Sivilce tedavisi görüp kesin sonuç alan bayanlar

kardelen00

Aktif Üye
Tepki
102
sivilce derdi çekip sonra doktora gidip ilaç tedavisi olumlu sonuç veren bayanlar lütfen yazın çünkü bu dertten muzdarip olan çok kişi var ben de dahil sizcede mi en kesin çözüm dermatolog mu?

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Canım bekarken tek tük çıkıyodu sonra kaybolup gidiyodu

evlendim 25 yaşındayım sık sık çıkmaya başladı,çok sinir bozucu bi durum

dr.a gitmedim bi süre sonra kendiliğindn geçiyolar çünki,tabi bir de dokunmamayı becerebilsem

bir iki yerde iz kaldı yüzümde:uzgun:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Kardelen'cim öncelikle çok geçmiş olsun..
Bununla ilgili daha önce tanıdığım bir arkadaşın oğlunun aşırı ergenlik sivilcesi sebebi ile doktora gittiğini biliyorum..
Öncelikle takip etmen yol;iyi bir Cildiyeciye görünmen olucaktır,ancak bu cildiyeciyi iyi araştırman gerekli,daha önceki hastalarından referans alarak gitmende fayda görüyorum.
Çünkü bir çok cildiyecinin belki ilgi alanına girebiliyor bu akne rahatsızlığı ancak herkes tedaviyi uygulayamıyor.
Öncelikle araştırıp iyi bir cildiyeciye giderek bunu çözebilirsin..
Bepanten krem sivilce tedavisinde çok iyi geldiğini biliyorum.Hatta ben yüzüme sürüyorum,bakım amacı ile-ayse

derdem

Yeni Üye
Tepki
0
ya arkadaşlar bende sivilce problemi yaşıyorum.2 defa dermatologa gittim ayrı ayrı ilaçlar kullandım.yüzüm soyuldu ama sonuç alamadım.tekrar çıkıyo köklü çıkıyo ve çıkan bölgede ağrı yapıyo ne yapabilirim başka arkadaşlar bilgisi olan var mı arkadaşlar.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım sivilce tedavisi uzun ve sabırlı bir yoldur. Ben bir tane ilaç biliyorum yüüz iyice soyan, dudaklarına kadar çatlatan.. Ama kullanan tüm tanıdıklarım çok memnun kaldı.

derdem

Yeni Üye
Tepki
0
arinacım galiba aynı şeyi düşünüyoruz.roaccutane bahsediyosun 6 aylık bir tedavi süreci gerekiyor ilacı içiyorsun yüzün soyuluyo dudakların çatlıyor bayağı sıkıntılı bir ilaç yani

RAVA

Daimi Üye
Tepki
687
geçmiş olsun canım öncelikle...benimde cildimde uzun yıllar hep sivilceler vardı bilirim nasıl can sıkıcı oldugunu.bende çok met edilen bi doktora gitmiştim.bana 3 tane krem verdi.gündüz güneş koruyucusu falan.bunlardan bitanesi azelderm diye bir ilaç 2 gece de bir sürüodum kesınlıkle ilaç yüzündeyken gün ışığı değmeyecek.sonra sabah yıkayıp ımex dıe fondaten gıbı kapatıcı özelliği olan bi ilaç die sürdüm hergün.bide bepanten sürüodum 2 gecede bir.bir ayda kurtuldum ben tüm sivilcelerden ve lekelerinden.nerde yaşadıgını bılmıyorum ama ben istanbulda ermeni hastanesıne gitmiştim.çok meşhur cildiyesi.paylaşmak istedim sanada bi fikir olsun..

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
arinacım galiba aynı şeyi düşünüyoruz.roaccutane bahsediyosun 6 aylık bir tedavi süreci gerekiyor ilacı içiyorsun yüzün soyuluyo dudakların çatlıyor bayağı sıkıntılı bir ilaç yani

Evet aynı ilaç canım.

Tabii arkadaşımız bizim verdiğimiz ilaçları kesinlikle doktora gitmeden almasın. Sonuçta her sivilce farklı yapıda olabilir.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Sultanbeyli Ersoy Hast.tedavi olmuş ismini aldım.İkamet olarak sana yakınmı bilemiyorum ama belki faydası olur canım.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar