Yoruldum biraz... yardım...

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Biraz sıkıntıdayım kızlar, nedeni ne? işte zurnanın zırt dediği yer.. seninki de dert mi falan denir diye fazla açmak istememiştim aslında ama baskı biraz fazla gelmeye başladı...
döküleyim biraz acıcıck diyorum.

Eşimin sürekli evde durmasından müzdaribim ben...:(
İşyerine veya herhangi bir işine gitse bile 1-2 saatte eve dönmesinden bıkkınlık geliyor. Herkes gibi sabah gidip akşam gelse keşke diyorum. Bu şekilde bunalıyorum bazen. hayat çok monotonlaşıyor.

Önceden de fazla çalışmazdı. kendi işyeri olduğu için tembelliğe vururdu ama bu kadar değildi.
Ufak bir kalp rahatsızlığı geçirmesi sonucu hepten evcil oldu... 35 yaşında emekli hayatına geçiş yaptı...
çekilir gibi değil. kendime ait bir program falan yapamıyorum hiç...

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Canim konunu acisiyla tatlisiyla birlikteyiz bölümüne aldim.
Arkadaslari ile disarida cikmiyor mu?

arkadaşları ile de önceden çok çıkardı.
şimdi pek nadir...
tam bir ev erkeğine dönüştü diyebiliriz.
geçirdiği rahatsızlığın verdiği endişedir herhalde diye düşünüyordum ama şu anda tamamen atlattı çok şükür.
ama biraz tembel bir yapısı ezelden beri vardı..:)

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
eşimin değişecek hali yok aslında da

işte beni biraz eğleyin diye, dertleşelim diye açtım konuyu...

-kendisine verip veriştirmek de serbesttir- :D

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.652
Gecmis olsun fureyya ablacim.
Bence sen disari cik islerini bitirip iki uc gun cikinca belki evde tek oda skilir sklincada cikmaya baslar diye xusundum ama bilemedim zor bi donemdir eminim.

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Al işte gene geldi :O
Gelme be adam
Git ekmek teknenin başında bir dur ya...

Kızlar ben bitterin dedigi gibi evden kacırtmak icin yöntemler deniyecem

Teyzos

Sitenin Hikaye Yazarı
Moderatör
Tepki
5.771
Biraz sıkıntıdayım kızlar, nedeni ne? işte zurnanın zırt dediği yer.. seninki de dert mi falan denir diye fazla açmak istememiştim aslında ama baskı biraz fazla gelmeye başladı...

İşyerine veya herhangi bir işine gitse bile 1-2 saatte eve dönmesinden bıkkınlık geliyor. Herkes gibi sabah gidip akşam gelse keşke diyorum. Bu şekilde bunalıyorum bazen. hayat çok monotonlaşıyor.

Önceden de fazla çalışmazdı. kendi işyeri olduğu için tembelliğe vururdu ama bu kadar değildi.
Ufak bir kalp rahatsızlığı geçirmesi sonucu hepten evcil oldu... 35 yaşında emekli hayatına geçiş yaptı...

Canım benim eşinin psikolojisi nasıldır bilemem öyle etliye sütlüye karışan asabi bir tipse işin zor allah kolaylık versin bende sendenim anlıyorum seni çok bağırmışımdır adama allah aşkına çık elin kocası kahveden eve gelmez sen evden çıkmıyorsun diye ama yapacak bişey yok benim eşim de rahatsız sabah 8 uyanır kahvaltı eder alır yastığını battaniyesini uzanır kanepeye tv karşısına tum gun nerde haber programı nerde tartışma nerde spor onları izler içim şişti 7/24 evde yemek hazırla, çay yap, kahve yap kimseyi davet edemezsin sen gitsen afra tafra surat bir karış en sonunda patladım yeter ya sen çık evden az rahat bırak beni yada ben cıkıcam kendi hizmetini kendin gör bu ne allah aşkına ocaktan ne demlik ne tencere inmiyor anlayacağın eğer sana karışmayacak biriyse sen at kendini dışarı komşuya git alışverişe çık değişmiyorlar çünkü yapacak bişey yok :)

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Canım benim eşinin psikolojisi nasıldır bilemem öyle etliye sütlüye karışan asabi bir tipse işin zor allah kolaylık versin bende sendenim anlıyorum seni çok bağırmışımdır adama allah aşkına çık elin kocası kahveden eve gelmez sen evden çıkmıyorsun diye ama yapacak bişey yok benim eşim de rahatsız sabah 8 uyanır kahvaltı eder alır yastığını battaniyesini uzanır kanepeye tv karşısına tum gun nerde haber programı nerde tartışma nerde spor onları izler içim şişti 7/24 evde yemek hazırla, çay yap, kahve yap kimseyi davet edemezsin sen gitsen afra tafra surat bir karış en sonunda patladım yeter ya sen çık evden az rahat bırak beni yada ben cıkıcam kendi hizmetini kendin gör bu ne allah aşkına ocaktan ne demlik ne tencere inmiyor anlayacağın eğer sana karışmayacak biriyse sen at kendini dışarı komşuya git alışverişe çık değişmiyorlar çünkü yapacak bişey yok :)

Evet teyzos aynen oyle. Cok dedigim dedik, inatci ters biri.. Bu sene hastalandı diye çok alttan aldım ama benim de tersim vardır
Ama zıtlaşmayla birşey halledilmiyor.

Valla bir ara evde durmasın diye hep tartışma çıkarmayı bile denedim :D

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519

füreyyacım aslında bu konudan bende muzdaribim , çünkü senle kırkyılın başında bir sohbet etme fırsatı yakalayabiliyoruz onda da uçup gidiyorsun sanırım eşin eve giriş yaptığı için :serenade:
hani yanlış anlama ama bari evde oturuyor seni rahat bıraksın demi ama o oturadursun sen rahatça gez ,nete gir ne yapmak istiyorsan öyle yap
hem evde oturup hemde senin hayatını niye kısıtlıyor ki
şöyle yapsın şuraya gitsin demiyecen çünkü insanları zorla birşeyler yapmaya mecbur edemiyoruz tamamen başarısız olunacak bir konu bu
çünkü bizim evdede hep tersi olur ,eşimin işinin olmadığı bir gün görmedim uzun uzadıya oturamaz hiç :cilgindans:
sen en iyisi yavaş yavaş aynı evde ama herkesin kendi meşguliyetlerinin olduğu bir ortamı hazırla ,bu gayet normal bişey:eek:

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
füreyyacım aslında bu konudan bende muzdaribim , çünkü senle kırkyılın başında bir sohbet etme fırsatı yakalayabiliyoruz onda da uçup gidiyorsun sanırım eşin eve giriş yaptığı için :serenade:
hani yanlış anlama ama bari evde oturuyor seni rahat bıraksın demi ama o oturadursun sen rahatça gez ,nete gir ne yapmak istiyorsan öyle yap
hem evde oturup hemde senin hayatını niye kısıtlıyor ki
şöyle yapsın şuraya gitsin demiyecen çünkü insanları zorla birşeyler yapmaya mecbur edemiyoruz tamamen başarısız olunacak bir konu bu
çünkü bizim evdede hep tersi olur ,eşimin işinin olmadığı bir gün görmedim uzun uzadıya oturamaz hiç :cilgindans:
sen en iyisi yavaş yavaş aynı evde ama herkesin kendi meşguliyetlerinin olduğu bir ortamı hazırla ,bu gayet normal bişey:eek:

Evet Hulyacım. Ona da karışır herşeye dr karışır.
Hep başımda. Napalım...
Babası da boyle bunun. Kaynanam da müzdaripmiş:D
Cevabın icin saol valla. Dertleşiriz gene:acep:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
çok büyük konuşmayayım:ne: bende eşimin hergün evde oturmasına dayanamazdım açıkcası,eşim evde olsa rahat rahat temizliğimi bile yapamam.
oğlanı al dışarı çık temizlik yapacam diyorum

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
Evet Hulyacım. Ona da karışır herşeye dr karışır.
Hep başımda. Napalım...
Babası da boyle bunun. Kaynanam da müzdaripmiş:D
Cevabın icin saol valla. Dertleşiriz gene:acep:

hımm demek genetik bir durumda sözkonusu
o zman fürayyacım bu konuyu hiç açmamış ol:gidiyom:
biz kaldığımız yerden devam ederiz:laklak:

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Bizde işin cılkını çıkaranlardanız.
5 hafta hiç yok 5 hafta hep evde.
Bıt bıt bıt dibimde. Herşeyde maydanoz hep memnuniyetsiz.
Telefon çalsa kim o ne diyo. Saaaneeeeee:eek:
Yok arkadaşım bu şekilde yaşlanacağız :cay: Polyanna olamayacağım çünkü yaşıyorum ve çözümü yok:lengua:

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
:) öyle valla. Gün ola devran döne. Belki değişir herşey. Sağlık olsun da....

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Alemsin ablacım

Atsan atılmıyolar,satsan satılmıyolar idare edicez artık:kahkaha:

İyi tarafları ağır basıyorsa kızdığımız yanlarını tolore ediyoruz.
Aslinda her işte bir hayır var. Bazen gün içinde insana bir koca desteği öyle bir lazım olabiliyor ki :)

Millete yani arkadaslarima da anlattim. Gelip gitme rahat yapamiyoruz ama bir sekilde düzene oturttuk.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar