Yeni Trend: Olduğun Gibi Ol!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
[FONT=trebuchet ms,geneva]Sıkça doğal olmanın güzelliğinden bahsedip dursak da bunu ne kadar becerebildiğimiz tartışılır. Etrafınızda güzellik uğruna estetik yaptırmayan kaç kişi kaldı diye bir soru sorsam eminim cevaplarınız bir elin parmaklarını geçmez. Botox, porselen dişler, gözaltı torbası gibi müdahalelere başvurmayan neredeyse yok denecek kadar az.
[FONT=trebuchet ms,geneva]

[FONT=trebuchet ms,geneva]İnsanları kusursuzluk hırsı saradursun firmalar bunun tam tersi bir tutum benimseme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Eskiden kusur olarak görülen unsurlar herkesin birbirine benzemeye başladığı şu günlerde artık karakteristik özellik olarak anılır oldu.
[FONT=trebuchet ms,geneva][FONT=trebuchet ms,geneva]Bunun örneklerinden birini geçtiğimiz günlerde Chanel Rouge Coco serisi tanıtımında karşımıza çıktı. Rus genlerine sahip, Fransız şarkıcı ve oyuncu Vanessa Paradis’ i ayrık dişleriyle Chanel’in yeni rujunun yeni yüzü olmayı başardı.
vanessa-paradis-rouge-coco.jpg

[FONT=trebuchet ms,geneva]Ardından Prada Infusion d’Iris isimli parfümün tanıtım yüzünde bir diğer ayrık dişli model Lara Stone çıktı karşımıza.[FONT=trebuchet ms,geneva] Vanessa dişlerini akseuarı olarak görürken, Lara da dişçisinie”Sana para kazandıran, bu dişler esas” diye yanıt vermiş. [FONT=trebuchet ms,geneva]Kalıplaşmış görüntülerin aksine ayrık dişlerini çaktırmadan gözümüze sokan bu ünlüler, yıllardır ayrık diş deyince akla gelen Madonna’ nın kulaklarını çınlatmama neden oldu. Malumunuz kendisi artık dişlerini yaptırmış bulunuyor.

521348100104.jpg

[FONT=trebuchet ms,geneva]En önemlisi bu kadınların bunca imkanı olmasına rağmen kendilerini oldukları gibi kabul etmesi. Başkaları için kusur olabilecek şeyler onları daha insani kılan yapmacıklıktan uzak noktalar. Estetik yaşının artık 10’lu rakamlara inmesi, bunun bir hastalık halini alarak doktor yollarını aşındıran insanlara inat, bu afişler bana insanın kusurlarını da (!) sevmesi gerektiğini hatırlattı.

normal_vanessa%20paradis-chanel2004_5.jpg

Alıntıdır!

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
yenı trendı ben dogustan bulmusum :D
herzman derım oldugun gııbı gorun:eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar