Sigarada son pismanlik

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Arkadaslar sigarada son pismanliklar pek fayda etmiyor,yol yakinken boyle bir aliskanliginiz varsa biran once birakin.Sigaranin zararini hepimiz biliyoruz;peki ama ailemize etkileri;Benim babam askere gitmeden once icmeye baslamis,Ben 14 yaslarimdayken astim hastaligina sebep oldugu ortaya ciktigi icin azaltti.Ben 20 yasimdaykende tamamen birakti.Babam coktan beridir icmiyor sigara ama daha onceki ictikleri onu mahvetmis.

OP
E

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Bunu nasil mi ogrendik?soyle benim dugunumden sonra maddi olarak bunaldigimiz icin babam ise baslamisti.Insaatta calisiyordu,bir is kazasi gecirdi 3 tane kaburgasi kirilmis,biz buna uzulurken doktor yanimiza geldi ve "Siz bunu mu kafaniza takiyorsunuz,kaburga kemigi iyi olur,kirik gecer ama ya cigerleri ne yapicaksiniz?Babanin cigerlerinin yarisi gitmis ve bunun telafisi yok,duzelmez" dedi doktor.Babami hem kiriktan yatirdilar hastaneye,hemde astim icin yatti.Yol yakinken sigarayi birakin.Ailenizi dusunun..

Tepki
80
Arkadaslar sigarada son pismanliklar pek fayda etmiyor,yol yakinken boyle bir aliskanliginiz varsa biran once birakin.Sigaranin zararini hepimiz biliyoruz;peki ama ailemize etkileri;Benim babam askere gitmeden once icmeye baslamis,Ben 14 yaslarimdayken astim hastaligina sebep oldugu ortaya ciktigi icin azaltti.Ben 20 yasimdaykende tamamen birakti.Babam coktan beridir icmiyor sigara ama daha onceki ictikleri onu mahvetmis.

içmiorumm

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar