Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Sahte parfümleri orjinalinden nasıl ayırırız? Farkları neler?

parfum_mkle3.jpg

Parfümün sahte olup olmadığı tene sıkılarak anlaşılır. Orijinal parfüm sıkılır sıkılmaz kendini net vermez. Önce çok ağır ya da keskin bir koku gelir, 10-15 saniye sonra kendini tam olarak verir.

Sahte parfümlerde ise ilk kokladığınızla sonra kokladığınız arasında koku farkı olmaz.

Bazı tenler orijinal parfümlere karşı da alerji yapabildiğinden, bu şekilde ayırt etmek zordur. Ancak, parfüm satan ve imal eden kişiler sahte olup olmadığını anlarlar.

Sahte parfümde ucuz malzeme kullanıldığından dolayı en fazla bir saat içinde koku ekşimeye ya da ağır bir kokuya dönüşmeye başlar. Fakat orijinal parfümde uzun saatler performans alabilirsiniz. Bileğinize sıktığınızda yarım saat sonra bir hafifleme ya da itici bir koku hissediyorsanız büyük olasılıkla sahtedir.

Alıntı

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
fiyatından da anlaşılır tabiki gerçeği 100 lira olan bi parfümün sahtesi 5 10 lira:))

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım bazı parfümler orjinal şişelerinin birebir kopyası olarak satılıyor. Herhalde onun için demişlerdir:D

Ama ben bazen çok sevdiğim bir parfümün açık olanını bulursam alıyorum ve çokta kalıcı oluyor. O da ayrı tabii:)

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hiçde bilene, benim kadar parfüme para veren var mı acaba :sok

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ben pek parfüm almam, kullandigim belli bir parfüm var. Zaten cok kullanmam.

acqua

Yeni Üye
Tepki
0
anlamak gerçekten çok zor. ben interntten bir parfüm almıştım, hiç kalıcı değildi. birçok sahte parfüm oldukça kalıcı oluyor. Bu aslında onu belki de daha avantajlı yapıyor :)

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Ben az alirim ama alincada iyisini almaya calisirim:kokos:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar