Türkan Şoray gibi iri ve çekici gözlere sahip olabilirsiniz. İşin sırrı eyelinerda!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Eyeliner kullanmak zor mu geliyor? O ince ve pürüzsüz çizgiyi bir türlü tutturamıyor musunuz? Eğer bu konuda kendinizi beceriksiz hissediyorsanız, size yardımcı olacak önerilerimiz var.

eyeliner_mkle.jpg

Krem eyeliner iyi bir alternatif
Eyeliner sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey; çizgiyi ilk etapta oldukça ince bir çizgi halinde kirpik diplerine sürmeniz. Bunu tek hamlede yapmaya çalışın, o zaman daha düzgün olur. Eğer çizgi ince geldiyse, üstünden tekrar geçerek kalınlaştırın. Bu konuda tavsiyemiz, krem eyeliner kullanmanız. Krem eyelinerların hem sürümü çok kolay hem de yoğun görünümüyle kalıcılıkları fazla. Sıvı eyeliner sevmeyenlere, kalemin sertliğinden şikayetçi olanlara duyurulur...

Göz kalemi
Göz kalemimden vazgeçmem diyorsanız, bu konuda unutmamanız gereken noktalar da yok değil. Göz pınarından başlayarak kirpik diplerine doğru kalemi çekin ve gözünüzün bitiş çizgisine doğru çizgiyi biraz yukarı alın. Bu, gözlerinizin daha çekik görünmesini sağlayacaktır. Daha iri ve dikkat çekici bakışlara sahip olmak istiyorsanız, gözünüzün alt kapağının dışına da kalem çekebilirsiniz. Kalemi çektikten sonra parmağınızla ya da aplikatörle burayı hafifçe dağıtarak, dumanlı bir görünüm verin.

Kalem rengi için tercihiniz siyahtan yana ise, kirpiklerinizin çok daha kalın ve gür görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Alıntı

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben de jel eyeliner var; ama beceremiyorum:D:D Kalemle yapmaya çalışıyorum:utandim:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
hehehe :)

yirim seni
bugunde site durgun yaa bende markete gitcem :)

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Evet canımcım, Pazartesi herkes temizliğe verdi sanıyorum kendini:)

Bana da çikolata alsana:utandim:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Zor oluyor canım ya :panter:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar