Tokat'ın özel yoğurtmacı

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
attachment.php

Arkadaşlar bu bizim yöremize özel bir ekmek diyelim.

Cevizli ve haşhaşlı oluyor,resimde gördüğünüz haşhaşlı.Çok lezzetli tuzlu ,adı yoğurtmac.Evde yapılmıyor ama fırına iç malzemesini,haşhaş ceviz ve paket yağ verip fırında yaptırıyorz.Sizlerle de paylaşmak istedim.

Ekli dosyalar

• 009.jpg
    009.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 146

gulgulenay

Yeni Üye
Tepki
1
merhabalar ben yeni katıldım arkadaşlar aranızı mutfakla aram çok iyidir özellikle hamur işlerini yapmaya bayılırım çok güzel yaptığımı söylerler çevreden...
bende yoğutmacı yedim ve muhteşem bir tat olduğu kanısındayım ama malzemelerde neler var biliyormusunuz acaba en kısa zamanda evde yapmayı düşünüyorum normal fırında olmadığını yazmışsınız ama denemekte fayda var ya tutarsa:)))) bana malzeme listesini yazarmısınız rica etsem...

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
Tam benlik bencede evde yaş mayayla denense olmazmı acaba tarif istiyoruz fındık siteye geldiğinde bizahmet tarifini rica edelim şekerim:ninni::ninni:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Ben yemedim ama bir bakayım ne varmış içinde :findikim:

merhabalar ben yeni katıldım arkadaşlar aranızı mutfakla aram çok iyidir özellikle hamur işlerini yapmaya bayılırım çok güzel yaptığımı söylerler çevreden...
bende yoğutmacı yedim ve muhteşem bir tat olduğu kanısındayım ama malzemelerde neler var biliyormusunuz acaba en kısa zamanda evde yapmayı düşünüyorum normal fırında olmadığını yazmışsınız ama denemekte fayda var ya tutarsa:)))) bana malzeme listesini yazarmısınız rica etsem...

Aramıza hoşgeldiniz bende sizin gibi hamurişciyim tariflerinizi dört gözle beklicem...

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
İlk defa duydum tadı umarım güzeldir.
Teşekkürler bidenem :huhuu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar