Şal Örmek İstiyorum

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
@Şahmaran. [MENTION]kedijik
[/MENTION] @nk83 @sadiye @kikimoraa

Yapmak istediğim şal modeli şu:

attachment.php

attachment.php

Aslında nasıl başlandığını çözebilsem gerisi gelecek biliyorum ama
şu başlangıcı bir türlü yapamıyorum.
O üste gelen kutucuklar nasıl oluşmuş yapabilen anlatımlı paylaşırsa sevinirim

Ekli dosyalar

• 1359109041668.jpg
    1359109041668.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 174
  • satılık-şallar.jpg
    satılık-şallar.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 178

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Haydi kolay gele. Bir köşeden başlanıyor bu örnek
Yapmıştım bundan alt uç değil sağ uçtan dı sanırım. Bir dilim iki dilim seklinde artarak örüyor
O uzun atılan ipleri de ben banka kartıyla yapmıştım. Anlatımlı bana yardım eden bir site idi.
Muhtemelen kikimora yardımcı olur adım adım.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
@Şahmaran. [MENTION]kedijik
[/MENTION] @nk83 @sadiye @kikimoraa

Yapmak istediğim şal modeli şu:

attachment.php

attachment.php

Aslında nasıl başlandığını çözebilsem gerisi gelecek biliyorum ama
şu başlangıcı bir türlü yapamıyorum.
O üste gelen kutucuklar nasıl oluşmuş yapabilen anlatımlı paylaşırsa sevinirim

Kendimi gördüm birden sanki:huhuu:
Canım sen bana bu örneğin adını bir versen bak işimiz nasıl kolaylayacak.
Aslında kedijik anlatmış biraz biraz ancak bu tığ işi..Ben tığ işi şal çok yapmadım ancak kikimora da baksın bakalım o sana bir fikir verebilir bende netten bir arama tarama yapayım neler çıkacak:orgu:

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
RENK: 01 KREM
YUMAK: 2
TIĞ NO: 1,5
BEDEN: STANDART

ŞEMA-1:3 zincir çekip, 2′li trabzan ile başlanır. 2-3-5-7 ve 91u olarak 12 kutu olana kadar arttırılır. Toplam 10 sıra sonra, 11. sıra tekrar 1 kutulu trabzan ile devam eder.2 kutulu 12. sıradan sonra, bitmiş olan 10 sıralı köşenin 3. süne 12 zincir çekerek batılır (13) ve sıkigne ile geri dönülür (14). 15 ve 16. sıralar kutu ile tamamlanır. 16. sıra bitiminde 12 zincir çekip, alttaki sıkiğnenin ortasına katlılır (17). Tekrar 12 zincir çekip(18), bitmiş olan köşenin 5. sine batılır. Sıkigne ile geri dönülür(19). İkinci 12′li zincirin içi doldurulurken(20)tam ortada tekrar 12 zincir çekip(21) geri dönerek, ilk sık iğneli köprünün ortasına batılır ve (22) o köprü 20 tane uzun bacakla doldurulur. Yarım kalan köprü (23) sıkigne ile tamamlanır ve köşeye devam edilir(24)

Derya baykal yeni trend modern şal modelleri işlenişi
ŞEMA-2: Köşe üçgenler 8 tane olduktan sonra, ortadaki 20 bacak, tek tek 3′erli zincirlerle bağlanır(1).20. bacak bağlantısı, ilk yapılan köşe üçgenin son sırasındal 1. kutuya batarak tekrar geri dönülür. Yine 3lü zincirlere batarak 2. sıra tamamlanır. 3. sırada, 31ü zincirlerle köprü kurulur. Ve uçtaki 12. kutuya sabitlenir. Köprünün içine 4 kere 3′lü zincir ve sık iğne ile çiçek yapılır. 10. çiçekle diğer bacak bağlantısı yapılır. Ve aynı şekilde tamamlanır.Model başa dönmüş olur. 2. ana sıra örülürken, son sırada 2. sıranın ilk çiçek grubu da yapılarak şal tamamlanır.

işte buyurun sizin şaliniz... Google baktım anında çiktı-)))))))

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

ŞEMA-1:3 zincir çekip, 2′li trabzan ile başlanır. 2-3-5-7 ve 91u olarak 12 kutu olana kadar arttırılır. Toplam 10 sıra sonra, 11. sıra tekrar 1 kutulu trabzan ile devam eder.2 kutulu 12. sıradan sonra, bitmiş olan 10 sıralı köşenin 3. süne 12 zincir çekerek batılır (13) ve sıkigne ile geri dönülür (14). 15 ve 16. sıralar kutu ile tamamlanır. 16. sıra bitiminde 12 zincir çekip, alttaki sıkiğnenin ortasına katlılır (17). Tekrar 12 zincir çekip(18), bitmiş olan köşenin 5. sine batılır. Sıkigne ile geri dönülür(19). İkinci 12′li zincirin içi doldurulurken(20)tam ortada tekrar 12 zincir çekip(21) geri dönerek, ilk sık iğneli köprünün ortasına batılır ve (22) o köprü 20 tane uzun bacakla doldurulur. Yarım kalan köprü (23) sıkigne ile tamamlanır ve köşeye devam edilir(24)

ŞEMA-2: Köşe üçgenler 8 tane olduktan sonra, ortadaki 20 bacak, tek tek 3′erli zincirlerle bağlanır(1).20. bacak bağlantısı, ilk yapılan köşe üçgenin son sırasındal 1. kutuya batarak tekrar geri dönülür. Yine 3lü zincirlere batarak 2. sıra tamamlanır. 3. sırada, 31ü zincirlerle köprü kurulur. Ve uçtaki 12. kutuya sabitlenir. Köprünün içine 4 kere 3′lü zincir ve sık iğne ile çiçek yapılır. 10. çiçekle diğer bacak bağlantısı yapılır. Ve aynı şekilde tamamlanır.Model başa dönmüş olur. 2. ana sıra örülürken, son sırada 2. sıranın ilk çiçek grubu da yapılarak şal tamamlanır.

-alkis Süpersin canım yaaa-alkis
Valla elinden bir kaçan kurtulur hani-alkis

OP
nar-ı beyza

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
Haydi kolay gele. Bir köşeden başlanıyor bu örnek
Yapmıştım bundan alt uç değil sağ uçtan dı sanırım. Bir dilim iki dilim seklinde artarak örüyor
O uzun atılan ipleri de ben banka kartıyla yapmıştım. Anlatımlı bana yardım eden bir site idi.
Muhtemelen kikimora yardımcı olur adım adım.

Teşekkür ederim. Biraz işi çözer gibi oldum bakalım uğraşmam gerek sanırım.

OP
nar-ı beyza

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
Kendimi gördüm birden sanki:huhuu:
Canım sen bana bu örneğin adını bir versen bak işimiz nasıl kolaylayacak.
Aslında kedijik anlatmış biraz biraz ancak bu tığ işi..Ben tığ işi şal çok yapmadım ancak kikimora da baksın bakalım o sana bir fikir verebilir bende netten bir arama tarama yapayım neler çıkacak:orgu:

Baktım siz güzel güzel şal örüyorsunuz ben de özendim.
Evet tığ işi çünkü şişte çok becerikli değilimdir. elim de sıkı olduğundan sert olur.
Modelin adı sanırım kredi kartı şalı diye geçiyor, ben öylesine şal modeli gezerken denk gelmiştim.

OP
nar-ı beyza

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230

Çok teşekkür ederim yardımın için. İlk fırsatta hemen deneyeceğim.
Başarabilirsem paylaşırım

OP
nar-ı beyza

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
arkadaşlar şalımı bitirdim gerçi
biteli birkaç gün oldu ama ben çooook yoğunum
bir ara unutmazsam sizlerle paylaşacam

tekrar teşekkür ederim @kikimoraa

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar