Sonradan görmeleri kınıyorum

Tepki
64
geçmişini unutup biraz zenginledi diye hava atıp dini imanı para olan parayla yatıp parayla kalkan bütün dünyasını para üstüne kuran sürekli aldıklarını yaptırdıklarını söyleyen yeri geldiğinde bir garibe 5 kuruş bile vermeye eli titreyen zavallı sonradan görme insanları şiddetle kınıyorum .

sufu*

Üye
Tepki
51
sonuna kadar katılıyorum sana süslücüm.azıcık ellri para gördümü bzı insanlar nasılda değişiyor.hiç haz etmiyorum bu tip insanlardan. :protesto:

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
hakikaten cok var etrafimizda... bayana dersinki aa ne guzel kokuyor parfumun... oda derki; lancome dan aldim bilmemkaclira ??? ayy varya yasadimda biliyorum yani, ozamanlardada pek iyi degildi benim durumum teyzem olacak para budalasi kocasini aldatan kadinda, bana hava atardi herseyiyle,zorla iinde ki camasirlari gosterirdi alisverislerde hemde esimde var yanimizda yaaaa, rezil rusva!!! yag tulumu birde yarabbim esim bana derdi kusucaktim nerdeyse :) ne kadar rahat bi kadin anlatamam size, gormeniz lazim gogusler disari firlicak her evine gittigimizde, artik annem mudahale ederdi ayip diye !!! ben sadece sinir olurdum onun kendini bukadar alcaltmasina ??? kiskanmak kelimesini hic yasamadim asla ve asla, kimseyi kolay kolay kiskanmam cunku kendime ozguvenim cok ve herzaman ilgi goren bi insan oldum bu yasima kadar, cokta mutavezi ve alcal gonullu paylasmayi yardim etmeyi seven bir insanim ben ...allah ta gonlume kalbime gore verdi ve senelerdir durumum halim masallah cok yerinde oldugu icin, o kiskancliklar yapip benim yuvami kendi eliyle dagitmaya calisti, hemde 38 yasinda 3 cocuk annesi bi bayan bu.rezil oldugu ile kaldi ve beni sonsuza dek kaybetti... bayan capkin ve ucuz !!! yani uzun lafin kisasi cok var yarisan insanlar baskalariyla, olmayipta var gibi gostericek yalanlarini bile duydum rezillik beeee !

toprak

Yeni Üye
Tepki
24
gelir düzeyi yüksek insanların oturduğu bir semtte yaşıyorum ama yeni birşey alırken danışma anlamında komşumun da fikrini almak isterim bu görgüsüzlük değildir sonuçta fikir almaktır hep kötü düşünmemek lazım sürekli aldıklarını yaptıklarını söyleyen hiçbir insanda beni rahatsız etmez aksine aldıkları neyse memnun kalıp kalmadığını sorarım ilerde almak istersemde fikir olur ayrıca gelir düzeyi yüksek insanlarında mutlaka yardımcı oldukları bir aile vardır olmayanlarında kendi vicdanı bilir

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
gorgu kurallari diye bazi kurallar vardir ve uyulmadigi zaman insanlar dikkat cekerler, terbiyeli alcak gonullu ince dusunen insanlar tarafindan hemen farkedilirler ve kinanirlar, tepki aldiklarini farkettiklerindede 'kiskandi' diyerek nekadar basit dusunceli olduklarini ve bir okadarda cahil olduklarini iyice belli ederler...gercekten cok komikler ve boylelerine sadece gulunur :) amac sadece ve sadece dikkat cekmeye calismaktir, ve baska aciklamasi yoktur, yada kiskanc yapida olduklarindan kendilerini ezik gorduklerinden dolayida olabilir, rahat hayatlari olan insanlari kiskanip lafla yada gostermeye calisarak kendince onlarinda hayatlarinin iyi olduklarini ispatlamaya calisiyorlar, ayyy nekadar banel ??? bana cok uzak seyler bunlar...
etrafta cok var boyleleri :) ornek vermisim zaten yukarida, ornek verdigim o kadininda sonu cok kotu oldu, yaristigi kulturlu inanlara karsi rezil oldu, altta kalicam korkusuyla kendine evine aldigi butun esyalar kredi karti ile oldugu icin, kocasini borc odeye odeye sefil etti!!! kadin vardir vezir eder, kadin vardir rezil eder :) herkesin kiyafetini sacini basini makyajini elestirir dururdu, simdi en yakin cevresi tarafindan elestiriliyor... eee ne ekersen onu bicersin !!! amaci dikkat cekebilmekti, basardi ve simdi gercekten herkesin dikkatini iyi cekiyor...
ne demisler; gorunen koy klavuz istemez!!! sen kendini ovme birakta karsindakiler seni ovsun! veya neydim degil ne olucam diyeceksin, (hayat inisli cikisli,ne zaman ne olacagi belli olmaz, veren Allah alirda)...bu sozleri cok severim, anlamlari harika...

OP
süslü
Tepki
64
gelir düzeyi yüksek insanların oturduğu bir semtte yaşıyorum ama yeni birşey alırken danışma anlamında komşumun da fikrini almak isterim bu görgüsüzlük değildir sonuçta fikir almaktır hep kötü düşünmemek lazım sürekli aldıklarını yaptıklarını söyleyen hiçbir insanda beni rahatsız etmez aksine aldıkları neyse memnun kalıp kalmadığını sorarım ilerde almak istersemde fikir olur ayrıca gelir düzeyi yüksek insanlarında mutlaka yardımcı oldukları bir aile vardır olmayanlarında kendi vicdanı bilir

arkadaşım sanırım protestomu iyi anlatamadım komşu arkadaş fikir bunlar ayrı şeyler bunları hepimiz yapıyoruz zaten gelir düzeyi yüksek diye bu insan görgülü asil vs dir diyemem ben öyle fakirler tanıyorum ki asalet görgü yüzünden akıyor ama öyle insanlarda tanıyorum ki 5 yıl önce nefesi açlıktan kokarken yardımına koşan insanları biraz biti kanlandı diye hor gören sürekli parasıyla onları ezmek isteyen kıssaca sonradan görmeler bana göre eğer bir insan görgüyü ailesinden iyi almışsa fakirliktede zenginliktede her zaman mütevazi ağzından çıkacak lafın kimleri ne kadar incitebileceğini düşünebilen geldiği yeri hiç bir zaman unutmayan kişidir

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
aynen bende nefret ediyorum bu tiplerden yaww öyle bi dönüyorlarki yüz seksen derece resmen uyuslar işte hıhh

bmelek29

Yeni Üye
Tepki
13
]Konu çok güncel,hiç eskimez .Çevremiz bu tiplerle dolu kırmayayım diye gülümseyerek dinlermiş gibi yapıyorum.Atalarımız boş söz söylemediler hani(ASLI HU NESLİ HU)

Sonradan görmelerden uzak durmak her zaman iyidir. Eltimi gelin getirdigimiz zamanı hatırlıyorum ; koaföre götürmek zorunda kalmıştım ve çok utanmıştım. Şimdi her fırsatta üstünlük taslamaya çalışıyor korkuyorum ,birgün nevr ümü döndürecek.

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Protestonu destekliyorum arkadaşım.Cepleri para gördü diye kendilerini bişey zannedenler var.Gelir düzeyi yüksek olması bazı insanların sonradan görme olmalarını ortadan kaldırmaz.Ben ama onlara kızmıyorum.Sonradan görünce ne oldum delisi oluyorlar.Önemli olan insanın gönlünün zenginliği.Çünkü para kazanılır da kaybedilir de.Bazı şeyler parayla satın alınamaz.Asalet gibi...Ben aslında görgüsüzleri kınamıyorum çünkü onlar kınamadan anlasalardı görgüsüz olmazdılar.Sadece gülüyorum ve görgüsüzlüklerine veriyorum..Sadece gülüyorum:cokkomik::cokkomik:

Neriman

Daimi Üye
Tepki
267
hani bir laf vardır 'sonradan görme gavurdan dönme' hayatta hiç tahammül edemedeğim insanlardandırlar

cok haklisin nihacim ben bu kelimeyi hep söylerim.nefret ediyorum öyle insanlardan geldigi yeri unutupta sonra kimseyi beyenmeyenler maalesef etrafimizda oldukca var.

divinity

Daimi Üye
Tepki
1.137
görgü bambaşka bişey varlıkla yoklukla alakası yok
yeri geliyo adam yemeye ekmek bulamıyo ama sanırsınki şehrin en zengini seni beni beğenmez havasından geçilmez
bende kınıyorum kendini bi .... sanan görgüsüz insanları

suzan_78

Daimi Üye
Tepki
721
bende katılıyorum daha önce ne olduklarını görmesek bilmesek neyse diyeceğim ama bu tür kendini küçük dağları ben yattım havasıyla gezen salakları boşveeer şu laf çok hoşuma gider (ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yok ne elbiseler gördüm içinde insan yok)asalet insanın içindede olur oda dışınada yansır bu tipler kendilerini dahada komik duruma düşürüyorlar bazen cahill iki kelime konuşmayı bilmez neyine güvenip hava atar

G

guzelcem

Misafir
Sonradan görme domuzdan dönmedir, bulgaristan göçmen atalarımızın sözüdür canlar...:sinir::protesto::sinir::protesto:nefretle kınıyorummmmm.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar