Şeytan Aşık Olursa

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

sweetkissbysergey1984.jpg

Şeytanın bir gün seveceği
smiliv.gif
âşık olacağı tutar. Şeytan bu ya
smiliv.gif
anında bir melek olur; en meleğinden. Benim şeytan olduğumu bilen hiç kimse bana
smiliv.gif
inanmaz diyerek başka bir şehre gider. Bir yer aradı kendine; yediği yemişlerin
smiliv.gif
kırdığı cevizlerin
smiliv.gif
yalanlarıyla birbirine düşürdüğü insanlardan uzak bir şehir. Aslında onun kötülüğünün erişmediği bir yer yoktu ama O doğduğu topraklara gitmeye karar verdi. Çünkü bilmiyordu köylüleri O’nun şeytan olduğunu. Köyden ayrıldıklarında mini minnacıktı yani henüz fitne düşmemişti
smiliv.gif
olmayan yüreğine.

Ansızın çıkageldi bir gün
smiliv.gif
dedesinin toprak evine. Öyle bir geldi ki herkes anlattı; bin cami yaptırmış
smiliv.gif
bin hayrat yaptırmış
smiliv.gif
bin fakire analık yapmış diye. Etrafta melek olduğuna dair söylentiler yayıldıkça
smiliv.gif
daha bir masumlaşıp güzelleşti(!) çevrenin gözünde artık kanatsız bir melekti O. Gerçi bu “melek” kelimesine deli oluyordu ama artık köprüyü geçene kadar sabredecekti. Buraya bir amaç için gelmişti. Öyle ufak sebeplerden dolayı sivri kuyruğunu
smiliv.gif
insanlara göstermek istemiyordu. Aşık olmalıydı
smiliv.gif
aşık… Hayatta her şeyi yapmış ama şu aşk denen
smiliv.gif
kızların baygın baygın anlattıkları şeyi bir türlü yaşamamıştı. “Ben” dedi kendi kendine
smiliv.gif
“Öyle bir aşık olacağım ki; bundan sonra aşk denilince ben akla geleceğim.”.

mr95jt.jpg

Aradan günler
smiliv.gif
aylar geçti. Melek yüzlü şeytanın işveli halleri bütün erkeklerin dilinde dolaşır oldu. Sıkı dostlar
smiliv.gif
ahbaplar
smiliv.gif
sözüm ona kankalar; sattılar birbirlerini O’nun uğruna. Güzel sözler unutulup küfürlerle başlar oldu cümleler ve kuyuları kazılır oldu arkadaşların
smiliv.gif
kanatsız meleğe kavuşmak için. Kanatsız melek ise masumu oynamayı çok iyi bildi. Bazen iki kardeşin ikisine de âşık olmayı denedi
smiliv.gif
sırasıyla. Bazen evlilere sarktı
smiliv.gif
bazen ili kınalı yeni nişanlılara. Hep güzel sözler söyledi
smiliv.gif
bıyığı yeni terlemiş delikanlılara. Neden böyle daldan dala atladığını soranlara ise hep mantıklı cevaplar vermeye çalıştı: Hadi benim nasibimse
smiliv.gif
ne biliyorsun? Birbirine düşman oldu birlikte oynayarak askere gidenler. Karanlık
smiliv.gif
zulmet kapladı ortalığı. Öyle ki; çeşmeler bile kinlenip akmaz
smiliv.gif
toprak mahsul vermez oldu. Ama işbirlikçilerinin de yardımıyla kimse meleğimize suç bulmadı.

Bir gün bir haber duyuldu: Şehirde meleğimiz âşık olmuş
smiliv.gif
diye. Ondan sonra kimse görmedi melek yüzlü şeytanı bir daha. Ve âşık olduğu delikanlıyı da… O günlerde çöpçüler farkına varmadan bir ceset attılar
smiliv.gif
şehir mezarlığına.

Başka bir ilde
smiliv.gif
başka bir belde kaynadı aylarca. Ve bir süre sonra oranın çöpçüleri de bir ceset bıraktılar farkında olmadan
smiliv.gif
mezarlığa.

Binlerce gencin kanına giren şeytan anlayamadı bir türlü
smiliv.gif
âşık olamayacağını… Anlayamadı; eğer âşık olursa başka bir varlığa dönüşeceğini. Hala devam ediyor
smiliv.gif
bilmediğimiz bir şehirde bilmediğimiz gençlerin kanına girip
smiliv.gif
“Ne biliyorsunuz belki benim nasibimdi” demeye…

Alıntı...

2uy5ffn.jpg

Alıntı

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar