Ufak Tefek Cinayetler (Star Tv)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
,XpyeviwDWUG2_fuvmLEF1Q.jpg

Kategori

Dizi ∙ Aksiyon - Macera, Polisiye

Yapımcı
Ay Yapım

Yapım Yılı
2017 - Devam ediyor

Oyuncular

Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Bade İşçil, Tülin Özen, Aslıhan Gürbüz, Yıldıray Şahinler, Selim Bayraktar, Ferit Aktuğ, Hayal Köseoğlu

Konu

İlişkileri liseye dayanan ve yetişkin hayatlarında yeniden bir araya gelen dört kadının güç mücadelesinde eski kinler ve hırslar ortaya çıktıkça aralarında cinayete varan bir hesaplaşma başlar. Merve, Oya, Arzu ve Pelin'in karıştığı bu vakayı, Cinayet Büro Başkomiseri Kemal ve yardımcısı çözmeye çalışırlar ama bu dört kadının çetrefil dünyasını aydınlatmak kolay olmayacaktır.

mügü

Moderatör
Moderatör
Tepki
8.454
Ekli dosyayı görüntüle 20328

Kategori

Dizi ∙ Aksiyon - Macera, Polisiye

Yapımcı
Ay Yapım

Yapım Yılı
2017 - Devam ediyor

Oyuncular

Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Bade İşçil, Tülin Özen, Aslıhan Gürbüz, Yıldıray Şahinler, Selim Bayraktar, Ferit Aktuğ, Hayal Köseoğlu

Konu

İlişkileri liseye dayanan ve yetişkin hayatlarında yeniden bir araya gelen dört kadının güç mücadelesinde eski kinler ve hırslar ortaya çıktıkça aralarında cinayete varan bir hesaplaşma başlar. Merve, Oya, Arzu ve Pelin'in karıştığı bu vakayı, Cinayet Büro Başkomiseri Kemal ve yardımcısı çözmeye çalışırlar ama bu dört kadının çetrefil dünyasını aydınlatmak kolay olmayacaktır.
çok güzel bir dizi :harika::harika:;)

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
page.jpg

Ufak Tefek Cinayetler'e Damga Vuran Sözler

Her bölümü merakla beklenen Ufak Tefek Cinayetler adeta ekranlarda bomba etkisi yarattı. Dört kadın ve dört adam arasında ki karanlık sırlar, tutkulu bir aşk, yalanlar ve bitmek bilmez bir rekabetin anlatıldığı dizinin, oyuncu kadrosu ve sürükleyici hikayesiyle olduğu kadar her bölüm muhakkak yer verilen özlü sözleriyle de çok konuşuldu. İşte o sözler...

''Buna cesaretin yoksa, başına gelenlerden şikayet etmeye de hakkın yoktur.Cüret et, davran, her şeyin üzerinden akıp gitmesine izin verme, sahip çık. Sen misafir değilsin. Ev sahibisin! Ve bu eve kimin girip kimin giremeyeceğine sen karar verirsin! Kazanma ihtimalin olması için önce kendi varlığını cesurca ortaya koyacaksın.... Ama kaybetmekten korkanlara şu hayatta ne bir heyecan var, ne de kazanılacak bir zafer!''

''Kral hiçbir zaman tahtını sessiz sedasız terketmez. Giderken, geride kalanı yakıp yıkar. Bu yüzden teba çekinir, kralı değiştirmekten. Onun ne zalim olduğunu bildiğinden, gitmesini isteyemez. Korkar. Bu yüzden krallar tahtlarında uzun süre oturabilirler. "Neye malolursa malolsun, ayakta kalmak"... onların en iyi bildikleri şeydir.''

''Bir ip cambazını yüzlerce kişi neden izler? İpi geçtiğini görmek için değil, düştüğünü görmek için... Asıl seyirlik olan başarı değil, her zaman devriliş, başaramayıştır. Kalabalıklar en çok kralın devrilme hikayesini izlemeyi sever. O yüzden de uçuruma giderken kimse durdurmaz kralı, nefeslerini tutup susarak izlerler...''

''Şu hayatta ev sahibi misin misafir mi karar vermelisin. Ya hayatın tümünü kenardan izler, sana ne verilirse onu kabul edersin. Veya oyuna girip, kendi istediğini elde etmek için ellerini kirletirsin.''

"Erkekler hayatın içinde her zaman davranamaz. Durur; bakar, bekler. Çoğu kez de müdahale anını kaçırır. Fakat kadınlar hemen harekete geçer; üstüne gider, yırtar perdeyi ve arkasındakine ulaşmaya çalışır."

''Belki de sevgi değil korku. Dünyanın düzeni bu. İnsan hem sevgiye hem de korkuya yatırım yapmalı. İkisi birden olmuyorsa, korkuyu seç. Sevgi, geçici, güvenilmez bir yatırımdır. Korku ise, ruhuna bir defa düştü mü, sonsuza kadar yaşar. Korku sevgiyi her zaman yener.''

''Dünyada insanlar ikiye ayrılır. Haydutlar ve iyiler olarak. Düzen gereği haydutlar her zaman kazanır. Çünkü herkesi kendileri gibi bilirler ve ona göre davranırlar. İyilerse, herkesi iyi sandığından gafil avlanırlar... Fakat geçici, ufak tefek zaferlerdir haydutların kazandığı. Evren sonunda adaletini mutlaka sağlar.''

''Gücü karşılamak kolay değildir. Çok ama çok sıcaktır o taht. Hayatta kalmanın zarif sanatını bilmeyenler, yeterince güçlü olmayanlar, yanar kavrulur o tahtta.''

''Bazı yaralar çok ani açılır. Çok kanlı ve iyileşmesi zor bir yerden...İşte onların tedavisi de kanlı olacaktır. Hele de bir kralı yaraladıysan, geri dönüşünden çok korkmalısın.''

''Yeni kral geldiğinde ilk olarak af çıkarır. Suçlular eski, kötü günlerin suçlularıdır. İkinci bir şansı hak ederler. Çünkü kral merhametli görünmek ister ve tebaasına mutluluk vaad eder.''

''Tehlike yokken hayat, bir oyun gibidir. Menfaat dengeleri üzerine kurulu bu oyunda, tüm oyuncular, galibiyet ve tatmin peşinde koşar. Ama tehlike anında oyunu sürdürmek mümkün değildir. Can güvenliği söz konusu olunca oyun unutulur. Ölüm tehlikesi, her şeyi anlamsız kılar...''

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Diziyi denk gelince izliyorum. Gerçi tam olarak izliyorum da denemez çünkü genelde nette dolanıyor oluyorum ve tam manasıyla odaklanamıyorum :admin:

Yalnız dizide başından beri en tuhafıma giden şey bu sorgu odasına gelenler öyle bir konuşuyor ki sanki olan biteni aslında herkes en ince detayına kadar biliyor da bu dünya üzerinde bilmeyen sadece bu iki memur varmış gibi oluyor :D

Bir de şu Arzu'nun kocası karısını aldatan rezil bir adam gibi gösterilirken Serhan'ın Oya ile olan ilişkisi sanki saygın bir aşkmış gibi gösteriliyor ne farkları var anlamadım doğrusu :mola:

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Diziyi denk gelince izliyorum. Gerçi tam olarak izliyorum da denemez çünkü genelde nette dolanıyor oluyorum ve tam manasıyla odaklanamıyorum :admin:

Yalnız dizide başından beri en tuhafıma giden şey bu sorgu odasına gelenler öyle bir konuşuyor ki sanki olan biteni aslında herkes en ince detayına kadar biliyor da bu dünya üzerinde bilmeyen sadece bu iki memur varmış gibi oluyor :D

Bir de şu Arzu'nun kocasını karısını aldatan rezil bir adam gibi gösterilirken Serhan'ın Oya ile olan ilişkisi sanki saygın bir aşkmış gibi gösteriliyor ne farkları var anlamadım doğrusu :mola:

Cezaevinde panik atak geçirince, jinekoloğuna telefon açılan tek adam Serhan'dır herhalde :haha:haha
Bunu nette okumuştum da kopmuştum haha

askrhpozitif

Daimi Üye
Tepki
1.465
bugun esım erken gelmezse bende ızleyecegım ınsallah genelde ertesı gun ınternetten ızlıyorum :D

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bir de "bu Merve de lahmacun ustası gibi boyuna biber doğruyo" vardı.
Az izlediğim halde bu sahnelere denk geldiğim için çok güldüm buna da :krizz:

Lahmacun deyince de aklıma Pelin'in kocası geldi :D Çocuğu lahmacun komasına sokacak yakında :krizz:

hayda bunların besıde ne olduda bırlestı maskelerı taktılar nereye gıdıyorlar
Rüya çıktı. Bende bir anda dönüp baktım kaçıyorlardı. Herhalde ilerde benzer bir ortaklığa girmek zorunda kalacaklar senarist önden yolunu yaptı :D

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bu Merve de ne uyanık ya allem atti kallem etti Serhan'ı yine taktı koluna :D Ayaklarını da özellikle cama batırmış ilerde lazım olacak diye herhalde

askrhpozitif

Daimi Üye
Tepki
1.465
Lahmacun deyince de aklıma Pelin'in kocası geldi :D Çocuğu lahmacun komasına sokacak yakında :krizz:

Rüya çıktı. Bende bir anda dönüp baktım kaçıyorlardı. Herhalde ilerde benzer bir ortaklığa girmek zorunda kalacaklar senarist önden yolunu yaptı :D
ben ılk bıseyler kacırdım sandım sonra bır baktım ruyamıs :krizz: bırde hepsı derı mont sımsıyah gıymısler :krizz: hadı dordu tamamda o burcunun orda olmasından uyanmam lazımdı ruya olduguna:krizz:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bence bunlar onca hırlaşmadan sonra finalde bir araya gelip birini ortaklaşa öldürecekler haha Edip olması dileğiyle diyeyim ilk andan beri gıcık kapıyorum o adama :saskin:

askrhpozitif

Daimi Üye
Tepki
1.465
Bence bunlar onca hırlaşmadan sonra finalde bir araya gelip birini ortaklaşa öldürecekler haha Edip olması dileğiyle diyeyim ilk andan beri gıcık kapıyorum o adama :saskin:
suan bır bırını oldurdu ama kımı henuz cozemedım olaylar gecmıse yonelık gıdıyor bakalım . dedıgınız gıbı 5'i bırını oldurdu

askrhpozitif

Daimi Üye
Tepki
1.465
su pelındekı ıkı yuzluluk kımse de yok valla :D kadın her daım 180 derece donebılme potansıyelıne sahıp

askrhpozitif

Daimi Üye
Tepki
1.465
bu merve seytana pabucu ters gıydırır valla ıkı dakıkada kadının dugunun mekanını ıptal ettırdı

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar