Vajina Daraltma Ameliyatı

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel problemlerden biridir.
Vajina ile penis arasındaki uyumsuzluk, her iki partnerde orgazm konusunda sorun yaratacaktır. Vajina genişlik açısından kişisel farklılık göstermekle beraber genellikle doğum yapmamış bir kadında iki parmağın girimine müsaittir. Vajina da arka ve ön duvarda boylamasına mevcut katlantılar genişlemeyi arttırır. Vajina boyu ise ortalama 7-9 cm kadardır. Yine Vajina da enlemesine mevcut birçok katlantı boyda uzamayı sağlar. Aşağıdaki durumlarda vaginada genişleme olur.

* Bazı kadınlarda normalde vagina büyük olabilir,

* Doğum sayısının fazla olması,

* Doğumda yırtılma olması ve usulüne uygun dikilmemesi,

* Doğum sonrası dikişlerde açılma olması,

* İri bebek doğurma,

* Yaşın ilerlemesi ile beraber vaginada elastikiyet kaybı olması.

Vajinal genişlik ile beraber genellikle idrar torbasında ve barsaklarda da vaginaya doğru sarkma meydana gelir. İdrar torbasında sarkma idrar kaçırma, sıkışma vb. gibi problemler ortaya çıkarabilir. Vaginal genişleme aynı zamanda ilişki esnasında vaginada normal sulanmayı engeller ve problemi iyice arttırır.

Vajinal genişleme ve buna bağlı cinsel problem varlığında yapılması gereken basit bir cerrahi operasyon ile vaginayı daraltmaktır. Genel anestezi altında vaginanın arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kesik kenarlar birbirine dikilir. Yarım saatlik bir işlem olup, hastanede yatmayı gerektirmez. Uygun ağrı kesici kullanımı ile rahatlama sağlanır.

Alıntı

Tepki
28
"doğum yapmamış bir kadında iki parmağın girimine müsaittir" yazıyor geniş olup olmadığının kıstası bu mudur ?
Kız olmasam dar mı değil mi kontrol ederdim de :) bu durum sorun olabilir :)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
* Doğumda yırtılma olması ve usulüne uygun dikilmemesi,

* Doğum sonrası dikişlerde açılma olması,

içim ürperdi birden ürktüm

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Rica ederim kızlar :) Kadın olmak zorrrr:dertli:

G

guzelcem

Misafir
Çok şükürler olsun ki YARADANIMA doğuşdan vajinam dar hatda eşim hanım 3 kürtaj oldu hatda 3kilo 950 gram oğlumu dünyaya getirdin MAŞAALLAH daha da darlaşdı der:) 3 dikiş atıldı hemde profesyonel bir şekilde dikildi ebe ve doktorumu tehdit etmişdim kalıcı ve estedik gibi dikin iyi olmazsa ben sizi dikmesini bilirim demişdim inanın terör estirdim özel odama gelip pansumanımı ve temizliğimi yapdılar çok şükür hatda gidipesnek olması için ameliyat olmayı düşünüyorum :dertli:

asliuuzn

Yeni Üye
Tepki
3
Vajina Daraltma İhtiyacı Oluşturan Etkenler

1-Kişinin fiziksel yapısından dolayı vajinanın normalden daha büyük olması durumunda herhangi bir dış etken söz konusu değildir doğuştan gelen bir özelliktir.

2-Doğum Nedeniyle oluşan genişlemelerde bu durumun oluşmasının bir kaç nedeni olabilmektedir

a-Çok fazla doğum yapmak vajinanın elastikiyetini yok ettiğinden dolayı genişlemeye yol açmaktadır.
b-Normalden daha kilolu ve iri çocuk dünyay getirmek
c-Doğum sırasında oluşan vagina yırtıklarının doğru dikilmemesi yada dikimden sonra dikişlerde patlamaların oluşması
d-Yaşlanma Nedeni ile Vajinanın Esnekliğini Yitirmiş olması

Tüm bu etkenler vajinada ciddi deformasyona neden olmaktadır ve bunun sonucu olarak cinsel ilişkilerde kalite oldukça
düşmektedir. Bu yüzden bir çok bayan sorunu çözmek için öncelikle krem,sprey benzeri ürünlerkullanmaktadır. Problem ciddi boyutlarda
ise son çare olarak cerrahi operasyona başvurmaktadırla Alıntı

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
demekki vajina genişliği pekte kötü bişi değil aslında
doğum açısından yani
eşlerde idare etsin artık canım:nanik:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar