Yemekten sonra fırçalamayın

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.533
22427121894.jpg

Yemekten sonra fırçalamayın

Uzmanlar yemekten hemen sonra diş fırçalanmaması gerektiğini söylüyor.

Bembeyaz dişlere sahip olma modasının, piyasada ciddi biçimde aşınmaya yol açan diş macunlarının artmasına yol açtığını söyleyen uzmanlar şu bilgileri verdi: "Aşınmaya yol açan diş macunları ve özellikle yemeklerden hemen sonra dişlerin fırçalanması ile yüksek derecede asit içeren yiyecek ve içeceklerin tüketiminin bir araya gelmesi, asit erozyonu oluşumunu hızlandırıyor. Bu yüzden yemeklerden birkaç saat sonra diş fırçalamak gerekir."

Takvim

disiksoy

Yeni Üye
Tepki
3
günden güne her şey değişiyor galiba. eskiden de yemekten sonra iki dakika dişlerinizi hemen fırçalayın denirdi :) o günler geldi aklıma :)

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.533
Evet :) üzerimizde deneme yapıyorlar herhalde hangisi tutarsa :hihi:

disiksoy

Yeni Üye
Tepki
3
bencede öyle yapıyorlar yoksa yıldan yıla neden kararlarını değiştirip dursunlar ki. bu yaşıma geldim herşeyin sürekli değiştiğini gördüm. daha bir kaç yıl öncesine kadar tereyağı yemeyin diyen doktorlar şimdi tereyağı çok faydalı diyorlar.

galiba artık bizleri kobay olarak görüyorlar :ne:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.533
Aynı şekilde yumurtada aklandı :ne: bence sorunlar milletin anadan babadan gördüğü yemek düzenini bozunca ortaya çıktı :tskler:

disiksoy

Yeni Üye
Tepki
3
yaşım itibari ile annelerimizden ve büyük annelerimizden gördüklerimize bakıyorum eski kadınlarda kesinlikle bu kadar hastalık olduğunu hatırlamıyorum. onlar o kadar zorluk ve şimdiki doktorlarımzın sağlıksız dediği yaşamı sürmüşler ama benden daha sağlıklı olduklarını söyleyebilirim :cistak:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.533
Bende hatırlamıyorum olsada basit hastalıklar olurdu :sirin:bazen anneme derim maşallah yürürken benden önde gidiyorsun ben arkada nefes nefeseyim diye :D

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar