Sanırım depresyondayım...

olivia

Yeni Üye
Tepki
0
Merhabalar,
Yeni katıldım aranıza. Müsade ederseniz içimi dökmek istiyorum.

Hayattan çok sıkıldım,bunaldım artık. Mutlu olamıyorum. Erkek arkadaşım (sevgili anlamında) da yok. olmasını istiyorum bir kaç kişiyle konuşuyorum ama içimdeki boşluğu dolduramıyorlar. Çok arkadaşım var sağolsun var olsunlar ama hep yanlızlık duydum hep içimde bir boşluk var. Hep karamsarım.

ünv. yıllarında hah tamam bunlar benim dostum olacak daima dediğim şahıs-lar sırtımdan vurdular beni. o sebebten herkese güvenemiyorum. Güven sorumunda var. Eskiden havaya bile bakınca mutlu olurdum şimdi olamıyorum. Mutlu olmak, içimdeki boşluğu doldurmak için ne yapmam lazım lütfen yardım edin..

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
merhaba, inan ben de depresifim canım. çağımızın derdi.
sana okuduğum kitabı önereyim. Bütün kitapçılarda bulunan iyi hissetmek isminde bir kitap var.
yazarı dr.david burns...
içindeki uygulamalara seni inandırıyor ve eğer yapabilirsen çok olumlu hissediyorsun.
çözüm bizde. kendimizi kumanda masasında doğru düşünceler ve duygularla yönetmeliyiz :)

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Depresyon kendi kendine eş dost tavsiyesi ile geçmez. Yardım almalısınız.
Ayrıca biraz hayata optimist bakmayı deneseniz emin olun aslında var gördüğünüz çok şey şekil değiştirecek zihninizde.

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
depresyon bence insanın kendini en kötü durumda hissetmesi yani herkesten kötü bir halde olduğunu sana düşündürmesi.içindeki boşluğu başka insanlara yardım ederek doldurabilirsin.yardım derneklerine yazılabilirsin belediyelerin projelerine katılabilirsin.çocuk esirgeme kurumlarına huzurevlerine ziyaret düzenleyebilirsin.eğer insanları dinlersen kendi mutsuzluğunu unutursun zamanla yokmuş gibi gelir.ama bunları yaparken aynı zamanda bir uzmanla da görüşmelisin.Allah yardımcın olsun canım

lubus

Yeni Üye
Tepki
7
merhaba canim,ilk olarakak erkek arkadas mevzusuna deginmek istedim.canim mutlaka her insanin kaderinde birisi yaziyordur.senin kaderinde de birisi var allahtan her zaman hayirlisini dile...o zaman karsina en iyi insanin cikacagina eminim.cok arkadasim var demissin ne kadar guzel bu dunyada o kadar yalniz insanlar varki allaha sukretmelisin:)universitede kim arkadaslarindan kazik yemediki herkesin yasadigi bir sorun bu...bence depresyona girmene hic gerek yok hayatin cok guzel oldugunu ve dua etmeyi unutma icini ferah tut.senin icin dua edecegim

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar