Hanımefendi Forum Yeni Arayüzü 2018

Admin

Admin
Admin
Tepki
2.444
Herkese merhabalar. Sevgili üyelerimiz, hep birlikte uzun yıllardır eski bir altyapıyla birlikte yolumuza devam ediyorduk. Fakat bizden istekleriniz ve sizlerin daha da rahatça kullanacağı bir altyapı hazırlayıp entegre ettik. Hem daha hızlı, hem daha kullanışlı, hem de daha farklı bir sistem diyebiliriz ve bunları kısaca sıralayalım:

Forum içi yenilikler
  1. Birisi mesajınızı beğendiğinde bildirim alacaksınız.
  2. Birisi profilinize yazdığında özel bildirim alacaksınız.
  3. Birisi mesajınıza alıntı yaptığında bildirim alacaksınız.
  4. Birisi konunuza cevap yazdığında bildirim alacaksınız.
  5. Birisi profilinizde de @nick özelliğini kullanabilecek ve bildirim alacaksınız.
  6. Birisi forumdaki konularda @nickiniz mesaj diye yazdığında bildirim alacaksınız.
  7. Birisi konunuza dosya/fotoğraflar paylaştığında özel bildirim alacaksınız.
  8. Mesajlarda kelime ve cümleye özel alıntı da yapabileceksiniz.
  9. Haber kaynağı sayesinde her şeyi rahatça takip edebiliyorsunuz.
  10. Mükemmel lightbox özelliği sayesinde fotoğraflara keyifle bakabileceksiniz.
  11. Hantal olmayan editör yapısı sayesinde artık daha rahat konu açabilecek ve mesaj yazabileceksiniz.
  12. Özel mesaj yapısı karşılıklı konuşma olduğu için, rahat rahat sohbet edebilme imkanına sahip olabileceksiniz.
  13. Fotoğraf Yükle butonuna tıklayarak kendi bilgisayarınızdan dilediğiniz gibi rahatça fotoğraf yükleyebiliyorsunuz ve resim upload sitelerinden kurtuluyorsunuz.
  14. Teşekkür ve arkadaş ekleme dönemi bitti. Yeni sistemde beğeni (bunu beğen) ve twitter gibi takipçi sistemi var. Ayrıca rahatsız olduğunuz kişileri de engelleyebileceksiniz ve onları bir daha görmeyeceksiniz, onlar da sizi göremeyecekler.
  15. Yeni mobile arayüzü ile cep telefonlarınızla da rahatça girebilecek, özel mesajdan sohbet edebileceksiniz ve hiç yorulmayacaksınız. Yeni mobil arayüzü sayesinde forumdan daha çok keyif alacaksınız.
  16. ...ve daha fazlası...
Forum içindeki diğer yenilikler
  1. Galeri özelliği sayesinde fotoğraf albümleri oluşturabilir, sınırsızca fotoğraf paylaşabilirsiniz.
  2. Sohbet özelliği sayesinde sitemizin üyeleriyle keyifli sohbet aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.
Tabii tüm bu yeniliklere istinaden, forumda resimli videolu anlatımlar da yapılacak ve tanıtımları zamanla yapılacaktır ama bu süreçte siz de zaten bir çoğunu forumu kullandıkça keşfedeceksiniz...

Saygılarımızla,
Hanimefendi.com

Not: Listede yazanlardan bazı özellikler şu an test aşamasındadır. Kısa zaman sonra hizmetinize açılacaktır. Sorusu ve yardıma ihtiyacı olan bu konu altında yazabilir.

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Emeğiniz Sağlık. Mükemmel bir forum ara yüzü.
Ama biraz geç kalınmış oldu...

Çünkü sosyal medya yüzünden artık üye kazanmak daha zor gibi geliyor bana...

Teyzos

Sitenin Hikaye Yazarı
Moderatör
Tepki
5.771
Herkese merhabalar. Sevgili üyelerimiz, hep birlikte uzun yıllardır eski bir altyapıyla birlikte yolumuza devam ediyorduk. Fakat bizden istekleriniz ve sizlerin daha da rahatça kullanacağı bir altyapı hazırlayıp entegre ettik. Hem daha hızlı, hem daha kullanışlı, hem de daha farklı bir sistem diyebiliriz ve bunları kısaca sıralayalım:

Forum içi yenilikler
  1. Birisi mesajınızı beğendiğinde bildirim alacaksınız.
  2. Birisi profilinize yazdığında özel bildirim alacaksınız.
  3. Birisi mesajınıza alıntı yaptığında bildirim alacaksınız.
  4. Birisi konunuza cevap yazdığında bildirim alacaksınız.
  5. Birisi profilinizde de @nick özelliğini kullanabilecek ve bildirim alacaksınız.
  6. Birisi forumdaki konularda @nickiniz mesaj diye yazdığında bildirim alacaksınız.
  7. Birisi konunuza dosya/fotoğraflar paylaştığında özel bildirim alacaksınız.
  8. Mesajlarda kelime ve cümleye özel alıntı da yapabileceksiniz.
  9. Haber kaynağı sayesinde her şeyi rahatça takip edebiliyorsunuz.
  10. Mükemmel lightbox özelliği sayesinde fotoğraflara keyifle bakabileceksiniz.
  11. Hantal olmayan editör yapısı sayesinde artık daha rahat konu açabilecek ve mesaj yazabileceksiniz.
  12. Özel mesaj yapısı karşılıklı konuşma olduğu için, rahat rahat sohbet edebilme imkanına sahip olabileceksiniz.
  13. Fotoğraf Yükle butonuna tıklayarak kendi bilgisayarınızdan dilediğiniz gibi rahatça fotoğraf yükleyebiliyorsunuz ve resim upload sitelerinden kurtuluyorsunuz.
  14. Teşekkür ve arkadaş ekleme dönemi bitti. Yeni sistemde beğeni (bunu beğen) ve twitter gibi takipçi sistemi var. Ayrıca rahatsız olduğunuz kişileri de engelleyebileceksiniz ve onları bir daha görmeyeceksiniz, onlar da sizi göremeyecekler.
  15. Yeni mobile arayüzü ile cep telefonlarınızla da rahatça girebilecek, özel mesajdan sohbet edebileceksiniz ve hiç yorulmayacaksınız. Yeni mobil arayüzü sayesinde forumdan daha çok keyif alacaksınız.
  16. ...ve daha fazlası...
Forum içindeki diğer yenilikler
  1. Galeri özelliği sayesinde fotoğraf albümleri oluşturabilir, sınırsızca fotoğraf paylaşabilirsiniz.
  2. Sohbet özelliği sayesinde sitemizin üyeleriyle keyifli sohbet aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.
Tabii tüm bu yeniliklere istinaden, forumda resimli videolu anlatımlar da yapılacak ve tanıtımları zamanla yapılacaktır ama bu süreçte siz de zaten bir çoğunu forumu kullandıkça keşfedeceksiniz...

Saygılarımızla,
Hanimefendi.com

Not: Listede yazanlardan bazı özellikler şu an test aşamasındadır. Kısa zaman sonra hizmetinize açılacaktır. Sorusu ve yardıma ihtiyacı olan bu konu altında yazabilir.

Birde direkt video ekleme olsa ne ala olurdu başta zorlansakta süper olmuş elinize sağlık

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.661
Gece gündüz demeden ilgilendiniz bizim içn daha kullanışlı bir site için emek harcadınız.
Emeklerinize sonsuz teşekkürler..
Yeni kullanımı basit ve oldukça rahat olan sitemizden ben çok memnun kaldım.
Keyifli paylaşımlarımız olur umarım..

OP
Admin

Admin

Admin
Admin
Tepki
2.444
2 Mart 2018 güncelleme duyurusu

-Özel mesajlar chat tarzına dönüştürülerek geliştirildi. Artık özel mesajlarda anlık olarak sayfa yenilemeye bile gerek kalmadan sınırsızca konuşabilirsiniz. Şöyle de (büyük hali için üstüne tıklamanız yeterli) bir şık tasarım verildi ve mobil desteği de mevcuttur:

sohbet1.png sohbet2.png

-Yeni konu açmak artık çok daha kolay. Forum ana sayfasında veya kategori kısımlarında yeni konu butonu aramak ve ilgili kategoriyi aramak yerine şöyle bir şey yaptık. Üstteki Forum menüsünde "Yeni Konu Aç" var:

yenikonu1.png

Buradaki bağlantıya tıkladığınızda şöyle bir pencere açılacak:

yenikonu2.png

Evet bu pencereden dilediğiniz kategoriyi seçip hemen konunuzu paylaşabilirsiniz. Görünümlerin mobil desteği de var.

-Ana sayfadaki istatistikler de şöyle değiştirildi:
istatistikler1.png

-İfadeler (gülücük) hataları düzeltildi.
-Kişi engelleme sistemindeki hatalar giderildi.
-Forumda çeşitli performans geliştirmeleri yapıldı.
-Mobil görünümde üst menüdeki üye adı hatası giderildi.
-Mobil görünümdeki bildirim penceresindeki hata düzeltildi.
-Hem masaüstü hem de mobil görünümdeki ufak tefek hatalar giderildi.
-Misafirken üye girişi yapmak istediğiniz panelin hataları düzeltildi, ayrı pencere olarak geliştirildi.

Ek olarak farketmişsinizdir; mesaj alanlarında üye ismi altında "Özel mesaj gönder" butonu eklendi. Mesaj göndermek istediğinizde anında uğraşmadan hem de mesajın referansıyla mesaj gönderebilirsiniz.

Güvenlik geliştirmeleri

-Şifrenizi girerken veya yeni bir şifre oluştururken, ekrana zayıf-orta-güçlü seçeneği eklendi:

sifre1.png sifre2.png

-Siteden çıkış yaparken hangi cihazlardan da çıkış yapacağınızı soran bir özellik getirdik şöyle:

oturumukapat.png

Bunun ek olarak ayarları da üst menüdeki "Forum Ayarları" kısmındadır. Tıklayınca şöyle bir pencere açılır:

cikisyap2ayar.png

İlgili sayfaya giderseniz de orada görürsünüz şöyle:

cikisyap1.png

Ayrıca yine aynı pencerede görmüşsünüzdür bir özellik daha var. Nedir o? Tabii ki böyle gördüğünüz mesaj sayısını, konu sayısı adetini ayarlamak. İnternetiniz yavaş mı? Geç mi yükleniyor? Çok kota mı gidiyor? Veya sayfa çok uzun mu geliyor? Rakamı düşürün sorun çözülsün...

sayfabasimesaj.png

Evet gördüğümüz üzere bu şekilde oluyor.

Ayrıca üye panelinizde sadece "beğenilen mesajlarınız" vardı. Şimdi "beğendiğiniz şeyler" de var. Onu da üstteki menüde görebilirsiniz ve ilgili sayfa:

begenilerlistesi.png

Evet hepsini böyle duyurmuş olduk.

@Teyzos nasıl video ekleme? YouTube vb. sitelerin linklerini paylaşmanız yeterli.

Başka sorusu olan, sorun yaşayanlar bu konu altında yazabilirler.

Yenileklere devam edeceğiz...

Haydi o zaman tadını çıkarın, iyi eğlenceler! :kahve::kedicik:

Yelizimmm

Daimi Üye
Tepki
4.327
___ siteye uye olmak gercekten cok problemli oluyor
Bu sorun cozulurse eminim yeni uyeler cogalacaktir

___ google da hangi basligi yazarsam yazayim bu site cikmiyor
Bunun icin bir calismaniz varmi
Reklam vs.

___ mesajlarin altina favori butonunun eklenmesi mumkunmu

___zayiflama yarismasi acmayi düşündünüz mü
Butun uyelere mesaj atilip grublar olusturabilir belki

Teşekkür ederim...

OP
Admin

Admin

Admin
Admin
Tepki
2.444
@mefkurem ;

Siteye kayıt olurken karşılaştığınız problemler nelerdir acaba? Bilebilirsek, ona göre elimizden geleni yapalım.

Google'da üst sıralara çıkmak ne yazık ki öyle basit olmuyor. Özellikle bu sektörde, geçmiş dönemde bizden daha çok çaba gösteren sitelerin üst sıralarda çıkması normal. Fakat zamanla bu durumun değişeceğini umuyoruz. Elbette tüm kelimelerde çıkmak pek mümkün olmayacaktır.

Favori butonu konusunu teknik işlerle ilgilenen arkadaşım görecek ve ilgilenecektir.

Gruplar, yarışmalar gibi konulardaki sorularınızı ve isteklerinizi @nk83 ve @bitter_im gibi yönetici arkadaşlarımız yanıtlayacaktır. İşleyiş, kategoriler, mesajlar, yarışmalar gibi konular tamamen onların insiyatifindedir. Ben bu konulara uzak olduğum için pek bir şey söyleyemiyorum.

Görüşlerinizi bizimle paylaştığınız ve sitemize olan ilginiz için teşekkürler.

Yelizimmm

Daimi Üye
Tepki
4.327
@mefkurem ;

Siteye kayıt olurken karşılaştığınız problemler nelerdir acaba? Bilebilirsek, ona göre elimizden geleni yapalım.

Google'da üst sıralara çıkmak ne yazık ki öyle basit olmuyor. Özellikle bu sektörde, geçmiş dönemde bizden daha çok çaba gösteren sitelerin üst sıralarda çıkması normal. Fakat zamanla bu durumun değişeceğini umuyoruz. Elbette tüm kelimelerde çıkmak pek mümkün olmayacaktır.

Favori butonu konusunu teknik işlerle ilgilenen arkadaşım görecek ve ilgilenecektir.

Gruplar, yarışmalar gibi konulardaki sorularınızı ve isteklerinizi @nk83 ve @bitter_im gibi yönetici arkadaşlarımız yanıtlayacaktır. İşleyiş, kategoriler, mesajlar, yarışmalar gibi konular tamamen onların insiyatifindedir. Ben bu konulara uzak olduğum için pek bir şey söyleyemiyorum.

Görüşlerinizi bizimle paylaştığınız ve sitemize olan ilginiz için teşekkürler.
Öncelikle hotmail i olanlar üye olamiyor
Biz bunu fark edince arkadaslarimiz gmail adresi aldi
Bunda bile onay mesaji spama dusuyor
Biz baya bi zorluk yasadik uye olabilmek icin :)

@nk83
@bitter_im
Sizler zayiflama yarismasi acmayi dusunurmusunuz
Site icin de bi aksiyon olur :)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
@nk83
@bitter_im

Zayıflama konularına epey uzağımdır ama üyelerimizden istek varsa tabii ki talebi karşılamak isterim
Biz bunu bir kendi aramızda konuşup değerlendirmeye alalım olur mu?
Önerin için teşekkür ederiz :)

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.661
Öncelikle hotmail i olanlar üye olamiyor
Biz bunu fark edince arkadaslarimiz gmail adresi aldi
Bunda bile onay mesaji spama dusuyor
Biz baya bi zorluk yasadik uye olabilmek icin :)

@nk83
@bitter_im
Zayıflama yarışması nedir?
Benim bakış açım varsa cesaretiniz bayanlar yollayın resimlerinizi before after tarzı bizede oylamak kalsın.. Birinci yarışmacıya söz benden en güzel ödül kargo dahil :admin:
@nk83 @Admin şahit yazıyorum sizide :krizz:

Hiç

Daimi deli hedef: aynalar
Tepki
3.081
Zayıflama yarışması nedir?
Benim bakış açım varsa cesaretiniz bayanlar yollayın resimlerinizi before after tarzı bizede oylamak kalsın.. Birinci yarışmacıya söz benden en güzel ödül kargo dahil :admin:
@nk83 @Admin şahit yazıyorum sizide :krizz:
Sandığınız gibi bir ödül söz konusu değil bu yarismalarda .Fotoğraf kısmı özele giriyor herkes paylaşmak istemeyebilir ki ki isteyen de yüzü kapalı paylaşıyor
Yarışmadan kasıt kilo vermek isteyen kişilerden gruplar oluşturmak örneğin 1. Grup 2. Grup ...
Şeklinde
Ödül verdiğimiz kilolar zaten kilo problemi olan insanlar için daha büyüğü olmasa gerek sanırım

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.661
Sandığınız gibi bir ödül söz konusu değil bu yarismalarda .Fotoğraf kısmı özele giriyor herkes paylaşmak istemeyebilir ki ki isteyen de yüzü kapalı paylaşıyor
Yarışmadan kasıt kilo vermek isteyen kişilerden gruplar oluşturmak örneğin 1. Grup 2. Grup ...
Şeklinde
Ödül verdiğimiz kilolar zaten kilo problemi olan insanlar için daha büyüğü olmasa gerek sanırım
Diger türlü yarışma açılması pekte gerekli görmüyorum şahsen sonuçta bizimde belirli kriterlerimiz var burası bir paylaşım sitesi ve sadece size özel olan detoks veya zayıflama sitesi degil. Rica ediyorum şahsım adına başka yarışma fikirleriniz varsa diger üyelerimizinde katılabileceği yardımcı olalım harici zannetmiyorum onaylanacağını..

Teşekkürler..
@nk83

Hiç

Daimi deli hedef: aynalar
Tepki
3.081
Diger türlü yarışma açılması pekte gerekli görmüyorum şahsen sonuçta bizimde belirli kriterlerimiz var burası bir paylaşım sitesi ve sadece size özel olan detoks veya zayıflama sitesi degil. Rica ediyorum şahsım adına başka yarışma fikirleriniz varsa diger üyelerimizinde katılabileceği yardımcı olalım harici zannetmiyorum onaylanacağını..

Teşekkürler..
@nk83

Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.
Geldiğimizde de belirttim kurallar neyse uyarız kural dişina çıktığımız bir konu mu oldu ki bize aitlik vurgusu yaptınız ? Paylaşım sitesi zayıflama ve sağlıklı beslenme topiginiz var bizde bu topiklerden faydalanıyoruz .

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.661
Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.
Geldiğimizde de belirttim kurallar neyse uyarız kural dişina çıktığımız bir konu mu oldu ki bize aitlik vurgusu yaptınız ? Paylaşım sitesi zayıflama ve sağlıklı beslenme topiginiz var bizde bu topiklerden faydalanıyoruz .
Evet öyle bir bölümümüz var dilediginiz gibi paylaşım yapabileceğiniz..
Ama yarışma konusunda ayrılacık ve ayrımcılık olacağını düşündügüm için fikrimi belirttim..
Konu üzerinde daha fazla yorum yapmak istemiyorum..

OP
Admin

Admin

Admin
Admin
Tepki
2.444
@KöyünDelisi arkadaşımızın kurallara uymadığınız gibi bir imada bulunduğunu sanmıyorum. Öyle algılandıysa ben özür dilerim arkadaşımızın adına.

Teknik olarak bu yarışma konusunu biraz daha şekillendirerek (nasıl olacağı konusunda) beni bilgilendirirseniz, bizler içinde mümkün ise elbette yapabiliriz.

Ayrıca yarışma birincisine çam sakızı çoban armağanı bir hediye de verebiliriz, sizler de uygun görürseniz.

Yelizimmm

Daimi Üye
Tepki
4.327
@KöyünDelisi arkadaşımızın kurallara uymadığınız gibi bir imada bulunduğunu sanmıyorum. Öyle algılandıysa ben özür dilerim arkadaşımızın adına.

Teknik olarak bu yarışma konusunu biraz daha şekillendirerek (nasıl olacağı konusunda) beni bilgilendirirseniz, bizler içinde mümkün ise elbette yapabiliriz.

Ayrıca yarışma birincisine çam sakızı çoban armağanı bir hediye de verebiliriz, sizler de uygun görürseniz.
Sevgili Admin öncelikle gosterdiginiz nezaket icin cok tesekkur ederiz

Yarismada grublar oluyor. 1.grub - 2.grub... Kurallara gore max. Bi uye sayisi belirleniyor
Her grubun kendi topigi oluyor ve uyeler orda paylasim yapip kendi menulerini yaptiklari sporu paylasiyolar tabi sohbet muhabbet de oluyor
Belirlenen tarti gununde her grubun uyeleri kendi grublarinda 1 haftalik verdikleri kiloyu bildiriyolar
Grublar kendi kilo bildirim listelerini hazirliyolar
Ortak bi paylasim alaninda her grub kendi listesini yayinliyor
Yuzdelere gore derecelendirme oluyor

Bizler zayiflama yarismasi hakkinda baya bi tecrubeye sahibiz
Eger yapabiliriz derseniz
kurallar vs. Konusunda yardimci olabiliriz

Yarismanin amaci kilo vermek isteyenleri daha disipline edip yarisma heyecaniyla motivasyonlarini diri tutabilmek
Kisi sadece kendisine degil grub arkadaslarina karsida sorumlu oluyor , grubun dereceye girmesi icin caba sarfediyor
Tabiki buda uyelerin gevsemeden hedef kilolarina dusmesini sagliyor :)

Sanal ortamda zaten kimsenin maddi bi odul beklentisi olamaz boyle biseyi bizlerde tercih etmeyiz

OP
Admin

Admin

Admin
Admin
Tepki
2.444
@mefkurem ; siz bizim ne yapmamız gerektiğini bana buradan ya da özel mesajla detaylı bir şekilde yazabilirseniz ne gerekiyorsa yapalım.

Sanırım öncelikli olarak bazı yeni kategori ve bölümlerin açılması gerekiyor. Bu kategorilerin hangi bölümlerde, hangi başlıklarla açılmasını istiyorsanız onları da liste halinde gönderirsiniz mümkünse.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar