Tüm zamanların en korkunç 5 filmi

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
İngiliz müzik şirketi HMV’nin internet sitesi “hmv.com”, tüm zamanların en korkunç 5 filmini seçti.

552695815.jpg

Yönetmenliğini William Friedkin’in yaptığı 1973 yapımı “The Exorcist” (Şeytan) ‘korkunç’ kategorisinde birinci oldu. Başrolünü Linda Blair’in oynadığı filmin çekimleri sırasında da ilginç olaylar meydana gelmişti. Filmin çekimleri sırasında 2 kere set yanmış, ışıkçı ve görüntü asistanı ölmüş, 3 tane figüran kalp krizi geçirmiş, başrol oyuncusu Regan’ı canlandıran Blair yataktan düşerek kolunu kırmış ve kostümler çalınmıştı.

Sıralama şöyle:

1- THE EXORCIST - ŞEYTAN (1973)
Birbiri ardına korkunç sahnelerin yer aldığı ve William Friedkin’in hikayesinden çekilen, ve çekildiği zaman için yeni ve özel efektlerle çekilen film birinci sırada yer aldı. Daha sonra çekilen ve daha şiddetli ve kanlı olan filmlere rağmen “The Exorcist”in gücü çok daha büyük.

2- THE SHINING - CİNNET (1980)
Jack Nickolson başrolünü oynadığı filmde, Jack Torrance ailesiyle birlikte bir otelin kapıcılığını üstlenir, kendisinden önce otelin kapıcılığını üstlenen kişinin hayaletiyle karşılaşmasıyla birlikte delirmeye başlar. Kanlı ve şiddetli bir film olmamasına rağmen Stanley Kubrick, “The Shining”i tüm zamanların en korkunç filmlerinden birisi olmasını sağladı.

3- HALLOWEEN (1978)
John Carpenter’ın yönetmenliğini yaptığı filmde, bir doktor görev yaptığı hastaneden kaçan, psikoz etkisindeki ve kız kardeşini öldüren bir katili bulmaya çalışmaktadır. Başrolünü Jamie Lee Curtis’in üstlendiği Halloween’de filmin temposu, karakterlerin izleyiciler tarafından özümsenmesi için yavaş ilerlemekte, böylece şiddet sahneleri daha etkili hissedilmektedir.

4- A NIGHTMARE ON ELM STREET - ELM SOKAĞI KABUSU (1984)
Pek çok insan için Freddy Krueger’ın çirkin ve erimiş yüzü ve bıçaklı parmakları 1980’lerin en büyük fenomenlerinden birisi oldu. Wes Craven’ın yönettiği filmde, Freddy karakteri genel olarak kabusların bir ürünü, bir katilin hayaleti olarak karşımıza çıkıyor. Freddy’nin geri dönme sebebi ise kendisini yasal olamayan şekilde öldüren ailelerin çocuklarını öldürmek.

5- RING - HALKA (1998)
Japon filmi olan Ringu’da bir gazeteci, bir kişinin, gizemli bir video kasedi izlemesinden sonra bir hafta içinde ölmesiyle sonuçlanan olayı araştırır. Gore Verbinski, 2002 yılında filmin başrolünde Naomi Watts’ın oynadığı Amerikan versiyonunu çekmişti.

:hanimsigara::hanimsigara:

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Hepsini izledim, Excorcist cok kötü:ayk: Birde gercek yasanmis diyorlar:zonk:
Allah kimseye vermesin.:iyyyy:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
amman nasi izliyonuz,ben izliyemem,,gece sabaha kadar sayikliyom sonra ,esim oyle diyo:cokkomik:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
exorcist filmi var bende ara ara izliyorum suan haric :)
elm sokagi kabusunun serisini
heloweenin serisini izledim
cinnet filmini cikaramadim izlememis olabilirim
the ring hicte korkunc diil :) tuanaya 3aylik hamileyken 2. bölümünü izlemistim

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
Halloween ile the ring' i izledim.. ama the ring yerine "Ju-on" serisi de kesinlikle ilk 5'e girer bence.. ama Japon versiyonu :ilknur:

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Beni en cok etkileyen Vampirfilmleri, birde Poltergeist (1982) Bu Film cevrildikten sonra Filmde oynayan üc kisi ölmüs. Filmle ilgili diyorlar.:iyyyy:Birde Filmsetinde acaib seyler olmus

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
exorcist filmi var bende ara ara izliyorum suan haric :)
elm sokagi kabusunun serisini
heloweenin serisini izledim
cinnet filmini cikaramadim izlememis olabilirim
the ring hicte korkunc diil :) tuanaya 3aylik hamileyken 2. bölümünü izlemistim

The Ring bence de hic kötü degildi. Hatta canim sIkildi sürekli kalkip yiyecek biseyler aradim, biraz islerimi yaptim. Heycanlanip korkdugum bir Filmde yerimden kipirdayamazdim:hihi:

_emos_

Daimi Üye
Tepki
5.513
Teşekkürler
bende cinneti izlemedim seviyorum korku filmlerini adrenalin tavan yapıyor-kop
ama halka ve garez serisi evlerden ırak :ayk::iyyyy:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar