Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi..?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

defne

Aktif Üye
Tepki
108
evet üniversitelerde tam çözüldü sayılmaz kiminde giriyor kiminde giremiyor kızlar komple çözülmüş olsa bile yine çile devam edecek hadi bitirdi kızlarımız ünversiteyi devlet dairelerinde çalışamadıktan sonra çünkü oralardada yasak başörtü anlıycanız çileyi tam olarak bitirilemedi

ne bitmez çileymiş bu :kahve:

Tepki
80
Ben bu sorunun çözüleceğine zerre inanmıyorum...
Daha başörtüsü ile ilgili görüşmeler yapılırken insanlar başladı "yavaş yavaş İranlaşmaya başlıyoruz böyle böyle yıkacaklar" paranoyası...
Yine mitingler düzenlenir Anıtkabir e yürünür. Orada ziyaret sırasında başörtülü bayanlar varsa yuhalanır oradan kovulur. :alsana:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
tutanak tutulursa tutulsun bu da bi başlangıç bence artık çözülmeli bu sorun...müslüman olmayan ülkelerde bile millet başörtüsüyle özgürce derse giriyo ya ne kadar saçma bişey....inşallah bundan sonra daha iyi olur...

Tepki
26
bu arada bi yanlışı düzeltmek istiyorum bayanlar. türkiye müslüman ülke değil. neden derseniz, hem hukuk hem şeri kanunlara göre bir ülkenin müslüman ülke olarak adlandırılabilmesi için, hukukunun şeriat hukukundan en azından faydalanmış olması gerekir. kanunda Allah'ın üstünlüğü geçmesi gerekir en azından. bu durumda türkiye "müslüman ülke" değildir. ha çok şükür çoğumuz müslümanız bu bizim için iyi bişey evet.

yanlış anlaşılmamalara mahal vermemek için şunu da ekleyeyim. müslüman ülke değiliz demekle başörtüsü vizesini yitirmez. çünkü anayasasında cumhuriyetle yönetildiği ve demokrasi egemenliğinin varlığından söz edilen bir ülkeyiz. sen bana cumhuriyet diyorsan, halkın kendi kendini seçmesi diyorsan, halkın kılık kıyafetine karışamazsın. demokrasi, cumhuriyet bu ayrıma tek başına karşıdır. e tabi bu memlekette ne doğru dürüst yapılıyor ki bu yapılsın, ayrı mevzu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar