Türkçe'mizin Yıllar Geçtikçe Nasıl Değiştiğini Görelim mi?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,
yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985
"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra
kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..
Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2006
"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,
baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar yu yavrum?'"

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Hay beybi..'"

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
Yıl: 2006
"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,
baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar yu yavrum?'"

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Hay beybi..'":gul::gul::gul::gul::gul::kptmya::kptmya:

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
Türkcemizi kaybediyoruz desenize:dertli:
dogru yaa son zamanlarda neredeyse konusulanlari anlamiyacagiz yari türkce aralara argo ve yabanci dil katiyorlar birde ezile büzüle konusuyor simdiki genclik Allah sonumuz hayir etsin:dertli:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Türkcemizi kaybediyoruz desenize:dertli:
dogru yaa son zamanlarda neredeyse konusulanlari anlamiyacagiz yari türkce aralara argo ve yabanci dil katiyorlar birde ezile büzüle konusuyor simdiki genclik Allah sonumuz hayir etsin:dertli:

Çok haklıısn canım. Ben birçok kişinin artık ne demek istediğini anlayamıyorum.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Gercekten de o durumda yani. Herkes degil ama bazi gencler boza bildigine bozuyor Türkce´yi. -kizgin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar