Saçların Uzaması İçin Turplu Su:)

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
bende yeni öğrendim ve haftadır uyguluyorum ve çok memnunum:)

1 tane ortaboy turpu rendeleyip 2,5 su bardağı suyla haşlıyoruz, sonra soğumaya bırakıyoruz,posasını süzgeçle ayırdıktan sonra içine bir yumurta sarısı koyuyoruz ve karıştırıyoruz,saçlarımıza masaj yaparak uyguluyoruz,bir naylon torbayla yada streçle sarıp havluyla muhafaza ediyoruz 1,5 saat kadar bekletip sonra güzelce yıkıyoruz....

ikinci bir alternatifte ama ama onu daha denemedim hafta sonuna inş.

zencefil kökü...

2 bardak suda haşlayıp banyodan sonra yada normal saçlarımız kuruyken uyguluyoruz saçlarımızı tekrardan yıkama gereği olmuyo, banyo yaptıktan sonra son durulama suyu olarak kullanabiliriz:)

nerissa

Daimi Üye
Tepki
326
evet bu tarifi biliyorum gerçektende çok işe yarıyor.hele röfleden boyadan yıpranan kuruyan zarar gören saçlarınız varsa gerçekten birebir....yalnız bir şey daha eklemek istiyorum.saçı yıkarken suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmek gerekiyor...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
evet bu tarifi biliyorum gerçektende çok işe yarıyor.hele röfleden boyadan yıpranan kuruyan zarar gören saçlarınız varsa gerçekten birebir....yalnız bir şey daha eklemek istiyorum.saçı yıkarken suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmek gerekiyor...

Ben denemedim ama denemeyi düşünüyorum.
Röfleli olduğu için saçlarım inanılmaz kırılmalar oldu ve mat duruyor saçlarım.
Öneriler için teşekkürler,deneyen olursa deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirm arkadaşlar.

Tepki
37
bende en kisa zamanda denicem nedendir bilemiyorum ama saclarim asiri derecede kuru ve mat gozukuyor ....

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
ben turplu tarifi uyguladım
yumurta kokusuna dayanamadıgımiçin yumurta koymadım
yinede sacımı yumuşak yaptı 2 hafta gun aşırı olarak uyguladım
uzama oldu mu evet oldu:dertli:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
bende bunu yapmistim,bidahada tohbe ettim,les gibi yumurta koktu kafam kac gun,,,bikac gun icinde kac defa banyo yaptigimi sayamadim artik,

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar