Yürüyerek 20 Günde 4 Kilo Verin

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
Yürüyerek 20 Günde 4 Kilo Verin

İngiltere'de piyasaya çıkan Walking Diet (yürüyüş diyeti) isimli kitabın yazarı Joanna Hall, yürüyerek daha güzel vücuda sahip olmanın yollarını anlatıyor.

Yürümek, yalnızca kilo vermeye yardımcı olmuyor. Bunun yanında diyabet, kemir erimesi ve meme kanserine yakalanma risklerini da azaltıyor

Başlamadan önce bir spor mağazasına uğrayarak bir adımsayar (pedometre) satın alın. Böylece günde kaç adım attığınızı sayabilirsiniz. İşte mucize yürüyüş programı:

Gün 1-3: Her gün attığınız adım sayısını bir kenara yazın ve 3'üncü günün sonunda bunları toplayıp üçe bölün. Bu sizin günlük ortalama yürüyüşünüz olacak.

Gün 4-5: Ortalama adım sayınıza 1000 adım ekleyin örneğin otobüsten bir durak erken inerek bu sayıyı tamalayabilirsiniz.

Gün 6: Bugünden itibaren yürüyüş yapmak için özel zamanlar ayırmalısınız. Ortalamanıza 1500 adım ekleyin. Hızınıza göre 1500 adım 20 dakikada tamamlanabilir. Yürüyüşe başlamadan ve yürüyüş sırasında en az 200 ml su içmeyi unutmayın.

Gün 7: Normalde en az 10 dakikada yürüdüğünüz bir mesafeyi gücünüzün yettiği kadar hızlı yürüyün ve yürüyüşün ne kadar sürdüğünü bir kenara not edin.

Gün 8-11: Ortalamanıza 1500 adım ekleyerek yürüyüşlere devam edin.

Gün 12: Bugünü dinlenmeye ayırabilirsiniz. Vücudunuzu biraz esnetmeyi deneyebilirsiniz.

Gün 13-14: Ortalamanıza 2 bin 500 adım ekleyin. Sonraki 4 günde en uzun yürüyüşlerinizi yapacaksınız. Bu yüzden bunları gün içinde 2 ayrı yürüyüş olarak sürdürebilirsiniz.

Gün 15-16: Ortamalaya 3 bin adım ekleyerek yürüyün, temponuzu artırmaya çalışın. Bu iki günde gerçekten terlemeniz gerekiyor, yürürken müzik dinleyemeyi deneyin.

Gün 17: Dinlenme günü. Vücudunuzu esnetin.

Gün 18: Ortalamaya 2 bin adım ekleyerek yürüyüş yapın. Temponuzu biraz düşürün. Eğer kendizini yorgun hissediyorsanız yürüyüşlerden bir saat önce bir fincan kahve içmeyi deneyin.

Gün 19: 7'nci günü tekrar edin. aynı mesafeyi daha kısa sürede ve zorlanmadan almalısınız.

Gün 20: Ortalamanızdan 1500 adım fazla atarak programı tamamlayın.

NASIL YÜRÜMELİSİNİZ?

Karın kaslarını içeri çekin ve yürürken dik durun. Omurganızı dik tutmak için omuzlarınızı indirin, boynunuzu uzatın ve başınızı yukarda tutun. Kollarınızı göğüs hizasına gelecek şekilde sallayın.alıntıdır

berceste

Daimi Üye
Tepki
1.830
çok iyiymişte sen nedıyosun sadece bunu uyguluyarak verılebılırmı 4 kılo 20 günde?

OP
Es_se

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
bunyeden bunyeye degısır ılk spora basladıgımızda 1 2 hafta vucud sudan kaybeder ve ılk gunler spor abasladıgımız ıcn tartı yukarı dogru gozukur sonra rahatca ıncelırısn ayda 3kg yuruyus ıle verdım kosu bandı ıle ama sımdı 2 ayda 3 kılo versem gobek atıcam):)
yanı bunyedne bunyey degısır ve ılkı zamanlarda verdırır

H

Hera

Misafir
Ben 1 saat önce 5 Km. Yürüdüm Koşu Bandım da Hızlı tempolu olarak her gün yürüyorum

G

guzelcem

Misafir
Yürümek, yalnızca kilo vermeye yardımcı olmuyor. Bunun yanında diyabet, kemik
erimesi ve meme kanserine yakalanma risklerini da azaltmaya faydalı olduğu da biliniyor...diyeti bırakıp düzenli olarak yürüyüş yapmakda faydası var, oldukça gün içinde hareket etmek lazım... ben sürekli hareket ediyorum inanın yağlarımın eridiğini fark ediyorum..

Debby

Daimi Üye
Tepki
1.045
Eğer yürüyerek kilo veriliyo olsaydı ben şimdiye eriyip kaybolmuştum bitmiştim :D Debby neyyydeee goooookkk :cee

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
yürüyüş banada iyi geliyo,iki ayda altı kilo verdiğimi bilirim..yürüyüşü bıraktım kiloları geri aldım..:lala:

meltemim

Daimi Üye
Tepki
295
bende her gün düzenli yürüyorum yaklaşık mart ayından beridir diyet yapıyorum kışın platesde yapıyordum sıcaklar artınca kışa bıraktım ama yürüyüşüm her gün 1 saat eğer o gün yürümezsem kenii iyi hisstmiyorum alıştım kilom da farkett ama zor veriyorum ben anca 2.5 kg verebildim 62 63 arasındayım biraz kendimi toparlayıp sıkıca başlıcam

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
arkadaşlar yürümek zayıflamada gerçekten çok etkili hatta ben yürümeyi bırakınca resmen vücudumun şiştiğini hissediyorum.vücut alışınca bırakmamak lazım demekki...

Tepki
34
Bende arkadaşlara heveslendim sırf spor olsun diye yürümeye başladım .temiz havaya çıkınca daha çabuk karnım acıktığı için daha çok yemek yedim :hihi:Sonuç yürüyüşe başladıktan sonra 2 kilo aldım :uzgun:

Debby

Daimi Üye
Tepki
1.045
Bende arkadaşlara heveslendim sırf spor olsun diye yürümeye başladım .temiz havaya çıkınca daha çabuk karnım acıktığı için daha çok yemek yedim :hihi:Sonuç yürüyüşe başladıktan sonra 2 kilo aldım :uzgun:

:hihi: Çok güldürdün beni Allah da seni güldürsün... Ben de zayıflayamıyorum böyle yöntemlerle :panter:

Tepki
34
Amin canım allahım gülmekten ayırmasın hiç birimizi ..Allahtan kilo problemim yok napardım bilmiyorum .Aslında evde otursam yemiyorum ama temiz hava ve yürüyüşe çıkıncaa .çook acıkıyorum çok :1:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar