Size de hiç oldu mu ?

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
Merhaba hanımlar...
Ben bir yılı aşkındır Yasmin isimli doğum kontrol hapını kullanıyorum gerçi altı aydır bıraktım ama inanılmaz şişkinliğim var..
siz yasmin kullandınız mı ya da diğer doğum kontrol haplarından şişkinlik yaşayan var mı ?

gerçi iki ay sonra rutin olarak gittiğim kadın doktoruma gideceğim ama zaten bebiş olsun istediğimiz için hapı kestik yeni hap vermez ama havamı da alacak değil ya midemden :kahkaha:

of her zamanki kadar yiyiorum hatta ramazan diye daha da azaldı tartılıyorum yine 65 kiloyum ama yine de bu midemin şişliği beni deli ediyor...sabah akşam aç karnına ne zaman baksam şiş yahu ...sinir oluyorum...

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
canim önceleri leios kullaniyordum cok ama cok memnundum bir yildir spiral taktirdim cünkü haplari unutuyordum istersen doktoruna danisip degistir leios cok hafif

M

madesam

Misafir
ben de yasmin kullanıyordum bir haftadır bıraktım çünkü spor var diyet var kilo vermek yok:( haptan olduğunu düşündüğümden bıraktım bakalım ne olacak sen bırakalı çok olmuş hala etkisi geçmedi mi?

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
yasmin kullanırken 5 kilo verdim ben :D ama bende farklı yan etkiler yaptı ben de kestim ilacı. ama en hafif doğum kontrol ilacı kesinlikle.

office

Daimi Üye
Tepki
1.158

geçen ramazan ayında ne sahur ne de iftar yapmaya fırsat bulamamıştım doğru düzgün, sonrasında da çok az yiyip sürekli hareket halindeydim. bir de (bunu söylemekten hiç hoşlanmıyorum ama) çok su içince 5 kilo verdim :D bu ramazan da verdim ama birkaç aydır ilaç kullanmıyorum.

yasmin kilo aldırmıyor ama verdirmediğini de birçok arkadaşımdan duydum.

M

madesam

Misafir
geçen ramazan ayında ne sahur ne de iftar yapmaya fırsat bulamamıştım doğru düzgün, sonrasında da çok az yiyip sürekli hareket halindeydim. bir de (bunu söylemekten hiç hoşlanmıyorum ama) çok su içince 5 kilo verdim :D bu ramazan da verdim ama birkaç aydır ilaç kullanmıyorum.

yasmin kilo aldırmıyor ama verdirmediğini de birçok arkadaşımdan duydum.

işte ben o veremeyenlerdenim:(

H

Hera

Misafir
midende başka bir rahatsızlık var bence yasminden değil bi gastroya filan git istersen tatlım bakılsın

OP
denizkızı

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
valla bilmiyorum ki hanımlar....ben de anlamadım kullanırken ilk zamanlarda aşırı zayıfladım ve sonrasında çok mide bulantısı yaptı..hafif şişkinliğim oluyordu ama bu kadar değil bazı komşular filan hamile misin demeye başladı ah keşke ama yok dedim hepsine...
zaten kadın doktorundan sonra bir şey çıkmazsa midem için bir doktora görünmeyi düşünüyorum valla.:panter:

R

Rosie

Misafir
ben ne kilo aldım ne kilo verdim kısa süre kullandım gerçi :1: o yüzden bilgim yok canım:acep:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bende yasmin kullanıyorum bendede şişkinlik oluyo arada ama mideyle alakalı sanırım
buda çoğu kadının ortak sorunu özellikle doğumdan sonra yaşamaya başladım ben belkide yaşla alakalı bilmiyorum
eğer şişkinlikle birlikte dokununca karnında acıda varsa büyük ihtimalle gazda olabilir canım
dr görün bakalım ne dicek geçmiş olsun tatlım

ademiyat

Daimi Üye
Tepki
283
canım ben yasmin kullanıken hamile kaldım ,şu an 7 aylık hamileyim :))) dikkat et şişikinliğinin ebebini araştır hamile olabilirsin ....

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Hiç kullanmadım güzelim.hapın yan etkilerini oku bakalım.Yaşadıkların belkide ondandır.Çünkü o hapın ağır olduğunu ve herkezin kullanamayacağını duymuştum ben.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Ben hep ginera kullandim yasmini bilmiyorum hic ve 1,5 yil kullanmama ragmen hic yan etksi olmadi ve hatta kilo verdim biraktim sanki almaya basladim ya da ben oyle hissediyorum

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Yasmin´i biliyorum bir arkadasim da kullaniyordu. Ben Lovelle kullandim yaklasik 2 sene ondan sonra da nuva Ring´e gectim..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar