Yaşanan onca acı ve sonundaki mutluluk..

EgeninAnnesi

Yeni Üye
Tepki
22
7 yıllık evliyim..
evliliğimin ilk 1 yılı eşimle ayrı gecti.eşimin doğu görevi nedeniyle..1. yılın sonunda eşimin yanına bende gittim ve henüz doğuda olduğumuz için bebek düşünmüyorduk hapla korunuyordum..adet günüm nerdeyse 10-15 gün gecmişti ama ben ne olsa hamile değilimdir diye kaile bile almadım taki birgün markette bayılana kadar eve geldim ve görümcemi aradım dedim böyle böyle oda demezmi sen hamilesin hemen test yap dedim ben korunuyorum olmaz sen yapta dedi aklında soru işareti kalmasın..testi yaptım ve hemen koyu iki cizgi ben şok biryandan ağlıyorum bir yandanda gülüyorum heleki eşimin mutluluğu görülmeye değer..meğerse biz bu bebeği cok istiyormuşuzda haberimiz yokmuş...hemen ertesi gün dr,a gittik bebek 2 aylık olmuş canlanmış pıt pıt kalbi atıyor dr. 1 ay sonraya gün veriyor..o gün gelip güle güle oynaya gittiğimiz dr,dan gözü yaşlı cıkıyoruz bebeğimin kalbi durmuş dünyam yıkılıyor kahroluyorum..kürtaj...ama ne kürtaj kac hastane geziyorum ve 1 gece yoğun bakımda kalıyorum...herşey gelip geciyor korunmak istemiyorum hemen bebeğimiz olsun diye aradan 6 geciyor ve ben hamileyim mutluluktan ucuyorum ama bir yanımda acabalarla dolu yine aynı şey başıma gelirse diye...3. aya kadar herşey yolunda gidiyor bu aradada çanakkaleye tayin cıkıyor...çanakkalede kendimize bir dr. buluyoruz bebek 14 haftalık karnım yavaş yavaş büyüyor eşimle okşayıp seviyoruz sürekli..çanakkaledeki dr.uzun uzun bakıyor ama bizede birşey söylemiyor ben anlıyorum birşeylerin ters olduğunu dr. içeri gelinde içerde konuşalım diyor...bebeğimin gelişimi durmuş,suyu azmış,beyninde kist görünüyormuş allahım dedim ne bu nasıl olur ne yaparız ne ederiz..hemen bizi istanbula sevk etti burda olucak iş değil bu dedi ama bebekten umudu kesin bu bebek doğmaz ölür en azından ölmeden araştırılsın...istanbulda nerdeyse 1 ay gecti tahliller araştırmalar ve sonunda heyet karar verip gebelik sonlnadırılıcak..ve bebeğim 5 aylık oldu ama karnım hiç büyümedi...sunni sancı ve normal oldu bebeğimi gördüm minnacık bedeni herşeyi vardı o benim kızımdı prensesim olucaktı..gebelik sonlanmadan önce karnımdan su almışlardı suyun sonucu 6 ay sonra elimize gecti meğerse kaybetmilşler test sonuclarını normalde 1 ayda elimizde...bebeğimde kromozon bozukluğu varmış kromozonlar fazla cıkmış eğer doğsaymış benden özürlü olucakmış kuzum....testi aldığımızda dr. gösterdik ve dr. bize acıklayıcı birşey demedi sadece şansızlık olduğunu tekradan hamile kalabilmemin serbest olduğunu ve o ay korunmadım hemen hamile kaldım...bu defa korku cok büyüktü ya yine olursa acaba katlanabilirmiyim...ve akla gelen oldu bebeğimin 9 haftalık kalp atışları durdu...artık dayanacak güc kuvvet kalmadı...dedik artık yeter araştıralım neyin nesi neden bu şekilkde oluyor...nerdeyse 1 yılımız araştırma tahlillerle gecti...kromozonlara bakıldı eşim ve benim genetik araştırma yapıldı yani bakılması gereken herşeye eşime ve bana ama hiçbirşey bulunamadı dr,umuz bunun şansızlık olduğunu tekrardan hamile kalıp 3 aylık olunca yeniden başvurmamızı söyledi 2-3 ay sonra yeninden hamile kaldım ama kimyasal gebelik oldu kaybettik...uudumu kaybemedim olucak dedim başarıcaz birgün bende annelik duygusunu yaşıcam korunmadığımız halde hamile kalamıyordum kürler,macunlar hamile kalabilmek için ne varsa yaptım ve 5 ay sonra tekrardan hamileyim bu defa olucak dedim cok umutluyum ama yine olmadı 9 haftalık kese boş kese var ama içinde bebek yok yeninden kürtaj yeniden gözyaşları aileler tepkili yeter artık canınız cok yandı artık bebek falan düşünmeyin 2 sene ara verin bünyen dinlensin....ama ben bebek istiyorum 2 sene bekleyemem ama ailelere diyemiyoruz biz istiyoruz diye..çanakkalede yine bir dr. gidiyorum..dr,un söylediği kac kez canın yanmış yeter artık riske atma imkanın varsa tüp bebek pgt (Preimplantasyon Genetik Tanı) yaptır....
eşimke aklımıza yatıyor araştırmalar falan filan derken bursa acıbademde karar kılıp başvuruyoruz..dr, o kadar iyiki tüp bebekle bebeğimizi kucağımıza alabiliceğimizi sorunsuz hamileliğimi tamamlayacağımı söylüyor...en sonki gebelikten 3 ay sonra tüp bebeğe başlıyoruz günlerce git geller ve 12 mart transfer günü geliyor cok umutluyummm o kadarki içim kıpır kıpır transferden sonra 10 gün gecmek bilmedi ve 10 gün sonra test günü kanı veriyorum ama kanı verdikten sonra evde idrar testi yapıyroum silik ikinci cizgi var evet hamileyim galibaaa....ve sonrası stresli günler başlıyor acaba kalp atışını duycakmıyız telaşı kalp atışları duyduğumuz gün kanama başlıyor öyle kanamaki 1 pet dolusu ve kan pıhtısı gibi birşey aman allahım dedim bunuda kaybediyorum ağlamaktan gözlerim şişmiş bir vaziyette dr. gidiyorum ultrasonda minik kuzumun kalp atışları var sapasağlam orda atıyor kalbi iğneler istirahatlar atlatıyoruz ama hergünüm telaş ve her wc,de acaba kanama varmı diye bakmalar....ve artık sona geldim allahım bu defa sağlıklı 9 ayı tamamlamayı nasip etti ve bebeğimi kucağıma aldımm....
o kadar güzel bir duyguki allahım isteyen dileyen herkeze bu duyguyu tatmayı nasip etsin..
ben cok bekledim cok acı cektim ama asla yılmadım elbet birgün olucak dedim ve sabrın sonunda allahım canım oğlumu bana verdi...meğer ben bunca sene onsuz bir hiçmişim onunla beraber dünyam şenlendi..:ninni:
allahım ona sağlık uzun ömürler versin...:ask:
ve benim yaşadığımı düşmanıma dahi yaşatmasın rabbim...:gitme:

H

Hera

Misafir
Allah bebeğinizi sonunda size bağışlamış :utan: sabredip uğraşmışsınız yılmamışsınız ne mutlu bu güzel duygularınızı burada bizlerle paylaştığınız için teşekkürler Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olsun dilerim

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
canim ya okurken göz yaslarima hakim olamadim
neler atlatmissin
Rabbime binlerce kez sükürler olsun ki melegini size bagislamis hosgelmis sefalar getirmis pasaniz
Allah anali babali büyütmeyi nasip etsin
acisini hic mi hic göstermesin
seni tüm kalbimle kutluyorum canim
inandigin icin,yilmadigin icin umudunu hic yitirmedigin icin
eminim bir cok gelecegin anne adaylarina güzel bir örnek olursun böylesi durumda olanlara insaALLAH
ve dilerim ki Rabbim gercekten ANNE olmak isteyen herkeze nasip eder bu güzel duyguyu

elif20

Daimi Üye
Tepki
5.422
Gözlerim dolu dolu okudum yazdıklarınızı, sayenizde güvenim yeniden geldi.. Benim de 3 düşüğüm oldu, en son düşüğüm 3 ay önce gerçekleşti kan kaybından dolayı ölümden döndüm rahimim alınıyordu nerdeyse,çok zor günler geçirdim,bu ikiz olduğu için böyle oldu keselerden biri boş keseydi ve diğer sağlıklı olan bebeğe yapışmaya başlamış oradan da rahimime yapışıcaktı ama şükür ki kurtuldum, vucudum boş keseyi atarken bebeğimi de attı..Ama inşallah nisan ayındaki adetimden sonra korunmayı bırakacağız yine, azimliyim,umutluyum inşallah ben de anne olacağım Rabbim bana da nasip edecek, benim de boynum bükük kalmayacak inşallah.. Yazdıklarınız sayesinde daha da iyi oldum Allahımın izniyle ben de pes etmeyeceğim dualarınız da unutmayın beni ..

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
yaşadıkların çok acı olsada sonu çok güzel olmuş..:ninni:rabbim evladınızı size bagışlasın ..bilirim beklemenin ne demek olduğunu bende dokuz seneden sonra hamile kaldım...rabbim olmayanlarada versin inşallah..

Tepki
30
allahim evladina ve size uzun omurler versin yazinizi okurken kendi yasadiklarim aklima geldi bende esimden ayriydim o yurt disindaydi ve ben vizemin cikmasini bekliyordum 2 defa hamile kaldim ve ikisininde kalbi durdu kurtaj oldum sonrasi bi bos gebelik ve tekrar hamile kaldim ayni sizin gibi bir gece kanama oldu ve ben yie dusdu diye aglayarak korku ile doktora gitttim ama bebisimin kalbi atiyodu ikizmis ve ikizi dusdu allah kizimi bana bagisladi simdi 16 aylik dunyalar tatlisi herseyim o benim allahim evlatlarimizi bize bagislasin

Tepki
29
gercekten cok duygulandım rabbım bebegını sana bagıslasın tum annelerın evlatlarınıda dünyanın en güzel şeyi sanırım annelık allah saglıklı uzun omur versın yuzu gulsun ınsallah:utan::utan::utan:

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
gozlerim dola dola olkudum canim.neler yasamissin ama ne mutlu sanaki yaninda sana destek bir esin bir ailen olmus.allah uzun omurler versin bebyine.anali babali buyusun.bahti acik olsun

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Yazdıklarını okurken çok duygulandım.Anne olmanın nekadar zor ama bir okadarda güzel bir duygu olduğunu birkez daha anladım.Şükürler olsun rabbim evladınızı size bağışlamış.Allah sağlıklı,mutlu,başarılı bir hayat nasip etsin ona.Mutluluğuyla mutlu olun ... Rabbim olmayıp isteyen herkeze nasip etsin.

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
canım bende diğer arkadaşlar gibi gözlerim dolu dolu okudum henü anne değilim ama bu duyguyu en cok tatmak isteyenlerdenim ALLAHımıza binlerce şükür sen sağlıgına kavuştun dilerimki ALLAHdan uzun uzun ömürler gecirirsiniz beraber

mes32

Daimi Üye
Tepki
1.200
canım benimya işte bu pes etmemek sabır ile beklemek ve sonundada mükafatını almak.gerçektende acı şeyler yaşamışsın.kendim aklıma geldim.bende 2 düşük 1 erken doğum yaptım çok ağladım çok dua ile sabrettim RABBİM iki kız verdi çok şükür.Rabbim evlatlarımıza ÇOK SAĞLIKLI UZUN ÖMÜR VERSİN.İNŞAALLAH.Rabbim tüm isteyen kullarına versin.amiiin.:ninni:

H

Hera

Misafir
canım benimya işte bu pes etmemek sabır ile beklemek ve sonundada mükafatını almak.gerçektende acı şeyler yaşamışsın.kendim aklıma geldim.bende 2 düşük 1 erken doğum yaptım çok ağladım çok dua ile sabrettim RABBİM iki kız verdi çok şükür.Rabbim evlatlarımıza ÇOK SAĞLIKLI UZUN ÖMÜR VERSİN.İNŞAALLAH.Rabbim tüm isteyen kullarına versin.amiiin.:ninni:

Mes cim sende sabrının dualarının mükafatını görmğşsün Allah bağışlasın yavrularını hep başarılı ve bahtları açık olsun dilerim

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar