Yardıma ihtiyacım var...

uzak

Yeni Üye
Tepki
8
Merhaba bayanlar,

haftalardir hergün agliyorum... perisan bir haldeyim. Konusucak kimsem yok ama nasihatta ihtiyacim var. Lütfen bilgilerinizi, dini ve mantik, benlen paylasin.

Olay su: Sen bir adamla, 29 yasinda, amerikada beraberdim... benim üniversitem icin geri dönmem gerekti. söylemesi ayiptir, benimle iliskiye girmek istiyordu... ben ona söylemistim, genc kizligimi ama zor yapti ve bende onu kaybetmekden korkdugum icin izin verdim... cok pismanim... bana söz vermisti, yanima gelecekti,... plan benim okulumu bitirip geri gönünce yine beraber olucaktik...
yaklasik 4 hafta önce konustuk ve bana yeni bir kiz arkadasi oldugunu söyledi ve gelemicegini... artik benlen konusamicagini...
dünya basima yikildi... yapicagim hic birsey yok, tek Allahima yalvariyorum bana bir yol görtersin diye... Kimseylen konusamiyorum... Hergün agliyorum... dua ediyorum... eyer onda hakkim varsa helal etmedigimi ve yeni arkadasliginin onun icin hayirli olmamasini... Sizce ben mazlummuyum yoksa hersey benim aptalligimmi?

samimi cevaplarinizi bekliyorum...

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Merhaba bayanlar,

haftalardir hergün agliyorum... perisan bir haldeyim. Konusucak kimsem yok ama nasihatta ihtiyacim var. Lütfen bilgilerinizi, dini ve mantik, benlen paylasin.

Olay su: Sen bir adamla, 29 yasinda, amerikada beraberdim... benim üniversitem icin geri dönmem gerekti. söylemesi ayiptir, benimle iliskiye girmek istiyordu... ben ona söylemistim, genc kizligimi ama zor yapti ve bende onu kaybetmekden korkdugum icin izin verdim... cok pismanim... bana söz vermisti, yanima gelecekti,... plan benim okulumu bitirip geri gönünce yine beraber olucaktik...
yaklasik 4 hafta önce konustuk ve bana yeni bir kiz arkadasi oldugunu söyledi ve gelemicegini... artik benlen konusamicagini...
dünya basima yikildi... yapicagim hic birsey yok, tek Allahima yalvariyorum bana bir yol görtersin diye... Kimseylen konusamiyorum... Hergün agliyorum... dua ediyorum... eyer onda hakkim varsa helal etmedigimi ve yeni arkadasliginin onun icin hayirli olmamasini... Sizce ben mazlummuyum yoksa hersey benim aptalligimmi?

samimi cevaplarinizi bekliyorum...

Niyetim yargılamak değil yanlış anlamayın ama eğer zaten karşınızdaki şerefli bir adam olsaydı sizi böyle bir şey için zorlamazdı siz sevdiğiniz için aşkın gözü kördür derler uymuşsunuz şeytana ama tevbe kapısı açıktır tevbe edin derim Rabbim affeder inşallah
Bu saatten sonra da o adamdan hayır beklemeyin derim zaten adam olsaydı sizi böyle bırakmazdı
rabbim yardımcınız olsun kıymetinizi bileceklere çattırsın inşallah
Eğer haddimi aşdımsa özür dilerim hakkınızı helal edin...

R

Rosie

Misafir
öncelikle sakin olmalısınız tamam çok üzücü bir durum ama kendinizi perişan etmekle zamanı geriye alamazsınız.keşke ilişkiye girmek istediğinde anlasaydınız.çünkü o an zaten kendiliğinden gelişirdi anlatabildim mi bilmiyorum yani direkt size birlikte olalım dediğinde anlasaydınız keşke sizinle SADECE ilişki yaşamak istediğini..Bence artık olan olmuş,çok çok haklısınız sizi çok iyi anlıyorum o adam(!) da hakettiğini bulur umarım bir zaman. Bence bu olayı unutmaya çalışın ve kendinize ders çıkarın yapılan her hatadan ders çıkarmak ve uygulamak erdemliktir.demesi çok zor okudugunuzda da çok mu kolay diyeceksiniz belki ama normal hayatınıza devam edin ve sonraki ilişkilerinizde de güvendiğiniz kişi ile birlikte olun ki sonradan üzülmeyin.sabır ve mutluluk diliyorum size ..

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Olmuşla ölmüşe çare yok..

Zamanla üzüntün nefrete , nefretin de hissizliğe dönüşecektir.
Bundan sonraki hayatında kararlarını geleceği düşünerek alacağına eminim.
Okuluna odaklan , meşgaleler edin.

Yaşın kaç ve yaşadığın ortam-kültür nasıldır bilmiyorum ama , bundan sonra hayatı kendine zindan etmezsin umarım yada sana hayatı zindan etmezler.

Bu arada doğum kontrolünden haberdarsındır umarım :acep:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Geçmişin hataları ile gelecek yaşanmaz.o adamı hemen unutuyor ve Allaha havale ediyorsun o mutlaka cezasını bulacak inan bana ve sakın geriye bakma.Gençsin sağlıklısın ve bu dünyanın sana ihtiyacı var.

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
Okuduğumda inanın çok yakın bir arkadaşımın başı gelmiş kadar çok üzüldüm çok kötü bi durum ne desek bu durum geçmicek biliyorum :acep:
Keşkelerde bi işe yaramaz ama artık geçmişe bakmayın daha çok gençsiniz koskoca bi hayat var önünüzde aslıma katılıyorum tövbe edin ve Rabbime sığının :uzgun:
o affedicilerin en büyüğü bundan sonraki hayatınızda daha dikkatli adımlar atın bi karar verirken bir daha gerekirse bir daha düşünün ama şunu hiç unutmayın yaptığınz hataları asla tekrarlamayın ve bütün erkekleri aynı sanıp erkeklere karşı olan güveninizi yitirmeyin :acep:
Rabbim yar ve yardımcınz olsun :acep::acep:

H

Hera

Misafir
Arkadaşlarımın sözlerine sonsuz katılıyorum ders alın ve bir daha Tongaya basmayın tevbe edin af dileyin Allah sizi doğrru yola sokacaktır ve doğru olana götürecektir zamanı gelincede kıymet bilene düşersiniz geçmiş olsun...

enise_

Daimi Üye
Tepki
1.923
canım sen bi hataya düşmüşsün ama eminim çok pişmansın yazıklarından belli zaten bu.Allah tövbe edeni geri çevirmez.beddua da etme hiç Allaha havalet et o kişiliği.sakın bi daha dönmeye kalkma bu sefer en büyük hata senin olur.amerika da yaşıyosun sanırım ya da ben yanlış anladım :acep: eğer öyleyse bu durumlar orda çokta sorun olmaz.hayatı kendine zindan etme.umarım seni sen olduğun için sevecek biri çıkar karşına

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
bende arkadaşların yazdıklarına katılıyorum çoğu kızlar bu şekilde kandırılıyorlar önemli olan bu hatayı bir daha tekrarlamaman allahın tövbe kapısı her zaman açıktır bol bol dua et rabbim yardımcın olacaktır inşallah karşına senin sevgini hak decek biri çıkar

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
kendini üzme dünyanin sonu degil bu,umarim hayatinda bir daha böyle bir insanla karsilasmassin:lilav:
sen okulunu bitir o kisiyide allaha havale et sana dönsede kabul etme artik

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
allaha bırak bence çok zor bir durum allah sığın sen....
okullunu bitir kendine düzen kur..
arkadaşlarımada katılıyorum dünyanın sonu değil...
hakkında hayırlısı olsun

M

madesam

Misafir
gerçekten üzücü bir durum aynı olay herkesin başına gelebilir çünkü aşk çok farklı taviz veriyosun kendinden ödün veriyosun gözün hiç bir şeyi görmüyor böyle bir olayla karşılaşmadım belki ama başka konularda başka tavizler verdim.. Arkadaşlarımın dediği gibi tövbe kapısı açıktır silkin kendine gel ve geleceğe bak.. Allah yar ve yardımcın olsun...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar