Sezeryanla dogum yaptım karnım inmedi

Tepki
60
12 eylülde sezaryan oldum 72 kılıola gıttım doguma suan 66 kıloyum cok moralım bozuk kıyafetlerım olmuyor 40 kılodan bu hale nasıl geldım :( karnım ınmedı bebegım kız kalcamda cok buyudu ne yapmam lazım rejım de yapamıyorum emzırıyorum diye lütfen yazın
:(((

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
12 eylülde sezaryan oldum 72 kılıola gıttım doguma suan 66 kıloyum cok moralım bozuk kıyafetlerım olmuyor 40 kılodan bu hale nasıl geldım :( karnım ınmedı bebegım kız kalcamda cok buyudu ne yapmam lazım rejım de yapamıyorum emzırıyorum diye lütfen yazın
:(((

durun daha 1,5 ay olmuş doğum yapalı.. zaten şişliklerinizin inmesi bile en az 6 ayı buluyor.. emzirdiğiniz sürece azar azar da olsa verirsiniz endişelenmeyin.. kilo bu mutlaka verilir, siz şimdi miniğinizin keyfini çıkarın ve kendinize biraz zaman tanıyın :))

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Canım kendini şimdiden strese sokma doğum yapalı daha çok az olmuş vücudunun kendini toplaması 6ay sürüyor emini bu 6ayın sonunda bu sorunların tamamen geçicektir üzülme Minik meleğini daAllah analı babalı büyütmeni nasib eylesin canım

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
seda 18 ayı gözden çıkar bir kere , hiç öyle hemen 40 kiloya düşücem hayalleri kurma , ne diyeti hem? Emziren kadın diyet mi yaparmış? Çocuğu beslemen lazım , kendi başına diyete kalkarsan o çocuk aç kalır haberin olsun.
Üzerine uygun fazlalıkları kapatıcak kıyafetler al şimdilik , zamanla ödemlerle beraber fazlalıkların da gidicek.
Ben 90 küsürle doğurdum 17 ay oldu yeni eski kiloma döndüm , ekstra birşey de yaptım diyemem. Ama sezeryan göbeği kolay kolay gitmiyor ciddi bir spor programı lazım o da zamanla olur..

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Daha bunları düşünmeniz çok erken.Arkadaşlarında dediği gibi şişlikler ancak 6 ay sonunda gidiyor.Kalça,göbek vs fazlalıkların gitmesi için daha fazla zamana ihtiyacınız var.Öncelikle bebğinizi düşünün ve kesinlikle rejim yapıp onu aç bırakmayın.O tamamen size muhtaç.Bebeğiniz ve siz ne güzel sağ salim doğumdan çıkmışsınız.Önemli olan bu şuanda.

Moralinizi bunlarla bozmayın.Eninde sonunda yediklerinize dikkat ederek ve spor sayesinde 40 kiloya ulaşamasanızda ideal bir kiloya ulaşacağınıza inanıyorum

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Valla dert ettiğiniz konuya bakın... Ben 62 kilo ile hamile kaldım:) şuan 64,50 kiloyum ve daha 10. haftadayım:) Allah bilir nasıl kilo alıcam hiçç dert etmiyoırum.
Bebeğim sağ salim doğsun şöyle 1 sene de emzireyim kuzumu sonra spor, yüzme birazda dikkatli beslenirisem eskisinden de fit olurum diye düşünüyorum. Sizin gibi düşünsem hiç çıkamazdım işin içinden açıkcası...
Benim sezaryanla doğum yapmış bir arkdaşım vardı 5-6 ay sanki doğum yapmamış gibi gezdi ama şuan eski formundda:) Bence sizinde eski halinize gelmeniz bir o kadar bulur ama bunu dert ederek geçirmeyin bu günlerinizi bebeğinizle mutlu mesut olun...
Allah bağışlasın inş...

OP
S
Tepki
60
azda olsa tesellı oldu benım için insallah bende zayıflarım kırk deılde 55 olsa

M

madesam

Misafir
olur canım olur sen şimdi kafanı ona takma bebeğine odaklan

H

Hera

Misafir
bebeğinize odaklanın da tabi Homini Gırtlak ta yapmayın yani gereğince yiyin harekette edin boL sıvıyla beraber sanırım arkadaşların dediği gibi göbek filan kalmaz umarım bol şans..

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
kesin zayıflarsın canım,emzirme dönemi en çok kalori harcanan dönem.

O

ozlem7775

Misafir
canım ne yaptın sen ben doğum yapalı 3 ay oldu ama göbek aynı ne ilerleme var ne de kilo verme acele etme

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar