Takma Kirpikler Nasıl Temizlenir?

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.685
1.jpg

Takma kirpikler nasıl temizlenir?

Bayanlar, takma kirpikler ile gözlerinizi anında vurgulayabilirsiniz. Kirpikleriniz bu şekilde çok daha dolgun veya cesurca dramatik görünebilir – ve bunların hepsi seçtiğiniz takma kirpiklere bağlıdır. Eğer bunu yaparsanız, muhtemelen günün sonunda sahte kirpiklerinizi temizlemek için ne kadar mücadele edeceğinin farkındasınızdır. Eğer takma kirpiklerinizin ömrünü uzatmak ve birden fazla kullandıktan sonra bile yeni kadar iyi görünmelerini sağlamak istiyorsanız size bazı hızlı yapabileceğiniz ipuçları hazırladık.. Nasıl olduğunu bilmek ister misiniz?

Yeniden kullanmak için takma kirpikler nasıl temizlenir

Takma kirpikler nasıl temizlenir? En ucuz eski sahte kirpiklerinizin bile temizliğe ihtiyacı vardır, böylece yeni görünür ve hissedilir. İlk ve en önemli hile, yağsız bir göz makyajı çıkarıcı ile nazikçe, kapaklarınızdan çekerek çıkarmanızdır. İşte takma kirpiklerinizi mükemmel bir şekilde temizlemek için denenmiş ve test edilmiş teknikler.

Sabunla Takma Kirpiklerin Temizlenmesi

İhtiyacınız olanlar

Sıvı sabun
Geniş tabak
Sıcak su
Kağıt havlu
Temiz maskara fırçası
Cımbız

Adım 1: Geniş bir tabağa biraz sıcak su dökün. Bir çay kaşığı sıvı sabun ekleyin ve iyice karıştırın.

Adım 2: Kirpiklerinizi bu sabunlu çözeltide yaklaşık 15 saniye bekletin.

3. Adım: Kirpiklerinizi çıkardıktan sonra, kirpik şeritlerinden kalan yapıştırıcıyı yavaşça çekmek için bir cımbız kullanın.

4. Adım: Kirpikleri ılık suyla durulayın.

5. Adım: Fazla suyu veya kalan nemi gidermek için kirpikleri kağıt havlunun üstüne koyun. Kirpiklerin birbirine yapışmış olduğunu görürseniz, bunları temizlemek için temiz bir maskara fırçası kullanın.

6. Adım: Kirpikler tamamen kuruduğunda, cımbızla tutarak tekrar kutuya yerleştirin.

Alkol Kullanarak Takma Kirpiklerin Temizlenmesi

İhtiyacınız olanlar

alkol
Cam kap
Pamuk temizleme bezi
Cımbız
Kağıt havlu
Temiz maskara fırçası

1. Adım: Bir cam kabın içinde bir miktar pansumanda kullanılan alkol dökün. Kirpikleri tamamen batırma için yeterli su olmalıdır.

2. Adım : Kirpikleri yaklaşık 2 dakika alkol içine yerleştirin.

3.Adım : Tutkalları nazikçe silmek ve kirpiklerden çıkarmak için pamuklu çubuk kullanın.

4. Adım : Takma kirpikleri kağıt havluya yerleştirin ve alkol kalıntılarını temizleyin.

5. Adım: Kirpikleriniz biraz karışık görünüyorsa, düzeltmek için temiz bir maskara fırçası kullanın.

6. Adım: Cımbızla kutunun içine yerleştirin.

Göz Makyajı Temizleyici ile Takma Kirpiklerin Temizlenmesi

İhtiyacınız olan malzemeler

Yağsız göz makyajı temizleyici
Cam kase
Pamuk temizleme bezi
Kağıt havlu
Cımbız

1. Adım : Cam bir kaseye küçük miktarda göz makyajı temizleyici dökün ve kirpiklerinizi bu solüsyonda yaklaşık 2 ila 3 dakika kadar bekletin.

2. Adım : Çıkardıktan sonra bir kağıt havluya yerleştirin. Gevşemiş kalıntılardan temizlemek için pamuklu kulak çubuğu kullanın.

3. Adım : Taban şeridinde kalan yapıştırıcıyı çıkarmak için cımbız kullanın.

4. Adım : Kirpikleriniz temiz ve kuru olduktan sonra, tekrar ihtiyacınız olana kadar kutularında saklayın.
Hindistan Cevizi Yağı Kullanarak Takma Kirpiklerin Temizlenmesi

Takma kirpikler nasıl temizlenir? Kirpiklerinizi temizlemek için hindistancevizi yağının kullanılmasının yararı, hala gözünüzde iken bile temizlenebilmeleridir!​

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar