Şimdi öğrendiklerim (Alzheimer)

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
öncelikle şunu söyliyeyim babam alzhemier hastası ileriderecede değil ama ilerlemicek diyede bişey yok. doktorumuz bize şunları önerdi.

-- her sabah 5 kez kesik kesik öksürün diyor, yani mesela 5 kez durarak öhö - öhö- öhö... diye ay umarım anlatabilmişimdir.

-- yine her gün gün içerisinde 5 kez derin nefes alıp bırakın diyor.

üstteki ikisi hem alzheimer hemde kalp krizi riskini azaltıyormuş.

-- alzheimer olmamak için her gün gün içerisinde 5 kez geri geriyürümemiz gerekiyormuş, bunun nedeni normal hayatta düz yürümeye alışkın olduğumuz için geri geri yürümek bize ters geliyor ve uygulamakta zor geliyormuş, geri geriyürürken beyin hücreleri bununda normal bişey olduğunu anlıyor ve hafızamızın güçlenmesine yardımcı oluyormuş.
-- sağ elimizle yazıyorsak ara sıra sol elimizle yazı yazıp şekller çizmemizi öneriyor, tabiki solaklarda sağ ellerini kullanacaklar.. böylelikle beyin daha hızlı çalışıyormuş.
-- hergün kitap, gazete okuyun ve bulmaca çözün diyor.

sizlerle paylaşmak istedim umarımbi faydası olur.

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
son yıllarda sık sık duyduğum bir hastalık,anneannem de alzhemier ve gerçekten çekene de zor bakanada:uzgun:

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
evet Allah kimseyi düşürmesin. çocukluğa geri dönüyorlar bişey bilmiyorlar yapamıyorlar aynı bi bebek gibiler yani

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Geçmişler olsun canım benim.Benim babamdada aynı rahatsızlık var..

Bilğiler için teşekkür ederim -hmm

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Bilgilendirme için teşekkürler felisity :hhhhhh:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
öncelikle şunu söyliyeyim babam alzhemier hastası ileriderecede değil ama ilerlemicek diyede bişey yok. doktorumuz bize şunları önerdi.

-- her sabah 5 kez kesik kesik öksürün diyor, yani mesela 5 kez durarak öhö - öhö- öhö... diye ay umarım anlatabilmişimdir.

-- yine her gün gün içerisinde 5 kez derin nefes alıp bırakın diyor.

üstteki ikisi hem alzheimer hemde kalp krizi riskini azaltıyormuş.

-- alzheimer olmamak için her gün gün içerisinde 5 kez geri geriyürümemiz gerekiyormuş, bunun nedeni normal hayatta düz yürümeye alışkın olduğumuz için geri geri yürümek bize ters geliyor ve uygulamakta zor geliyormuş, geri geriyürürken beyin hücreleri bununda normal bişey olduğunu anlıyor ve hafızamızın güçlenmesine yardımcı oluyormuş.
-- sağ elimizle yazıyorsak ara sıra sol elimizle yazı yazıp şekller çizmemizi öneriyor, tabiki solaklarda sağ ellerini kullanacaklar.. böylelikle beyin daha hızlı çalışıyormuş.
-- hergün kitap, gazete okuyun ve bulmaca çözün diyor.

sizlerle paylaşmak istedim umarımbi faydası olur.

Felicim öncelikle babacığına çok ama çok geçmişler olsun.
İnan babana üzüldüğüm gb,bizlerle paylaşmış olduğun bilgiler bir o kadar önemli derecede..
Bunlar hiç birini bilmiyordum ve hemen kalkıp geri geri yürüyeceğim bunu çocuklarıma da yaptıracağım.
Çok teşekkür ederim:hhhhhh:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Bu hastalık kişinin kendisinden çok çevresine zarar veriyor.Hasta kendinin farkında değil yakınlarımda yaşadım.:uzgun:
Bilgiler için sağol feli :huhuu:

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
Bu hastalık kişinin kendisinden çok çevresine zarar veriyor.Hasta kendinin farkında değil yakınlarımda yaşadım.:uzgun:
Bilgiler için sağol feli :huhuu:

evet ayser ablacım çevresine ailesine daha çok zarar veriyor. alzheimer hastaları akıllarında bi şey kalmadığı için ve sorunları olmadığı için uzun yaşarlarmış, yaşadıklara sürece bakıma ihtiyaç duyuyorlar, en ilerlemiş safhasında altına bile yapıyor bebek gibi oluyorlarmış o yüzden bakan daha çok zarar görüyor

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar