Uyuyarak zayıflayın

M

mira

Misafir
Uzmanlar, yeni yaptıkları araştırmaya göre, kesintisiz gece uykusu ile kilolarınızdan kurtulabileceğinizi söylüyorlar.

Zaman'da yer alan habere göre, Amerikan Torasik Derneği'nin 105'inci Uluslararası konferesında sunulan araştırmada, vücut kütle endeksinin az ya da çok olmasının uyku süresinin uzunluğu ve kalitesiyle ilgili olduğu belirtiliyor. Çalışma süresince, araştırmacılar, kalp sağlığı programına gönüllü katılan 14 hemşirenin uyku, aktivite ve enerji harcamasını analiz ettiler. Her katılımcı, aktigrafi (uyku bozukluğunu tespit etmekte toplam hareketliliği, vücut sıcaklığını, yatış şeklini ve diğer aktivite göstergelerini ölçen) kol bandı taktı.

İnteraktif Kalp Sağlığı Projesi'nden Dr. Arn Eliasson, "Bu verileri az uyuyanlar ve çok uyuyanlar üzerinde değerlendirdiğimizde az uyuyanların vücut kütle endekslerinin 28,3 olduğunu, çok uyuyanların ise 24,5 civarında olduğunu bulduk. Daha az uyuyanlar aynı zamanda daha düşük uyku kalitesine sahipler" dedi.

Dr. Eliasson, daha az uyumanın doğal hormon dengesini bozabileceğini ve bunun da bireylerde daha fazla yemek yemeye yol açabileceğini varsayıyor.

Stres uyku kalitesini ve süresini azaltmada rol oynadığı belirtildi.

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
erken yatıp geç kalkmakta iyi olur baya süre bişey yememiş olursun:))

OP
H

Hera

Misafir
az uyursam kilo alıyorum çok doğru uykuyu seviyorum çoookkkkkkkk

OP
G

guzelcem

Misafir
Bende çok seviyorum uykuyu maalesef ki huzurlu ve rahat uyuyamıyorum:( :uzgun: stressiz bir ortamda uyumayı çok özlemişim.

KaraKiz

Daimi Üye
Tepki
714
çok saçma bence uykuda vucut daha çok yag depolar insan hareketsiz kalıyor çünkü

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Oglum uyku arasinda arada uyandigi icin deliksiz bir uyku uzun zamandir uyumadim. :zonk:

hazalım

Daimi Üye
Tepki
978
Eğer uyumak bir meslek olsaydı önce lisans diplomamı alır snra yüksk lisans, en son doktoramı da yapar mesleğmi zirvede bırakrdm :3::3::3:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
uykuyu en çok beeenn seviyorum:hihi: öğlene kadarda uyuyorum :1:...ben inanmıyorum uykunun kilo verdirdiğine tam tersi aldırıyor..:ayk:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar