Üyelerimize Sorduk -(2.Part)

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Merhaba :elif:
Bayramınız Mübarek Olsun

Bu başlıkta ansızın özelinize gelen mesaj'a verdiğiniz ilk cevap yer alıcaktır

Üyelerimize Sorduk; '' Bayram Demek Neyi Hatırlatıyor?''

Bakalım ne cevaplar gelmiş :hhhhhh:
Not; Cevaplayan herkese çok teşekkür ediyorum

Cevaplarımıza bakarkende çikolata yiyelim

timthumb.php

@nk83 ; Baklava hediyelik süslü :eek:pucuk: mendil toplu akraba ziyareti :hihi:

@talya ; Büyüklerin ellerini öpmek

@Nara; ehhhhhhhhhhhhh bayram demek mutlulik, huzur, butun aile bir yerde, el opmeler .kesdiyimiz kurbandan butun muhtac olan kimselere dagitar ken o insanlarin sevingden yuzlerindeki gulumseme.akil hasdanesi,cocuk esirgeme yurdu,yaslilar evine goturulen ve eleri opulen dedeler nineler.ye benim sozumden sonra bayramda bana getirilen koc.hic unutmuyorum o ani.alahim herkesin bayramini kutlu etsin amin :ask:

@Teyzos; genc kızlık dönemlerimi :D mahalleden kızlarla toplanır eskiden hemen hemen herkesin evinde olan özel pazar çantalarını ellerimize alır kapı kapı gezerdik mahalleli de alışmış paraları bozdurur bizi beklerdi :D ama öle aman aman büyük paralar almazdık zamanın en küçük para birimi neyse o idi bizim harçlığımız sözün özü güzel şeyler hatırlatıyor :D

@suphiye; Bi ton misafir ve surekli kapinin calmasi :ne:

@elem; Çocukluğum, ailem

@sadiye; Benim aklima ailelerin toplanmasi geliyor.
Yani uzun zamandir insanlari görmek.
Bayram güzel oluyor her ne kadar cocuklugumuzda oldugu gibi olmasada.

@Kardelen27; insanların bir birini hatırlaması sevinç mutluluk barış diyorum bitoşum çook öptüm :huhuu:

@Aslı Oktay; bayram cocuklugumu hatırlatıyor para umup sekerle avucumu yaladıgım gunlerı :kptmya:

@nar-ı beyza; Yardımlaşma
Tebessüm
Neş'e
Çocukluğum
Birliktelik
Şehrin tüm minarelerinden yükselen teşrik tekbirlerini
Soyadı Bayram olan arkadaşımı :gulsemmi:

@Masum; Bayram cenneti ve birlik,beraberlik,mutluluk,sevinç 'i hatırlatıyor..

@kedijik; Bayram deyince aklıma...
Bizim köyde emmimgillerin Yaşar emminin bacanagının dayısığillerin kızının eltisinin güçük olan var. Enemmm ne kadan datluu. Hahişte o geliyo aklıma.

@deniz 22 ; Bende hüzün ciddiyim :dertli:

@catpat; yatmayı :)

@firkete1; :selam:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bayram deyince ilk aklıma gelen kelime:Nerde o eski bayramlar demek geliyor.
Bizim evde kurban bayramı pek bir yorgun geçerdi.Amcamlar ile ortaklaşa aldığımız büyük baş bir hayvanımız olur,önce onu bahçemizdeki ceviz ağacına bağlardı babam.Tabi o zamanlar bizler o hayvancağıza bakar içten içe keske kesmesek çok acılı bakıyor diye iç geçirirdik.
Sonrasında ilk et mangalı yapılır,evlere ayrılan etler bir güzel annem tarafından ayrılır ve mahallede eşe dosta dağıtılırdı
Geriye kalan kısımları ise tek tek kuşbaşı doğranıp buzluğa atılırdı.Kemikli olanlar ayrı poşetlere,kuşbaşı olan ayrı poşetlere.
2.gün gelen gidene kavurma,tatlılar ikram edilir.Bir sofra kalkar yerine yenisi serilirdi..
Ancak bayramın 4.günü evden çıkabilme şansımız oluyordu,o da babamın büyüklerini gezip,bayramlaşarak geçiyordu.
Sonrasında bir bakmışız ki bayram gitti,tatil bitti:bayil:
Şimdilerde bayramlar buruk geçiyor.
Akşamdan bayramlıklar kırşmasın diye asılmıyor artık camlara...Herkesin odasında dolabı var çünkü.
Yeni cici ayakkabıları yok sabahında giyilmeyi bekleyen.Çünkü birden fazla ayakkabı zaten ayakkabılıkta giyilmeyi bekliyor.
Kapıyı çalıpta iyi bayramlar diye bağıran çocuklar,şeker toplayan minikler yok.Çünkü artık eski bayramlar yok!!!

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
evet @firkete1 maalesef özleniyor :dertli:
Sevdiklerinin uzakta olması çok kötü bişey :(
Kimsemiz yok burda bir dayımlar birde teyzemler var :tskler: kuzenlerde uzakta oturuyorlar denk gelirsek görüşüyoruz..
Diğer ailem teyzemler amcamlar kuzenler hep yurt dışı :eek:fff::eek:fff:

AishaNa

Yeni Üye
Tepki
15
Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun! Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun...BAYRAM DİYİNCE AKLIMA:Şeker toplamaya çıkmak için annemden izin istediğimde ''Olmaz kızım,asil aile çocukları bayram şekeri toplamaz.''dediğinde bakkala bahanesiyle evden kaçıp şeker topladığın o güzelim günlerim aklıma geliyor...:nazo:

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Bayram güzel geçti ama böyle sorunca aklıma bisey gelmedi.
Soruyu cevaplamayı o an unuttum işte bittomm

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Olsun füreyya ablacım :ask::ask:
Bir sonraki turda artık

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Merhabalar, özelden yılbaşı öncesi yolladıgım '' 2013 Yılınız Nasıl Geçti?'' sorusuna sizden gelen cevaplarımız..
Sizlere çok teşekkür ederim bu topiği yılbaşına daha şenşakrak açacaktım ama malum..
Ama ilk önce kendimi anlatmak istiyorum..
Bakalım benim 2013 nasıl geçmiş..

bitter'inizin 2013 yılı..
Ben biliyorsunuz 2012 30 agustos nişanlandım.
Bütün ugursuzluk orda başladı.
Nişanlılık dönemim çok sorunluydu. 2013' yani 13 sayısı ugursuz derlerdi inanmazdım..
Ama cidden ugursuzmuş. Nişanlandım babam hastalandı 2 3 ay sonra.
Erkek tarafı huzursuzdu nişan attım.
2013 facia gibiydi dert sıkıntı stres ardı arkası cözülmedi..
Tam 2013 bitiyor 2014'e umutlu bakıyordum ki..
bitmemiş meğer ben bitiyormuşum farkında olmadan..
Son posta 2013 benden 30 Aralıkta babamı aldı..
Bu kadar ugursuzluk çok fazla dilerim rabbim daha büyük acı ve dert vermez..

Sıktıysam affola.. tekrar cevaplayanlara sonsuz sevgi saygı ve tesekkürlerimi sunarım..

Kardelen27' Alıntı:
berbattı hiç sevmedim

Deokman' Alıntı:
Yorucu , Aşk Dolu , Azimli :ask:

esmeryarim' Alıntı:
üç bebeyle nasıl geçebilir ki yorgun uykusuz ve çokkkkk sinirli :ne:

daha fazla anlatırdım da bitoşum sen 3 kelime demişsin :ko

kedijik' Alıntı:
Sağlıklı
Hareketli
Orta şekerli kahve gibi

kikimoraa' Alıntı:
:selam:
sağlıklı , mutlu, keyfli
:sevindirikasli::sevindirikasli::sevindirikasli:

nk83' Alıntı:
Genel olarak 2013'ü sevmedim :D

GÜL JİYAN' Alıntı:
yalnız,ihanet ve berbat:eek:fff:

aslı83' Alıntı:
Merhabalar.Nasıl geçsin koşturmacayla,bebeğimi büyütmeyle,çalışmayla geçti.Nasıl da 2014 geldi anlamadım bile

Şahmaran.' Alıntı:
2013 çok hızlı geçti.Reklam araları çok uzundu ama:gidiyom:
Anlamdım nan ben 2013'ten,bir daha seyretsek şu 2013'ü ne dersin:lengua:

kuseyen' Alıntı:
Oglumu aldim kollarima.yigit annesi olmak nasil bir duyqu onu yasadim.kizimi ilk okula yola saldim.

besmele' Alıntı:
beklemek...beklemek...beklemek...

besmele' Alıntı:
beklemekle...beklemekle...beklemekle...:acep:
Güℓümse' Alıntı:
Aşk Adrenalin
Son kelimemizde Zararsız kedi halinde geçti gitti aslında

SudeFB' Alıntı:
Merhabalar;

uyku uyanış uyku:interest:

firkete1' Alıntı:
yolsuzluk yoksulluk yalnızlık.ama inşaallah 2014:nk: geçer de kimseler milleti:eek:
sebizde

melifalis' Alıntı:
Yogun , atesli ve de sıkıntılı:)

elem' Alıntı:

nar-ı beyza' Alıntı:
nasıl geçtiğini anlayamadım

Nara' Alıntı:
super mohtesem.su gibi

sıladayım' Alıntı:
Delidolu :confetti:bol şaplaklı-alkis ve hızlı:bayil:

çitlenbikk' Alıntı:
selam canım internetim yoktu epeydir uğrayamadım.

2013 yılının nasıl geçtiğine gelince her yıl gibi bu yılımda çok monoton geçti neyse ki kötü bir şey yok
yaşamımda umarım 2014 yılı daha güzel geçer hepimiz için daha mutlu daha şanslı bir yıl diliyorum herkese

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Bilgilendirme amaçlı etikettir!..

* @melekfeyza @hums @yasemin52 @yeliz47 @emoşş @berrine @Ulku nur @cefos @bengim @hint kınası @öznur çulha @cellda @melifalis @berrin tubay @hande_3434 @Fundaca @kuzgunanne @altiokmine @s_arslan @nazlı cangır @Civciv277 @bilgee @meraal @Hera @bayanbiftek @lena @beyaz-masal @office @Lilav @maviboncuk @sürpriz @elem @münteha @Leonie- @suphiye @bblau @tansel @pikecan @adengokce @aZeLYa55 @nazo06 @kuseyen @Nara @panter @kedijik @esmeryarim @Eylem_Işıl @füreyya @Şila @maren @*Bilgin* @LiLi @ZiLeY @mmelis @kikimoraa @küçük hanımm @SudeFB @firkete1 @nesrin yonkuç @burcu13 @havvacan @hazalım @hayall @elis @melek yüzlüm @kızların süper annesi @sühoş @-sumeyye @pamukelf @okypete @Beyonce @tuana @Çikolata @nüve @zeh @zele @mes32 @jelibon @pembenutella @fıdan @denizplt @deniz 22 @Güℓümse @zeynepnehir @nly @serpilL @niha55 @zuzu44 @sunay @Ayben @eylülkoc @oyamtar @elfb @telma @olcay @dermieladen @aslı83 @havvaelgün @dietileter @gululucan @gül2007 @gafarli @kbrszgn @btll @beste @çilekk @Şekerpare @ferah @talya @Aslı Oktay @nk83 @Deokman @incitanemtuana @elifsu @Fındık Kurdu @Arina @Es_se @rüzgar gülü @ayser @elis @*Neşe* @Kariyer @acigul @ademiyat @Ahududu @besmele @aminenur @alaz @AMOR @anneyimben @arzuco @asksinsencansinsen @aslı0909 @asmil @AYPARÇASI @azelya @başakk @berceste @Betty @bettyprenses @beyazgül @beyazinci @birsam @Blossom @BıCıR_kıS @böcegimm @canikom @chatlack @cimcimesultan @derin55 @Dilar @donut @divinity @DyGLu @duygudolu @ebe melek @eftelya @elasu @esmer bomba @esmer bomba @günce @fosforlu @fufuk @gurbetkusu @Gülümse @hazalım @iklim @k.a.y.r.a. @KaraKiz @KheChi @LaRisA @mavisim @Masum @melek25 @melegim @merwe @muju @munise @Neriman @Oruc @p@g @purelove @ravza @roşum @seren.. @serena @sufu* @sunshine @suskun @tatlıpozan @valeire @yesilgosluMELEK @ünzile @yoruldum71 @zehra @zencefil @Özor @_Dersena_ @halece @lalece @datlu sapuk @*caqla* @_elifarslan_ @zerdem @sevinka @aytenligünler @elara @banu34 @tunaefe

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar