Ted Afyon Koleji Hakkında.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.644
Ulusal eğitimimize 1928 yılından beri hizmet eden Türk Eğitim Derneği’nin ülkemizde oluşturduğu eğitim zincirinin en yeni halkalarından biri olan TED Afyon Koleji’nin Kurucusu Afyon Eğitim Vakfı; İnşaat Yüksek Mühendisi Orhan YAVUZ, Sanayici Asım KOCABIYIK ve Prof. Dr. Nejat BİLGE tarafından 1987 yılında kurulmuştur. Vakıf eğitime olan katkısını Lise ve Üniversite öğrencilerine burslar vererek sürdürmektedir. 1996 yılında Kurucu üyelerin okul yaptırma kararları sonucunda Afyonkarahisar – İzmir Karayolu 7.Km. Çakır Köyü girişinde hazineden sağlanan 22.588 m² ‘lik arsa üzerinde okulumuzun mevcut binasının yapımı başlatılmış ve 1999 yılı Eylül ayında bina hizmete hazır hale getirilmiştir. Vakıf Başkanlığının Türk Eğitim Derneği Merkezi ile yapmış olduğu görüşmeler sonrasında ulaşılan anlaşma sonucu hazırlanan “Türk Eğitim Derneği - Afyon Eğitim Vakfı Öğretim ve Eğitim İşbirliği Protokolü” imzalanmış ve okul 13 Eylül 1999 tarihinde öğretime açılmıştır.

TED Afyon Koleji Özel İlköğretim Okulu Türk Eğitim Derneği ve Afyon Eğitim Vakfı’nın arasında imzalanan eğitim işbirliği protokolü ile Milli Eğitimin amaç ve esasları doğrultusunda kurulmuştur. Bu nedenle geçmişten gelen gelenek ışığında, deneyimler, bölgenin gereksinimleri, çağın getirdiği gelişmeler, okulun olanakları ve iç paydaşların beklentileri dikkate alınarak eğitim alanında bazı misyonlar belirlenmiştir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar