Şu anda ne örüyorsunuz?

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Hanımlar örgü örmeyi seviyorsanız ve şu an elinizde ördüğünüz herhangi örgü varsa bizimle paylaşırmısınız. Ben netten bir şal örneği buldum çok hoşuma gitti ou başladım geçen perşembe.Bitmek üzere bitse de hemn kullansam diyorum. Resimlerini ekledim. Arkadaşım krem rengi örseydin dedi ama ben burenk seviyorum dedim. Kerem rengi güzel olurdu eminim ama ben renkleri şeyler seviyorum. Siz de ekleyin paylaşalım

*Neşe*

Daimi Üye
Tepki
582
çok güzel tatlıpozan ellerine sağlık...
bende hiçbirşey örmüyorum şuanda ama çocuklara atkı ber örmeyi düşünüyorum eğer başlayabilirsem:dusun:eğer şöyle kulaklıkları olan bere örneği olan varsa burdan görmek isterim -hmm

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ay ne güzel bir konu olmuş böyle.Ellerine sağlık tatlıpozanım:orgu:
Benim elimde yarım kalan bitmeyi bekleyen o kadar çok örgüm varki..
Akşam hepsini resimleyip yarın eklerim söz:cak:
Mesela yiğenim için bebek yeleği başladım bitmeyi bekliyor..:gitme:
Kızkardeşim için bolero başladım bitmeyi bekliyor...:gitme:
Kendim için şal başladım bitmeyi bekliyor...:gitme:
Oğlum için kazak başladım bitmeyi bekliyor..:gitme:

Daha yazayımmı aceba:kptmya:

OP
tatlıpozan

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
çok güzel tatlıpozan ellerine sağlık...
bende hiçbirşey örmüyorum şuanda ama çocuklara atkı ber örmeyi düşünüyorum eğer başlayabilirsem:dusun:eğer şöyle kulaklıkları olan bere örneği olan varsa burdan görmek isterim -hmm

Senin de Ellerine sağlık canım.
O şekilde şapka örneği bulursam yani kulaklıkları olan şapka sanırım.:dusun:
Öyle bulursam eklerim canım.
Sen de başladığın bir örgün olursa paylaş bizimle olur mu canım-hmm-hmm

*Neşe*

Daimi Üye
Tepki
582
Senin de Ellerine sağlık canım.
O şekilde şapka örneği bulursam yani kulaklıkları olan şapka sanırım.:dusun:
Öyle bulursam eklerim canım.
Sen de başladığın bir örgün olursa paylaş bizimle olur mu canım-hmm-hmm

oldu paylaşırım inş.
Şahmaranında dediği gibi çok güzel bir konu olmuş:eek:herkesten görerek fikir edinebiliriz:hhhhhh:

OP
tatlıpozan

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Ay ne güzel bir konu olmuş böyle.Ellerine sağlık tatlıpozanım:orgu:
Benim elimde yarım kalan bitmeyi bekleyen o kadar çok örgüm varki..
Akşam hepsini resimleyip yarın eklerim söz:cak:
Mesela yiğenim için bebek yeleği başladım bitmeyi bekliyor..:gitme:
Kızkardeşim için bolero başladım bitmeyi bekliyor...:gitme:
Kendim için şal başladım bitmeyi bekliyor...:gitme:
Oğlum için kazak başladım bitmeyi bekliyor..:gitme:

Daha yazayımmı aceba:kptmya:

:gul::gul::gul:
Başlamak bitirmenin yarısıdır şahım.
Yavaş yavaş bitirirsin.
Sen de ekle canım özellikle kendine başladığın şalını merak ettim.
Maşallah herkese birşeyler örüyorsun.
Ben bu aralar hep kendime çalışıyorum:):)

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Şapkamiza 7 ilmekle basliyoruz.

1. sirayi ters örün

2. sirayi düz örün ve her ilmekten sonra üzerine ilmek atarak artırın. 7 ilmegimiz bu siranin sonunda 13 e cikiyor. (Ilk ilmegi bu sirada her zaman oldugu gibi bos alarak baslayın.)

3. sirada yine ters örün ve artirma yapmayın. Artirmalari hep düz ördügümüz sirada yapın.

4. sirada her iki ilmekten sonra şişiimizin üzerine ilmek atarak artirma yapiyoruz unutmayın.ilmekleri üzerine atarak artirmaya dikkat ediniz.

5. sira yine ters örgü örün ve artirma yapmıyın.

6. ve sonraki düz ördügümüz her sirada birinci ilmegi her zaman oldugu gibi örmeden diger sise aktariyoruz ve sonra üzerine ilmek atarak artirma yapın. 6.sırada artırmalari artık iki ilmekten sonra degil de üc ilmekten sonra yapın çünkü diger sırada artirdığımız ilmekle ilmeklerimizin sayisi 3 e çıktı. Bu sayi her sirada artacak ve toplam 6 bölme ve her bölmede 13 er ilmek oluncaya kadar artırmaya devam edecegğiz. Yine ters sıraları artırmadan örecek ve sadece düz sıralarda ilmek artırmaya dikkat edececeksiniz.

ördügümüz her düz sirada birinci bölmedeki ilmeklerin sayisinin da artabilmesi icin birinci ilmekten sonra şişin üzerine bir ilmek atmayı unutmayin!

bölmelerdeki ilmek sayisi 13 çıktığında sekiz sıra kadar artırmadan örmeye devam edıyoruz. Yukarda gördüğünüz örnekte ip ve şiş cok kalin oldugundan 8 sira ördügümde yeterloi büyüklüge geldi sapkamiz, ama sizin ipiniz inceyse bikac sira daha fazladan örmelisiniz!

Sapkamiz yeterli büyüklüğe geldiginde artik kulaklarini örmeye baslayabilirsiniz.

ilk 13 ilmeği kesiyoruz ve sonraki 13 ilmeği düz örüyorsunuz. sonra şişimizde kalan ilmekleri yayıyor ve sondan 13 ilmek kesecek ve 13 ilmek örecek kadar, yani 26 ilmek kalıncaya kadar şişimizdeki ilmekleri kesiyoruz. bu sayi sanırım 27 olacak. burasi sapkamizin ön kismi sonraki 13 ilmegi de örüyor ve sonraki 13 ilmeği yine kesiyoruz.

simdi şişimizde sadece kulakları örecegimiz ilmekler kaldi. ilk 13 ilmekten baslıyoruz ve ters örgüleri yine azaltmadan örüyor fakat düz ördüğümüz tarafta baştan ve sondan ikişer ilmek alarak azaltmaya başlıyoruz. şişimizde 4 ilmek kalincaya kadar azaltmaya devam ediyoruz. Bu 4 ilmeği birkaç sıraa da örmeye devam ediyoruz ve istediğimiz uzunluğa geldiginde kesiyor ve sapkamizin diger kulagina geciyoruz.:) orda da ayni islemi uyguladiktan sonra sapkamizi dikiyor ve etrafina tigla syk igne yapiyoruz, isterseniz baska birşey de yapabilirsiniz.

Daha sonra sapkamizi ponponlarla süslüyoruz.

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
bere10.jpg

Modelin Yapılışı

ÖNCELİKLE ŞİŞİMİZE 7 İLMEK ATIYORUZ. BU ÇOCUKLAR İÇİN YAPILAN BİR MODEL BÜYÜK ÖRMEK İSTİYORSAK BU ATTIĞIMIZ 7 İLMEK 9 İLMEK OLACAK İLK SIRAYI TERS ÖRGÜ ÖRÜRÜNÜZ

2. SIRADA YANİ DÜZ İLMEKLERİN OLDUĞU SIRADA ARTTIRMA YAPACAĞIZ ŞİŞİMİZDEKİ BU 7 İLMEKLERDEN BİRİNİ ÖRÜYORUZ VE ÜZERİNE İLMEK ATARAK (EĞER ARTIRMALARIN DELİKLİ OLMASINI İSTEMİYORSANIZ ŞİŞİN ÜZERİNE DOLAYACANIZ İPİBURUP KOYARSANIZ DELİK OLMAYACAKTIR YANİ BAŞKA DEYİŞLA AJUR )FAZLALAŞTIRIYORUZ SIRANIN SONUNDA 7 İLMEĞİMİZ 13 E CIKIYOR.

HER 2 SIRADA BİR İLMEKLERİMİZ ARTTIRILACAK SADECE DÜZ ÖRÜLEN TARAFTA 19İLMEK OLUYOR

TERS İLMEKLERİ DÜMDÜZ ARTTIRMA YAPMADAN ÖRDÜKTEN SONRA DÜZ SIRASINA GEÇTİĞİMİZDE HER ZAMAN İLK İLMEĞİ ÖRMEDEN ALIYORUZ VE ÜZERİNE 1 ATARAK FAZLALAŞTIRIYORUZ.

SIRALAR İLERLEDİKÇE KENDİLİĞİNDEN KIVRILDIĞINI ŞAPKA FORMUNA GELDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ ÜZERE 6 BAKLAVA OLACAK VE 13 İLMEK OLANA KADAR DEVAM EDİLECEK (BU SAYIDA DA İPİNİZİN KALINLIĞI ÇOK ÖNEMLİ)

DELİKLER 13 TANE OLUNCA ARTTIRMA YAPMADAN DÜZ ÖRECEĞİZ… 8-10 SIRA KADAR BAŞIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ESAS ALARAK ÖRDÜKTEN SONRA ŞAPKA KENARI İÇİN 10 SIRA HARAŞO ÖRÜNÜZ SIRA KULAKLIK KISMINI AYIRMAYA GELECEK BU ARADA ŞİŞİMİZDE 85 İLMEK VAR

ŞİMDİ İLK 15 İLMEĞİ KESTİM İKİNCİ 13 İLMEĞİ ÖRDÜM (KULAKLIKLARDAN BİRİSİ)SONRA 29 İLMEK KESTİM BU ŞAPKAMIZIN ÖNÜ SONRA 13 İLMEĞİ DAHA ÖRDÜM (DİĞER KULAKLIK) SONRA KALAN 15 İLMEĞİ DE KESTİM

KULAKLIK KISMINI ÖRECEĞİZ ŞİMDİ ŞİŞİMİZDEKİ 13 İLMEĞİ HER 2 SIRADA EKSİLTEREK 4 İLMEK KALANA KADAR ÖRÜYORUZ… AYIRDIĞIMIZ 4 İLMEĞİ BİYE TEKNİĞİ İLE ÖRÜYORUZ SAPLARI İÇİN İSTEDİĞİMİZ UZUNLUĞA GELİNCE ÖRGÜYÜ BİTİRİYORUZ UC KISIMLARINA PONPON YAPIYORUZ

DİĞER KULAKLIK KISMINIDA AYNI ŞEKİLDE ÖRDÜKTEN SONRA DİKİP BİTİRİYORUZ

*Neşe*

Daimi Üye
Tepki
582
neşecim nette bunları buldum umarım işine yarar-ayse

tatlım en son kızıma süveterle kazak ördüm

bi dahada bişey başlamadım canım

emeğine sağlık fındıkçım çok güzeller anlatımlı olması benim gibi acemi için dahada süper olmuş,hemen ip alıp örmey başlarım inş.burdanda paylaşırım:hhhhhh:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
ben tig isi dantellerle ugrasiyorum
sahmaraniminda yazdigi gibi elimde bitmesini bekleyen yarim modellerim var

buarada harika bir konu olmus tskler:eek:

yarimda olsa biara resimlerini ceker eklerim insallah:hhhhhh:

OP
tatlıpozan

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
geçen yıl kendime panço örmek amacıyla başladığım sonrada bebek battaniyesine çevirdiğim bi örgüm varinşallah biticek :Dresmini de eklerim

Ekle canım.
Bitmesini beklemene gerek yok bak ben şalımı bitirmeden ekledim.
yarına bitirmek istiyorum ben de.
En son halini de ekliycem inşallah:):)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar