Şeytanın Namazı Engelleme Metodları

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Şeytanın Namazı Engelleme Metodları

1) Kul namaz kılmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, meşgulsün, işini bitir, sonra kılarsın, derim

2) Namazını geciktiremezsem, insan şeytanlarından birini yollarım ve namazını geciktiririm

3) Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. - Sağa bak, sola bak, - derim, bakınca da yüzünü okşar, alnından öperim. Sonra da „namazın bozuldu” diye vesvese verir namazdan çıkarırım

4) Sağa sola baktıramazsam, yalnız başına namaz kıldığında yanına giderim. çabuk kılmasını emrederim. Horozun yem yediği gibi çabukça kıldırırım

5) Bunu da yaptıramazsam, cemaâtle namaz kılarken, başına bir gem takarımm ve başını imamdan önce secde ve rükûya götürürüm ve namazını bozarım.

6) Bunu da yaptıramazsam, namazda parmaklarını çıtırdatmasını emrederim. Böylece beni tesbih eder

7) Miskinlere, zavallılara giderim, namazı bırakmalarını emrederim. -Namaz size göre değil, siz rızkınıza bakin, isinizde calisin derim

8 ) Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kılarsın derim. Hattâ, hastayı isyân ettirir, küfre bile sokarım..

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
Ah bu şeytan ne güzel yapıyo valla işini başarıyoda ee bizim gibi insanlar ona göre kolay lokmayız demekki Allah şeytana uydurmasın dedikçe genede uyuyorum ya.

yeşil

Daimi Üye
Tepki
903
rabbım şeytanınşerinden korusun bizleri
aslında şeytana uymamaklazım bizim onu yenmemiz gerekir

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Benimle şeytan uğraşmaya gerek kalmıyor nefsim zaten çok başarılı Nefsimi yensem şeytanı da yenerim ama nefsime yenik düşmek kahrediyor beni.

OP
Oruc

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
namaz hanımlar namaz bikere başlayın dinimizin direği okadar huzur veriyorki inş. şeytanı ve nefsinizi yenersiniz ..benimde yenmem zor oldu yendinizmi melekler sabah namazına bile kaldırıyor namazınız kalmasın diye...Rabbim namazı kabul olunanlardan eylein...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar