Simsiyah Saçlarınız Olsun İster Misiniz?

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

Simsiyah Saçlarınız Olsun İster Misiniz?

1281769684_full.jpg

Simsiyah saçlarınız olsun mu istiyorsunuz? İçinde birçok kimyasal madde bulunduran saç boyaları yerine doğal malzemelerle kendi saç boyanızı hazırlayabilirsiniz.

İşte gerekli malzemeler:

½ bardak çivitotu
½ bardak lavanta çiçeği
½ bardak ebegümeci çiçeği
½ bardak su

Yukarda yazılı olan malzemeleri aktardan temin edebilirsiniz.

Kurutulmuş çiçekler toz haline getirilir ve üzerine kaynar su dökülür. Bir saat kadar bekledikten sonra bitkiler karıştırılarak malzemenin kıvamı arttırılır. Bu karışım saçlara sürülerek bir saat beklenir, daha sonra durulanır. Kuvvetli bir boya olduğu için ele ve yüze bulaştığında hemen temizlemek gerekir.

Alıntıdır.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Benim doğal saç rengimde siyah sıkıldığım bir dönemde röfle yaptırmıştım ve mahvolmuştu saçlarım şimdi boya vurmaya korkar hale geldiğimden kendi haline bıraktım saçlarımı ancak düzeldi saçlarım:kokos:

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
asla istemem benim saçlarım koyu kestane ben ondan bile sıkılıyorum saçlarımı açık renklere boyuorum kara olmak istemem

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Gençlğimde simsiyahtı saçlarım boya sanılırmış ama ben o zamanlar hep sarışın olmak isterdim şimdi bembeyaz saçlara sahibim sarışın olamadım ama ak kadın oldum.Şimdi siyah saçları gördümü iç geçiriyorum bu tarifi denesemmi

duru_su

Aktif Üye
Tepki
198
Kızlar ben yaptım siz sakın yapmayın.Siyahı açmak çok zor.ya beklemeniz lazım uzaması için.ya da çok iyi bir kuaföre gitmeniz gerek açtırmanız için.oda hemen rengi oturmuyor yerine.bence en güzeli kahve tonları.

*Bilgin*

Daimi Üye
Tepki
1.716
buda güzel bir yöntemmiş.
bende hevesimin kurbanı olup 3 ay önce doğal rengi kumral olan saçlarımı siyaha boyadım.
güzelde oldu ama şu anda bu renkten çok sıkıldım.:(
duru su'ya katılıyorum geri dönüşü çok zor bir renk.
yapmadan önce iyi düşünmek lazım.

RanaLal

Aktif Üye
Tepki
119
siyah yaptım bi defa mecburen platin sarısını kapatmak için pamuk prensese döndüm. bi daha istemeem :böö:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar