Epidural sezeryan korkusu

gulsal

Yeni Üye
Tepki
2
Arkadaslar merhaba ben 37 hafta 5 gunluk hamıleyım ve persembe gunu zorunlu sebeblerden dolayı sezeryan olacagım dr umla anestezı seklını konustuk o bana epıdural anestezıyı ısrarla tavsıye edıyor genel anestezıden sonra yanı uyanınca agrını cok hıssedersın ama epıduralde bacakların ve amelıyat bolgen 3 4 saat kadar uyusuk kalacagı ıcın agrılı donemı kolay atlatırsın dıyo bende baslarda epıdural ıstıyodum yanı hamılelıgımın basından berı hangı dogum seklı olursa olsun epıdural dıyodum sımdıde sebebsız korkmaya basladım yanı epıdural yapılırken ya oturur pozısyonda ya da yan yatarak yapıldıgını bılıyorum her ıkı pozısyondan bırını alacagım bılıyorum fakat ya epıdural yapılırken kıpırdarsam oksurursem hapsurursam vs seyler beynımı yıyo bırılerının benı tutma durumunu goz onune alıyorum yanı epıdural yapılırken benı tutar bı hemsıre dıye sakınlesmye calısıyorum kendımce ılk gebelıgım ve gercekten bır haftadır sabaha kadar duusnmekten uyuyamıyorum :( epıdural anestezı ıle sezeryan yapan arkadaslar vaarsa bana bılgı verebılırlermı acaba yanı epıdural pozısyınunu alıp epıduralın yapılması ve tekrar sırt ustu yatmanız ne kadar suruyor ve can yakıyormu
buarada ızmırde yasıyorum ve özel su hospıtal hastanesınde olucak dogumum bu hastanede dogum yapan vamı kafam cok karısık lutfen yardım edın

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
epidural bende doğumdan sonra bel ağrısı yaptı hala ara ara o ağrıları çekerim

OP
G

gulsal

Yeni Üye
Tepki
2
epidural bende doğumdan sonra bel ağrısı yaptı hala ara ara o ağrıları çekerim

ben sonrasını düşünmüyorum beynim sağolsun sonrasına sımdılık musade etmıyor :D beni dusunduren tek nokta eskıden oldugu gıbı cesaretımı toplayıp epıduralı yaptırmak yanı epıduralı yaptrsam dogumu yapms sayıcam kendımı :d
buarada epıduralı yapması ne kadar suruyor yanı epıdural ıcın uygun pozısyonu alıp ve dr un ıste bıttı dedıgı an ne kadar

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
kızkardeşim 20 gün önce epidural oldu,oda çok korkuyordu dr.ikna etmesiyle son anda kabul etmişve söylediğine göre hiç birşey hissetmemiş
bebeği görünce anlamış olayın bittiğini.
anlayacağın hiç korkacak birşey yokmuş sorasıda çok rahattı
sanada şimdiden korktuğuna değmeyen rahat bir doğum diliyorum

OP
G

gulsal

Yeni Üye
Tepki
2
kızkardeşim 20 gün önce epidural oldu,oda çok korkuyordu dr.ikna etmesiyle son anda kabul etmişve söylediğine göre hiç birşey hissetmemiş

çok teşekkur ederım umarım benıde ıkna ederler yarın sabah gıdıyorum cunku doguma dualarınızı eksık etmeyın :( buarada kardesınınde yenı bebegı olmus Rabbım saglıkla buyutmeyı nasıp etsın ınsallah verdıgın cevap ıcınde ayrıca tesekkur ederım bıraz olsun rahatlıyor ınsan..

OP
G

gulsal

Yeni Üye
Tepki
2

çok teşekkur ederım umarım benıde ıkna ederler yarın sabah gıdıyorum cunku doguma dualarınızı eksık etmeyın :( buarada kardesınınde yenı bebegı olmus Rabbım saglıkla buyutmeyı nasıp etsın ınsallah verdıgın cevap ıcınde ayrıca tesekkur ederım bıraz olsun rahatlıyor ınsan..

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ben epıdural anestezıyle normal dogum yaptım yıne de dıkısım olmus ve bunları hıc hıssetmedım
korulanın aksıne daha rahat edersın bence tabı sezeryan degıldı benım kı ama hıssetmıyorsun ne oldugunu ben sadece kasılmalarımı hssettım bebegın basıncıyla

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar