‘Yetenek Sizsiniz’de sansür

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
‘Yetenek Sizsiniz’de sansür

"19 05 1919" yazılı pankartnı olduğu bölüm neden kesildi?

590557_detay.jpg

Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Ali Taran ve Hülya Avşar’ın jüri olarak görev yaptığı Show TV’de yayınlanan “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasında ODTÜ’de eğitim gören İranlı Aref Ghafouri şovunda rasgele seçilen 4 ayrı kişiye dörder basamaklı sayı yazdırdı. Beşinci kişiye de bu sayıyı toplattı. Çıkan sonuç 19519’du. Daha önce hazırlayıp yapıştırdığı zarftan 19519 yazılı bir kâğıt çıkaran Aref şovuyla herkesi büyüledi.

Dikkatli izleyiciler için programda eksik bir kısım vardı. Fragmanlardaki görüntüde kâğıdın altında “19 05 1919 Kurtuluş Savaşımızın Başlangıcıdır’’ yazıyordu. Ancak programda bu yazı yoktu. Sansür konusunun internet sitelerinde tartışılması üzerine Acun Medya’dan şu açıklama yapıldı: “Yarışmacıların seyircileri bayrak açarak veya milli duygularla etkilememeleri için onları uyarıyoruz. Ama buna rağmen yaparlarsa da montajda bu kısmı atıyoruz.”

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben de farkettim bunu bi anlam verememiştim madem o zaman neden fragmanlarda verdiniz die sormak isterdim yani

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Ben bi buhafta izleyememiştim yetenek sizsiniz programını bu hafta da neler olmuş neler:ilknur::ilknur:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar