Tan Taşçı

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561

Tan Taşçı, 30 Ekim 1985 tarihinde Hannover Hildeshaim'de dünyaya geldi. Selma ve Yusuf Taşçı´nın küçük oğlu olan Tan, ilkokula Ankara Arı Koleji'nde başladı. Lise eğitimini ise Rauf Denktaş Lisesi'nde tamaladıktan sonra polifonik korolarda uzun süre şarkı söyledi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Korosuna katıldı. Bunun yanında şan dersleri de aldı.

Daha sonra, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Şan bölümüne geçti. Aynı zamanda halk müziği, sanat müziği gibi çeşitli korolarda ve devlet operasında görev aldı. Sahne dersleri de alan Tan, "Mürüvetsiz Mürüvet" adlı Türk filminde Türk sinemasının Sultanı Türkan Şoray ile rol aldı. Öğrencilik yıılarında da bir çok gece ******nde ve organizasyonlarda sahne alan Tan, 2 Temmuz 2005'te tümü kendi bestelerinden oluşan "Rica Ederim" adlı ilk albümünü çıkardı ve bu albümden yayınladığı slow parçalarla adını duyurdu.

İki yıl süren ilk albüm promosyonunun ardından, Tan 2. albümü "Sözümü Tutamadım"ı Erol Köse imzasıyla sevenlerinin beğenisine sundu. Kendi şarkılarının yanında bir de Sezen Aksu ve unutulmaz besteci söz yazarı Onno Tunç eseri "Geçer"e de albümünde yer verdi.

24 Mayıs 2008 tarihinde "Yıldızlar Da Kayar" isimli sözü ve müziği Ferdi Tayfur'a ait olan şarkıyı yeniden yorumladı. 1 Haziran 2009'da ise "İşaret" adlı 4. albümünü çıkardı ve bu albümde de yine Ferdi Tayfur'a ait olan "Sanma Ki" adlı şarkıyı yorumladı.

Diskografi Albümleri
Rica Ederim (2005) (DSM)
Sözümü Tutamadım (2007) (Erol Köse Prodüksiyon)
Yıldızlar Da Kayar (2008) (Erol Köse Prodüksiyon)
İşaret (2009) (Avrupa Müzik)
Taş Yürek (2010) (Avrupa Müzik)

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Tesekkürler canim, ilk cikis parcasiydi sanirim.
Yildizlarda kayar günün birinde diye o güzeldi. :dance2:

OP
-Gizem-

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
Rica ederim sadiye'cim. :utan: İlk çıkış parçası 'rica ederim' di. Yıldızlar da kayar, Ferdi tayfur'un şarkısıydı zaten. Tan'da çok güzel yorumladı. Ben de beğenmiştim. :huhuu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar