Ütü derdine son

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
En nefret edilen ev işleri listesinde ilk sırada yer alan "ütü" tarihe karışıyor.
İngiltere'de Displaysense adlı bir şirket, 35 parça giysiyi sadece 9 dakikada 'ütüleyen' bir makine geliştirdi.

attachment.php

"SteamRail" adlı buharlı makine şöyle çalışıyor: Kıyafetleri bez gardırobun içine asıyorsunuz. Daha sonra buhar veren makinenin hortumunu gardıroba bağlıyorsunuz. 35 parça giysi yoğun buhar sayesinde 9 dakikada ütülü gibi oluyor. Size ise sadece beklemek düşüyor.

FİYATI 681 TL!

Katlanabilir özelliği sayesinde her yere kolayca sığan makinenin fiyatı 234 sterline (681 TL). İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre bir aile yılda 160 saatini, yaşam boyu 1.5 yılını ütüye harcıyor. Ütü yapmak ev işleri arasında tuvalet-banyo temizliği ve ocağın temizlenmesiyle birlikte en sevilmeyen işlerin başında geliyor.

Ekli dosyalar

• utu_derdine_son.jpg
    utu_derdine_son.jpg
    15,7 KB · Görüntüleme: 213

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ayser ablaaaa buldun mu nerde satıldığını , güzel haberlerini bekliyorum büyük bir dertten kurtaracaksın hepimizi , sevaba gireceksin , dua alacaksın :cokkomik:

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
Daha neler :hihh: Ütüsüz de olur muymuş canım o ne öyle. En sevdiğim ev işidir ütü yapmak. Teknoloji ilerlemesin bu konuda lütfen. Kimse beni ütümden ayıramaz. Bu aleti görmedim, duymadım farz ediyorum ve geçiyorum efem :D

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Direk gözlerim fiyat aradı:sok:
Bana bundan kesin bir tane acil tarafından hemde:1:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Daha neler :hihh: Ütüsüz de olur muymuş canım o ne öyle. En sevdiğim ev işidir ütü yapmak. Teknoloji ilerlemesin bu konuda lütfen. Kimse beni ütümden ayıramaz. Bu aleti görmedim, duymadım farz ediyorum ve geçiyorum efem :D

Gizemmm ne entresan sın yaaa.:kptmya:..10 kadına sor en sevmediğiniz ev işi nedir diye..İnanki 9'u ütü der.:bayil:.He o bir kişide sen oluyorsun bir tek ütüyü seven bayan olarakk:1:
İnan ben nefrettttt ediyorum ütüden:bitter:

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
Haklısın tatlım bende var bir terslik :D Ama ciddi ciddi çok severim ütü yapmayı. Kendi evimin, teyzemin hatta komşumun bile ütüsünü yapmışlığım vardır. 7 saatlik rekorum bile var :cokkomik:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Haklısın tatlım bende var bir terslik :D Ama ciddi ciddi çok severim ütü yapmayı. Kendi evimin, teyzemin hatta komşumun bile ütüsünü yapmışlığım vardır. 7 saatlik rekorum bile var :cokkomik:

:bayil:7 saat miii...Kız delümüsün sen:kptmya:
Ehhh yakın olsaydın inan bırakmazdım seni,benim en çok sevdiğim arkadaşım olurdun.Hatta akraba olmak içinde elimden geleni yapardım:1:sırf ütümü yapacaksın diye yani:gul:
Ben nefret nefrettttttt ediyorum bir daha söyleyeyim içimde kalmsın:kptmya:

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
:bayil:7 saat miii...Kız delümüsün sen:kptmya:
Ehhh yakın olsaydın inan bırakmazdım seni,benim en çok sevdiğim arkadaşım olurdun.Hatta akraba olmak içinde elimden geleni yapardım:1:sırf ütümü yapacaksın diye yani:gul:
Ben nefret nefrettttttt ediyorum bir daha söyleyeyim içimde kalmsın:kptmya:

Aşk olsun Şahmaran'cım. Ütü için demek he :hihh: Böyle şeylere hiç gerek yok, ütülenecek eşyaları ve ütüyü göreyim sana bırakmam zaten ben :D

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Aşk olsun Şahmaran'cım. Ütü için demek he :hihh: Böyle şeylere hiç gerek yok, ütülenecek eşyaları ve ütüyü göreyim sana bırakmam zaten ben :D

Ehhh ne yapayım benim içim neyse,dışımda o anacım..Yalan yok yani:findik:
İyi yolun İst.düşerse belkim temelli falan gelirsen bana yakın bir yer olsun lütfen:1:ahanda ütüde burada,ütü masamda burda,ütülenecek koccaaaa bir sepet çamaşırda canım.İstediğin ütü olsun beeee

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
Ehhh ne yapayım benim içim neyse,dışımda o anacım..Yalan yok yani:findik:
İyi yolun İst.düşerse belkim temelli falan gelirsen bana yakın bir yer olsun lütfen:1:ahanda ütüde burada,ütü masamda burda,ütülenecek koccaaaa bir sepet çamaşırda canım.İstediğin ütü olsun beeee

İştahım kabardı şimdi. Geliyorum o zaman canım ben :D

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar