Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Yeni anneler için iyi uyku tüyoları

Konu, 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' kısmında gülbin tarafından paylaşıldı.

1. gülbin

gülbin Daimi Üye

Yeni doğmuş bir bebekle yaşamak, her gün 24 saat süren bir serüven gibidir.

Birçok bebek üç aylık olana kadar geceleri yaklaşık beş saat uyur. Altı aylık olduklarında ise gece uykularını 9 ila 12 saate çıkarabilmek mümkündür.

Onu uyutmak için çabalarken siz de kendiniz için daha rahat uyuma yöntemleri geliştirebilirsiniz. Eğer bu konuda zorlanıyorsanız, ortamı daha rahat uyuyabileceğiniz bir hale getirin. Yatağınızı ve yastığınızı uyku için rahat bir hale getirin, televizyonu kapatın, odanın serin ve karanlık olmasını sağlayın. Yatma saatinize doğru nikotin, kafein ve alkol almayın. Eğer yattıktan sonra, 30 dakika içinde uyuyamazsanız, kalkıp kendinize bir meşgale bulun ve daha sonra tekrar uyumayı deneyin.

Bebeğinizle gereğinden fazla ilgilenmeyin: Yatağınızda yatarken bebeğinizin her nefes alışını takip etmeniz sizi yoracaktır. Bebeğinizin ağlamasının olağan dışı olup olmadığıyla ilgilenin.

Gece sorumluklarınızı paylaşın: Eşinizle birlikte görev paylaşımı yapmanız, hem dinlenebilmenizi hem de bebeğinizle ilgilenebilmenizi sağlar. Örneğin, eğer bebeğinizi emziriyorsanız, eşiniz bebeğinizi yanınıza getirebilir ve bezini değiştirebilir. Bebeğinizi biberonla besliyorsanız, mamasın ona dönüşümlü olarak verebilirsiniz.
    Aceleci olmayın: Bazen bebeğinizin ağlaması ya da gürültü yapması, sakinleşmeye başladığının belirtileri olarak değerlendirilir. Eğer bebeğiniz aç ya da rahatsız değilse sakinleşmesi için bir süre beklemeyi deneyin.

Dostlarınızın yardım tekliflerini kabul edin: Çevrenizdeki sevdiğiniz ve güvendiğiniz kişilerin bakıcılık yapma tekliflerini geri çevirmeyin. Dinlenebilmek için sadece odanıza gidip uyumanız gerekmez. Kendinize ayıracağınız bir saat bile enerjinizi tekrar kazanabilmenizi sağlayacaktır.

2. reyyanduha

reyyanduha Aktif Üye

kim ne kadar tavsiyede bulunursa bulunsun yeni anneler tecrübe edene kadar uykusuz kalıyor hele birde ağlamaya başladım mı....

k.a.y.r.a. bunu beğendi.
  3. sadiye

sadiye Admin

ahh ben deliksiz uykuya hasretim:uyku:

k.a.y.r.a. bunu beğendi.
  4. k.a.y.r.a.

k.a.y.r.a. Daimi Üye

teşekkürler...

bende çok zorluk çektimdaha yeni uykum düzene girmeye başladı :dertli:

5. rüzgar gülü

rüzgar gülü Daimi Üye

teşekkürler canım...:hhhhhh: