Yazın Renkleri Turkuaz, Mavi, Lacivert

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Yaz geliyor! Denizin tüm tonlarıyla gözlerimizi şenlendirme zamanı! Birçok markanın ilkbahar yaz defilelerinde turkuazdan tutun laciverte kadar denizin tüm renklerini gördük. Artık uygulama zamanı geldi. İster far, ister göz kalemi, ister eyelinerınızı bu tonlardan seçin, yaza renkli girin!

Luella 2010 ilkbahar yaz defilesinden

Dramatik bir görünüş için bol pigmentli turkuaz,mavi, lacivert farları tercih edebilirsiniz. Yoğun pigmentli, parlak farlarınızı far fırçasıyla uygulamakta yarar var. Çünkü tam istediğiniz noktalara uygulaması ve eşit dağılım sağlaması açısından kolaylık sağlıyor. Örneğin MAC 213 numaralı fırçası kıl yapısı yeterli derece ürün almak için ideal yumuşaklıkta ve hem farı göz kapağınıza oturtmak hem de dağıtarak renk geçişlerini yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

Viktor&Rolf ilkbahar 2010 defilesinden

MAC far renklerinden Freshwater,Electrick Eel, Atlantic Blue ve Aquadisiac tonlarını deneyebilirsiniz. Ayrıca mineralize duo serisinden Blue Socery ve Sea&ky renklerine göz atabilirsiniz. Dior Powder Mono farının Sunny Turquoise rengi benim favorim. Nars’ın ise South PacificMax Factor’un Earth Spirit rengindeki ikili göz farı denemeye değer. serisinde de turkuaz renkler mevcut.

Dior powder mono göz farı sunny turquoise rengi

Nars South Pacific far

MAC Aquadisiac Far 34 TL

MAC Freshwater far 34 TL

Max Factor Earth Spirits Far serisinden turkuaz tonlarını deneyin 29.90TL

Far konusunda doğal renklerden şaşmayanlar için tavsiyem renkli eyeliner veya göz kalemleri olabilir. Yazın siyah veya kahve rengi gibi klasik renkleri kullanmak yerine mavi lacivert turkuaz göz kalemleri ve eyelinerlar tercih edebilirsiniz.

Sephora Nano Göz kalemi 10.90 TL

MAC powerpoint göz kalemi Navy Stain rengi 35 TL

Alıntıdır!

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Rica ederim canımcım :hhhhhh:

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Mavi ve yesıl tonlarına bayılırım ama bana yakısmadıgını dusunuyorum.O yuzden benım herzaman renklerım fıkstır.Sarı,lila ve tonları,kırmızı ve tonları

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Sarı ve kırmızı da iddialı renkler kedim :eek:

Ama sen kızıl saçlıydın değil mi? Kızıl saçlılara ben lila tonlarındaki makyajı çok yakıştırıyorum :hhhhhh:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar