Yabanmersinli Kek

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
sdrtfg.jpg

Yabanmersinli Kek

4 yumurta (Birinin sarısını üzerine sürmek için ayırın. Ben bazen 3 yumurta yapıp üzerine hiç sürmüyorum)
1 su bardağı şeker
1,5 su bardağı yoğurt
1,5 su bardağı eritilip soğutulmuş margarin (Ben çoğu zaman 1 su bardağı sıvıyağla yapıyorum ama orjinali katı yağla)
1 tane kabartma tozu
Vanilya veya limon kabuğu rendesi
4,5 su bardağı un
125 gr. yaş yabanmersini

Yapılışı

Şekeri ve yağı iyice karıştırıp unla yabanmersini haricindeki tüm malzemeyi içine ekleyerek karıştırın. Un ve yabanmersinini de ekleyip karıştırdıktan sonra (Koyu bir kıvam oluyor sanki biraz daha un konsa kurabiye olurmuş gibi) yağlanmış tepsiye döküp yumurta sarısı sürün ve 180 derecelik önceden ısıtılmış fırında kızarana dek pişirin.​

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Vaayy bacım denemek lazım görüntü şahane ellerine sağlık :puan::seniseni:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
Yabanmersinine taktıydım bir ara reçelini yaptım sütlaça koydum keke soktum almadığı şekil şemal kalmadı garibimin :D

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Yabanmersinine taktıydım bir ara reçelini yaptım sütlaça koydum keke soktum almadığı şekil şemal kalmadı garibimin :D
Öyle oluyor bende frambuaz almıştım 25tl mi ne şoklanmışına çok paraverincebensmilisi :krizz: heryerde kullanmıştım :kriz:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
Öyle oluyor bende frambuaz almıştım 25tl mi ne şoklanmışına çok paraverincebensmilisi :krizz: heryerde kullanmıştım :kriz:
Benim anneciğimde bir ara böğürtlen ve ahududu alarak bana o şoku yaşatmıştı antioksidan mıymış ne karın ağrısıymış yahu 400 gr'lık bir meyveye o kadar verilir mi altın kaplama mı bu olmuştum. Pinti insanım ben bünyem kaldıramaz böyle şeyleri :krizz:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Benim anneciğimde bir ara böğürtlen ve ahududu alarak bana o şoku yaşatmıştı antioksidan mıymış ne karın ağrısıymış yahu 400 gr'lık bir meyveye o kadar verilir mi altın kaplama mı bu olmuştum. Pinti insanım ben bünyem kaldıramaz böyle şeyleri :krizz:
:krizz: pintilikten demeyelimde olamasada çokta şey diğil yani hahhahah

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar