Tüp Bebek Ön Görüşme Randevusu

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Uzun süren deneme ve bekleme sürecinden sonra zorlukla karar verdiniz. Bu konuda size bilgi verebilecek, bir öngörüşme yapabileceğiniz bir kurum aramaya başladınız. Tüp bebek kelime itibari ile ilk başta bazen çiftlere garip gelebiliyor. Yani yumurta ile spermin laboratuvar ortamında embriyo haline getirilmesi ve daha sonra ana rahmine transferi, ilk başta aklınızı biraz karıştırabilir. Aslında bu tedaviye karar verdikten sonra asıl önemli olan konu, seçilecek t üp bebek merkezidir. İyi bir araştırmadan sonra karar almak en doğrusu olacaktır. Çünkü günümüzde insanların bu açığını fark eden bazı diğer insanlar, maddi yönden zaten ağır olan bu tedavide insanları daha çok sömürmek istemektedir. Bu sebepten dolayı gerçekten iyi olduğunu düşündüğünüz veya tavsiyesini aldığınız doktorlara emanet edin kendinizi. Çünkü maddiyatçılar, pozitif sonuçlanmayan bir transferden sonra size sonuç negatif dediğinde, hissettiklerinizi anlayamazlar. Sizi anlıyan , yanınızda olduğunu düşündüğünüz ve size gerçekten samimi gelen insanlar ile bu işe girişmek hem maddi hemde manevi yönden rahat olmanızı sağlayacaktır.

Tüp Bebek Merkezini belirledikten sonra, burada uzman doktor tarafından randevu ile görüşmeye alınacaksınız. Bu randevuya giderken yanınızda mutlaka konu ile ilgili daha önceden yaptırmış olduğunuz test ve tetkikleri götürünüz. Burada yapılan görüşmede size tüp bebek uygulaması hakkında bilgi verilecek ve haftalar sürecek tedavide size uygulanacak işlemlerde belirlenecek. Tabi birde sizin bu tedaviyi karşılarken Devletten almanız gereken destek için gerekli Tüb bebek uygunluk raporunuda getirmelisiniz. Henüz raporu almadıysanız bu raporun alınış prosedürü konusunda doktorunuz yada klinikteki ilgili kişi size yardımcı olacaktır. Bu rapor alınırken gerçekten zorlanabilirsiniz çünkü devlete bağlı hastanelerde, kısa süren bir işi bile yaptırmak, prosedürler yüzünden haftalarca sürebiliyor. Özelliklede ülkemizde İnfertilite konulu bir poliklinik olmadığından Bayan hastalar Kadın Doğum, Erkek hastalar ise Üroloji polikliniğine ayrı ayrı gitmektedir. Tüp bebek uygunluk raporu ise en son Kadın Doğum polikliniği tarafından doldurulmaktadır. Bu raporu almak haftalar sürebilir çünkü sürekli bir tetkik ve test(Örn:Kadın için HSG ilmi) istenebiliyor.Raporu aldıktan sonra götürmüş olduğunuz merkezde size uygun ilaçlar yazılıyor ve şimdide ilaç raporu için aynı hastanenin yolunu tutmanız gerekiyor.Bu konuda da biraz uğraşmanız gerekecek. Uygunluk raporunu hazırlayan doktorun, rapora ilaç isimlerini ve ne şekilde kaç birim kullanılması gerektiğini yazıp yazmadığını kontrol edin. Eksik hazırlanan raporlar hemen onaylanmayabilir

manolya03

Yeni Üye
Tepki
4
Doktorum Selman Bey sağolsun bizim ilk randevumuz çok umut dolu geçti, sürecin zorluğunu daha önce yaşadığım için çok iiyi biliyordum ve aslında tedirgindim, ama doktorumun verdiği güven sıcaklık bizim ilk adımımızı kolaylaştırdı, tedaviye başladık inşallah en yakın zamanda buraya olumlu haberlerde yazabileceğim..

nurgulll

Yeni Üye
Tepki
1
Doktorum Selman Bey sağolsun bizim ilk randevumuz çok umut dolu geçti, sürecin zorluğunu daha önce yaşadığım için çok iiyi biliyordum ve aslında tedirgindim, ama doktorumun verdiği güven sıcaklık bizim ilk adımımızı kolaylaştırdı, tedaviye başladık inşallah en yakın zamanda buraya olumlu haberlerde yazabileceğim..

Merhaba canım. öncelikle inşallah istediğin gibi geçer ve sonunda kucağına alırsın çocuğunu. Eğer doktorunuz olarak medicana'daki selman laçinden bahsediyorsanız umutlu olmanızda yarar var. çünkü bende onda tedavi oldum ve şu an onun sayesinde bir çocuğum var. kendine olan inancını kaybetme canım, inşallah muradına ereceksin

manolya03

Yeni Üye
Tepki
4
Merhaba canım. öncelikle inşallah istediğin gibi geçer ve sonunda kucağına alırsın çocuğunu. Eğer doktorunuz olarak medicana'daki selman laçinden bahsediyorsanız umutlu olmanızda yarar var. çünkü bende onda tedavi oldum ve şu an onun sayesinde bir çocuğum var. kendine olan inancını kaybetme canım, inşallah muradına ereceksin

Evet doktorum medicanada ki, selman bey şu anda yazdıklarınla yüreğime su serpmiş oldun canım benim şu gergin günlerde, inaşşalah doktor Selman Bey sayesinde ben de senin gibi bir evlat sahibi olabileceğim, darısı başıma darısı olamyan herkesin başına...

Tepki
6
Tüp bebekten önce kesinlikle ve kesinlikle kırılma noktası denecek durum ilk görüşme bence. Ben ablam için gitmiştim geçen sene Florence hastanesine. Böyle durumlarda zaten en önemli şey moralinizin iyi olması. Tabi doktorunuzun da umut dolu konuşmaları. Kesinlikle doktorun enerjisi anneye yansıyor diyebilirim. İLk görüşmeden çıktığımızda ablamın gözlerinin içi parlıyordu. O gün her şey değişti diyebilirim size. Bizim dönüm noktamız hastanedeki doktorun konuşmalarıydı. Şimdi kucağımızda sağlıklı bir bebeğimiz var. İnşallah isteyen herkes de sahip olur.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar