Türk Kadını 85b ve 85c Meme Ölçüsü İstiyor

misti

Aktif Üye
Tepki
134
Türklerin istediği ortalama meme ölçüsü belirlendi. Memelerinin büyüklüğünden ya da küçüklüğünden şikayet ederek estetik cerrahiye başvuran Türk kadınları, aynı meme ölçüsünde buluşuyor. Bu iki gruptaki hastaların arasında “85B” ve “85C” büyüklüğünde meme isteyenler çoğunlukta (85, sırt çevresinin santimetre ölçüsü, C meme çevresi).

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ercan Karacaoğlu, meme ölçüsünü değiştirirken kadının omuz ve kalça genişliği ile boy ölçüsünün dikkate alındığını anlattı. Büyük memesi olan kadınlar, boyun fıtığı ve bel fıtığının yanı sıra, istedikleri kıyafeti giyememek, toplum içinde çok dikkat çekmek gibi gerekçelerle meme estetiği yaptırıyor.

Büyük memeye sahip kadınların daha çok sağlık gerekçesiyle ameliyat olduklarını belirten Dr. Karacaoğlu, “Büyük memeler yüzünden omurgaya binen yük artıyor, vücudun dengesi bozuluyor. Küçük memesi olan kadınlarda ise tam tersine estetik kaygı ön planda” diye konuştu. Meme küçültme ameliyatları 3 saat sürüyor.

Memeden yağlı doku ve deri çıkarılıyor. Ameliyattan sonra hasta bir gün hastanede kalıyor. Bir hafta işe gidemiyor. Ağır kaldırmaması gerekiyor. İzler de 3-5 ay içinde geçiyor

H

Hera

Misafir
90 B cup yada 75 C cup Rakamlar Meme altı ölçüsünü Harflerde Göğüs Büyüklüğünü verir yani sırtım 75 Göğüslerimde c cup mesela benim :1:

enise_

Daimi Üye
Tepki
1.923
bi 10 cm daha büyüseler ideal olucam ama nerde o günler :uzgun:
bende 85 isterdim ideal o :hulya:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
85 B memnunum daha büyük istemem nedir bu büyük merakı badilerde hoş durmuyor ve insan olduğundan daha kilolu duruyor

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
34 dd cup giyiyorum. marks and spencer ölçüsü. ve hiç memnun değilim. en ideal c cup

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar