma Sevgili;Geleceğini Hayallerin mi, Aşkın mı, Ailen mi Şekillendirecek?

Keyfin bilir be sevgili, sen yoksan bile hayalın var.Her türlü benimsin. Yalnız kaldığında değil, hazır olduğunda gel!

Hayatıma girerken 'ben farklıyım, beni başkalarıyla kıyaslama, tanı' diyenleri yolcu ederken; sen de onlar gibisin diyerek uğurluyorum. Aslında kimsenin farkı yok kimseden.

Farkı kimi biraz daha becerikli yalan söylüyor, kimi biraz daha iyi oynuyor.

Bir günah daha.Gitmek kolay ayrılmak zor!.

kızılperi

Yeni Üye
Tepki
3
ben de bazen depresif oluyorum ne yazık ki herkesin hayatı belli sonuçta sıkıntılarımız

ama her sabah yürüyüş yapmaya başladım 6'da kalkıp ve yanıma dünden kalan yemek artıklarını ya da mama alıyorum hayvanları besliyorum arkadaşlar inanın çok daha mutluyum

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418

Md58Qk.jpg

Ayrılık içimizi parçalasa da, bazen sadece giderek söner ruhun yangını. O yüzden, yolun açık olsun sevgili!

Ben de bittiğimde, gittim birilerinden. Zor olacağını düşünsem de, veda etmeyi becerdim. Demek şimdi senin sıran geldi. O zaman gitmelisin sevgili!
Elimizde güzel anılar var. Geçmişe yapılan yolculuklarda gülümseyerek hatırlayacağımız pek çok anıyı cebimize koyduk. Zaten başka ne kalır ki geriye sevdadan? Şanslıysan güzel zaman notları!

Bir ilişki bittiğinde elimde kalanlara bakarım. Kaç gülümseme biriktirmişsem, o kadar değerli kılınır aşkım. Kavgalarımız da olmuştur ancak beni ilgilendiren, nasıl barıştığımızdır.

Kalbimden göç ediyorsun.Ve bu senin suçun.Bendeki yerini korumak istemedin,sen bendeki yerini benimsemedin,sana vaadettiğim kalp gezegenimde kalmak istemedin.Gezegen diyorum ki kaybettiğin değerin büyüklüğünü anla diye.Kalmak istemediğin yerde daha fazla misafir edemem seni.Kalamıyorsan gitmelisin.

Zaten gitme desem ne olacak? Ne kadar tutabilirim ki? Rica ve minnetle dayatılan bir ilişkinin ömrü ne olur? Gitme vakti geldiğinde, göndermeyi bilmeli. Aklı başka yaşamlara kayınca insanın, durduğu yer hapis gibidir. Oysa yolunu çizmelidir insan. Yaşam denilen bu yolculukta kim bilir daha ne maceralar yaşaman gereklidir. Benim içim elbette acıyor ama öyle yürekli ve dürüst bir gidiş istedin ki, gönül rahatlığıyla söylüyorum:

Yolun açık olsun sevgili!

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
D7XLEl.png

Sen istedin ben öldüm sevgilim. Sevdim olmadı,yandım olmadı,taptım olmadı. Benden artık pes. Bu aşkın biletini istediğin gibi kes.

Hep kazanan sen oldun, bile bile kaybettim. Nasıl kıyardım sana, canımdan da öteydin. Sana yalan gelse de ölesiye sevildin.Ve sen hala hiçbir şeyin farkında değilsin. Eğer sevmek acı cekmekse sen mutlu ol. Ben Yeterince Çektim Zaten.

Her güzel olayın bir sonu varmış demek ki,

Hep bir şeyler vermeye çalıştım sana.Bir ömrümü yalnızca sevgi vererek geçirebilirdim. Ama senin vermeye hiç vaktin olmadı.

Hoşçakalına;Hoşçakal sevgilim.

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418

Sende haklısın,kaldıramadın gerçek aşkı sevgiyi ağır geldi sevmelerim.

lOz7nB.jpg

Yaşayamadığın sevgiyi birden hissetmek, yaşamak evet evet ağır geldi.Bu sonu sen hazırladın; sen de haklısın; kalbine o kadar girip çıkan varken benim yokluğum koymaz sana!

Sen beni dosyaladın ve rafa kaldırdın.Sen istedin bitmesini bitti!

"Her aşk ayrılığını yanında taşır" öğrenmiş olduk teşekkürler.

Bitti Tebrikler...

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasırdır, ya canın acıya acıya adım atacaksın,yada canını acıta acıta söküp atacaksın.Her iki yolda da tek bir gerçek olacak;

CANIN ÇOK AMA ÇOK ACIYACAK!

Hz.Mevlana

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
SİL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK BAZEN. HERŞEYİ SIFIRLAMAK. Kolay olmayanı başarmak her zaman zordur. Dolayısı ile hayatı sil baştan yaşamak da çok zordur.

QVlmnZ.jpg

Dönüp geçen yıllarımıza baktığımızda, acı, tatlı, mutlu, mutsuz , güzel, çirkin bir çok anımız gözümüzde canlanır.

Hani bir sarkı var ya " sil baştan başlamak gerek bazen, hayatı sıfırlamak. sil baştan sevmek gerek bazen her şeyi unutmak. " hayatınıza açtığınız bu yeni sayfa geçmişin üstünü örtmektir. ve son olarak söylenmesi gereken söz ise;her tercih bir vazgeçiştir.

Her şeyi başa sarıp yeniden inşa etmek… Herkes ister bunu ama çok az insan gerçekleştirir.
Unutmayınız hayata sil bastan baslamak yurek ister. Bu yürek ise sizin ruhunuzun derinliklerinde vardır zaten. Önemli olan o gücü bulup ortaya çıkartmaktır.

Sizi üzenleri silmekle başlayın yeni hayatınıza. Hayatınızı kimsenin zehir etmesine asla izin vermeyin, en önemlisi asla size hata yapanı affetmeyin. Affetmeyin ki bu hatalar sizi üzmesin.[/FONT]

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
76Pv3l.jpg

Seni sen olduğun için seven kadının kalbini incitmene ve onu ağlatmana rağmen o kadın seni terketmeyip hala sevmeye devam ediyorsa eğer o kadının kıymetini bilmelisin.

Çünkü o kadın… Seni aldatmaz, yanıltmaz, yarı yolda bırakmaz.

Çünkü o kadın… Kalbini kırsan da sana sırtını asla dönmez.

Çünkü o kadın… Ne kadar üzülsede, bunu sana asla belli etmez.

Çünkü o kadın… Herkesi hayatına almaz. Aldığını da asla bırakmaz.

Çünkü o kadın… Kendinden çok seni düşünür, üzülmeni istemez.

Çünkü o kadın… Parana değil, sana önem vermiştir.

Çünkü o kadın… Yüreğine girdiğin için sana sonsuz güvenmiştir.

Çünkü o kadın… Sen üzülme diye bütün dertlere göğüs gerer.

Çünkü o kadın… Nüfus cüzdanı pembe olsa da, yüreği kallavidir.

Çünkü o kadın… Hevesi kaçana kadar değil canı çıkana kadar sevmiştir seni.

O kadını, olmasını istediğiniz gibi değil onu olduğu gibi sevin. Ona bir verirseniz o size on verir. Dizinize yatırın saçlarını okşayın, yüreğinize yatırıp ömrünü sevin o kadının. O kadın giderse eğer emin olun acının kıyameti kopacak, canınız çok yanacak. O kadının gitmesine, ağlamasına, üzülmesine sakın müsaade etmeyin. Çünkü o kadın giderse eğer cennete çevirdiği hayatınız cehenneme dönüşecek !.

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Kasım'da aşk başkaysa; sevgililer günü neden Şubat’ta?

depositphotos_15837331-stock-photo-bouquet-of-daisy-flowers-in.jpg

Sevgililer Günü benim için siyah gün.Akıllarına nereden geldi bilinmez ama “sevgilisizler günü” konusunda erken davranan bir ülke var: Güney Kore. Sadece 14 Şubat’ı değil, her ayın 14’ünü sevgililere dair bir güne çeviren Güney Koreliler, sevgilisi olmayanlar için de “Siyah Gün” ilan etmişler. 14 Nisan’da sevgililer evlerinde otururken, sokaklar, giysilerinden en küçük aksesuarlarına kadar siyahlar içinde olan bekarlarla dolup taşıyor. Siyah Gün’ü kutlayan bekarlar, restoranlarda bir araya gelip “jajangmyeon” adında siyah renkli sosla yapılmış siyah noodle’lar yiyorlar. Yalnızların dayanışma gününde aralarından şanslı olanlar da yeni sevgilileriyle restorandan ayrılıyorlar.

Ülkemizde de biz sevgilisizler için ayrıcalık lı bir gün istiyoruz efem :)

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
2e58cb01-59f4-49b6-8ab0-822598626266.jpg

Sanırım bende kadınlığın en sancılı var.Tüm gördüklerimi,yaşadıklarımı unutmak istiyorum.
Senden öncesi yokken. Sevmeyi öğrenmek için geldim sana.Seni sevmeye başladığımda başladı kavgam.

Sadece SEVGİ istedim senden.
Sadece Deli gibi tüm tutkusuyla yaşanacak bir AŞK istedim senden.
Yorgun düşmüş savaşçı bir kalbin bir kez olsun haklı zafer kazansın istedim….

Ah benim o gözünün içine bakarken. Kendimi kaybettiğim sevgilim.. Unutuluyor mu böyle bitince?

Kolayı sevmek , zora gelince çekip gitmek değil AŞK. Bazen ne kazanacağını bilmeden gözünü karartıpda dalmaktır okyanusların dibine…..

Seni bir gün hatırlanmamak üzere sileceğim. Ama şimdi değil, çünkü ardında bıraktıklarından öğrenmem gereken çok şey var daha. Eğer gerçekten dendiği gibi ayrılıklar-acılar insanı adam ediyorsa; ben kızmamalıyım gidenlere. Ben senin ve senin gibiler sayesinde bir gün adam olacağım. Ama şimdi değil. Çünkü dersini çıkarmam gereken çok ayrılığım var benim. "Adam olmak adına, nice ayrılıklara..." Bak gördün mü böyle dalga geçmeli insan kendisiyle.

Üzgünüm, yapacak hiçbir şey yok artık.. Belki de unutmak; adam olmaya çalışan insanların tek silahı......

OP
Simge_01

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Söylesene sevgili ; Farkında mısın canımız yanmasın diye yalnızlık senfonimizi yaşıyoruz. Çoğu zaman tercihler artık “Seni uzaktan sevmek, aşkların en güzeli” oldu.

4230_maxresdefault_7.jpg

Milletçe “Yalnızlık Senfonimiz”i çalar, dinler olduk.Varsın sevdalar canınızı yaksın. Aşkın acısı da güzel. Yeter ki hakkını vererek yaşayın. Kimseler bilmese de olur, sevmekten korkmayın, kendi efsanevi aşkınızı kendi dünyanızda yaşayın. Yalnızlık sanki çok kolay bir şeymiş gibi! Günü birlik ya da yüzeysel ilişkilerin bedenlerde ve ruhlarda bıraktığı “İnsan lekeleri” ile baş etmek çok kolaymış gibi. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmaya gidiliyor...

Özdemir Asaf’ın dediği gibi “sevmek saatlerce öpüşmek değil, öpmek için saatlerce düşünmektir.” Varsın elalem skor peşinde koşsun, siz kalbinizin kapılarını gerçek aşka açın.Hem de vakit kaybetmeden.
Zamana bırakmayı da zamanla bırakmadan!.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.685
Hep kazanan sen oldun, bile bile kaybettim. Nasıl kıyardım sana, canımdan da öteydin. Sana yalan gelse de ölesiye sevildin.Ve sen hala hiçbir şeyin farkında değilsin. Eğer sevmek acı cekmekse sen mutlu ol. Ben Yeterince Çektim Zaten.

Her güzel olayın bir sonu varmış demek ki,

Hep bir şeyler vermeye çalıştım sana.Bir ömrümü yalnızca sevgi vererek geçirebilirdim. Ama senin vermeye hiç vaktin olmadı.
ahh ne güzel şeyler yazıyorsun canım benim hüzünlendim acı cekmek ne zor..
Allah o güzel yüregine ferahlık versin bitanem :mavis::öp:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar