Takı Tasarım Uygulamaları (Resimli ve videolu anlatım)

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
a1bv3.jpg

a11jq0.jpg

a12oj7.jpg

a13rg3.jpg

a15us3.jpg

a16lk6.jpg

a2oj7.jpg

a21kg1.jpg

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
beadstudio.jpg
Bu resim alıntıdır...

-------------------------

basitkpeyapm1.jpg

Basit küpe yapımı...

Yapımı :İğne uçlu çiviye sırayla 1 kum boncuk-1 büyük inci-1 kum boncuk-1 orta boy inci ve tekrar kum boncuk dizip çivinin ucunu kıvırın küpe iğnesini takıp ucunu kapatın...

basitkpeyapm.jpg

56251484.jpg

Basit Küpe Yapımı

Yapımı
Çiviye 1 çiçek şeklinde gümüş aparat,1 büyük inci yada isteğe bağlı boncuk ve 1 çiçek şeklinde gümüş aparat daha takıp yuvarlak uçlu pense ile yukarıda gösterildiği gibi kıvırıp küpe aparatına takıp kapatın kolayca küpeniz hazır olacak...

17857.jpg

Basit yüzük yapımı

Malzeme :0.25mm misina-İstenen boyutta inci veya kristal boncuk ve boncuk iğnesi

Yapılışı :Misinadan uzun bir parça kesilir iki ayrı ucu iki elde tutulur.İlk olarak 4 tane boncuk geçirilir ve sonuncu boncuğun içinden misinanın biriyle geçilir (Resim 1-2).

İkinci sırada misinanın birine 1 diğerine2 boncuk geçirilir.1tane boncuk olan misina diğer misinadaki son boncuktan geçirili ve sıkılır (Resim 3-4).

Parmak ölçünüze kadar bu şekilde devam edilir.Kapatırken her iki misinaya 1'er boncuk alınır ve en alttaki boncuktan iki misinada birbirine ters olacak şekilde geçirip iğneyle sabitlenir (Resim 5-6)...

Not: Misinayı boncuktan geçirirken her zaman boncuğun bulunduğu misinanın çıkışından içeri girilir...

Tek renk ve Çift renk
88330504.jpg

1000742c.jpg

Parlak kağıttan Kolye yapımı

Aşağıdaki boncuk yapımını okulda İş-Teknik dersinde öğrenmiştim...

Malzeme: Desenli kap kağıdı (benzer bir kağıtta olabilir dergi vs.) uhu ve isteğe göre tutkal,kumboncuk,misina yada naylon ip

tak83ii.jpg

Boncuğun yapılışı:Kap kağıdını yukarıdaki şekildeki gibi kesin.(uzunluğunu kendiniz ayarlayın ne kadar uzun olursa o kadar kalın olur ama en az işaret parmağınız kadar olsun) sonra geniş kısmından başlayarak (gevşek olmaması lazım) kıvırın uç tarafa 1,5 cm kala kalan kısıma uhu sürün tamamen kıvırın tutkalı ben kullanmadım ama üzerine 2-3 kat sürünce ahşap boncuk gibi oluyormuş...

Bu buncuğu misinaya aralarına inciler veya arzu ettiğiniz boncuklarla beraber dizebilirsiniz

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Hepsi cok hos, paylasim icin tesekürler Canim.
Vaktim olsaydi bende yapmayi cok isterdim:hulya:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Bazıları için vakite gerek bile yok 5-10 dakikada yaparsın özellikle küpe tarzı şeyleri...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar