Su kaplumbağası besleyenler

ILGAZ

Aktif Üye
Tepki
115
Arkadaşlar su kaplumbağası besleyenler bu yazıyı muhakkak okuyun bu tür hayvanlar özellikle kış aylarında vücut ısılarını korumak amaçlı 2 ile 4 ay arası kış uykusuna yatıyorlarmış.Evde beslenen türlerinde genelde ısı ayarı olduğu için pek kış uykusuna yatmazlarmış ama yatarlarsa kasımla- mart ayı arası yatarlar .Kış uykusuna yattığını bilmeyen kişiler öldü diyip gömüyorlarmış amannnn buna dikkat hayvanların eceli olmayaın.:sılakonda:

OP
ILGAZ

ILGAZ

Aktif Üye
Tepki
115
Peki ben merak ettiğim için soruyorum onu alırken uyarıyorlarmı acabaaa:vecihi:

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Ya bilgilendirdigin icin sagol,benim kardesimin arkadasi yazik oldu sanip gommusler.Kiyamam ya,satan kisilerde bazilari malesef sadece hayvani satma derdinde olanlar var.Mesela bana adam 2 tane erkek hint bulbulu satmaya kalkti,onlarda iki erkek ayni yuvada durmuyo,birbirlerini olduruyorlar.Ben farketmesem ayni cinsiyette satacakti adam.Kendiniz sormadiginizda pek bilgilendirmiyorlar malesef...

OP
ILGAZ

ILGAZ

Aktif Üye
Tepki
115
Doğru söylüyon canım duyarsızlığa bak herkez para derdinde hayvanları seven insanlarıda sever böyle duyarsız kişileri kınıyorum . Hayvanları sevelim koruyalım onlarda Allahın yarattığı bir varlık deme

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Yazik, demek hayvan beslemeden önce iyi bir arastirma yapmak gerekiyor.

OP
ILGAZ

ILGAZ

Aktif Üye
Tepki
115
Evet kesinlikle öyle canım bu arada kazağın çok güzel:elif:

Tepki
20
Çok güzel bi bilgi olmuş. benim de evimde 2 tane su kaplumbağası var. alırken bizi hiç bilgilendirmediler. ben de çok sonradan duymuştum böyle bir şeyin yaşanabildiğini :(

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Çok güzel renkleri olan hayvanlar,
eşime göre hareketsiz, soğuk bir hayvan ama ben istiyorum bunlardan.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar