Takı Örnekleri, Takı Yapılışları

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Yaz Ateşi Kolye Modeli ...

YazAtesiKolyeModeli.JPG

Kolye Malzemeleri:

1- 3 Adet begendiğiniz renklerde ve 60-70 cm uzunluğunda deri ip
2- 2 Adet deri kapama
3- 2 Adet halka
4- 1 Adet papağan(kanca da denebilir)
5- Farklı renk ve boylarda boncuklar(akrilik yada cam olabilir zevkinize kalmış)Ben akriliği sevmiyorum emeği boşa harcamak gibi geliyor.Cam ve doğal taşları tercih ediyorum.
6- Farklı formlarda ****l aparatlar.
7- 20 Adet bakır aparat.
8- 20 Adet bit.
9- 2 Adet bakır uzun silindir aparat

Gerekli malzemelerimiz bunlar.Eksik varsa yaparken anlar ve ekleriz:)Geçelim yapımına:

Yaz Ateşi Kolye’sinin Yapılışı:

Deri iplerimizi 45′şer cmden keselim kalan parçaları 10-15 cm uzunluğunda tekrar keselim. 45cm olanları kenara ayırın ve küçük küçük kestiklerimizi alalım.

Her birini ikiye katlayıp bir boncuk geçiriyoruz boncuktan sonra bir de bakır aparatı takıyoruz. Ben 20 tane yapmıştım isterseniz daha az veya daha çok hazırlayabilirsiniz.

Bu 20 tane ipi boncuk ve bakır aparat ile hazırladıktan sonra kenara ayırdığımız 45 cm lik derileri alalım elimize.Bir ucunu deri kapama ile kapatalım. İpleri birbirinin üzerine dolayarak yada saç örgüsü yaparak 10cm kadar örelim
gonulcafecom.jpg
bakır uzun silindir şeklindeki parçayı takalım. Şimdi hazırladığımız bocuklu iplerden birini resimdeki gibi ördüğümüz ipe düğümleyelim boşta kalan (altta sarkan ) iplerden birine ****l bir aparat (yıldız
gonulcafecom.jpg
gül.yunus
gonulcafecom.jpg
fil vb) takalım. Bu taktığımız ****lin kayıp düşmemesi için bitlerle sabitleyelim. İstediğiniz sıklıkla hazırladığımız boncuklu ipleri örgümüze monte ederek devam edelim.

Yaklaşık 30 cm olunca yine bakır uzun silindirimizi geçirelim ve kalan ipleri örerek ucunu kapatalım. Bir ucuna halkamızı diğer uca papağanımızı taktıysak eğer güle güle kullanmaktan başka bir şey kalmadı demektir. Çok kolay değil mi? Eğer bu işlere yabancıysanız resme bakarak yapın çok daha kolay olacaktır.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
spiral örgü bileklik..

im000073.jpg

YAPILIŞI: 30mm. misinaya bir kum bir kristal
gonulcafecom.jpg
bir kum bir kristal
gonulcafecom.jpg
bir kum bir kristal takılır ve bağlanır.devamında ise misinaya 3 kum bir kristal takılarak bir sonraki kristalin önündeki kum boncuktan çıkılır.istenilen boya kadar 3 kum bir kristal takılarak bir sonraki kristalin önündeki kum boncuktan çıkılır.istenilen boya gelindiğinde ise bir kum bir kristal
gonulcafecom.jpg
bir kum bir kristal
gonulcafecom.jpg
bir kum bir kristal olacak şekilde bitirilir.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Tesekkürler canim.
Yapabilene ne mutlu. Keske bende yapabilsem yada zamanim olsa böyle seylere.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar